Zosia Zborowska-Wrona zdradza, ile schudła w ostatnich tygodniach ciąży. "Matko jedyna, ale się jaram"

Aktualizacja:

Zosia Zborowska-Wrona właśnie wróciła z wizyty od lekarza prowadzącego ciążę. Jak każda przyszła mama bardzo przeżywa wszelkie informacje przekazywane od specjalisty. Zwłaszcza te, dotyczące tego, jak zmienia się dziecko z miesiąca na miesiąc i jak ulega zmianom ciało mamy, które przygotowuje się do porodu.

Ile przytyłaś w ciąży? Która z pań nie pamięta tego odwiecznego pytania, które staje się niekiedy dość drażliwym tematem dla wielu ciężarnych. Za mało, a może za dużo? Nie ma na to tak właściwie jednej odpowiedzi, bo to efekt wielu czynników, niezależnych często od woli przyszłej mamy. I o tym warto pamiętać!

Zosia Zborowska-Wrona szczęśliwa z powodu wagi

Zosia Zborowska-Wrona również przeżywa informacje dotyczące swojej wagi. Postanowiła podzielić się z fankami radosną dla niej nowiną. Po raz pierwszy usłyszała bowiem od lekarza, że jej waga nie wzrosła od ostatniej wizyty, a wręcz przeciwnie. Ciężarna schudła i to ok. 800 gramów. Z tego powodu nagrała krótki filmik, w którym ewidentnie widać radość i ogromne poczucie humoru aktorki.
- Ja, kiedy wracam z comiesięcznej wizyty u mojej pani doktor prowadzącej, i okazuje się, że przez CALUTEŃKI OSTATNI MIESIĄC NIE PRZYTYŁAM ??? ba! SCHUDŁAM 800 gramów!! A umówmy się…apetyt dopisuje ? MATKO JEDYNA, ALE SIĘ JARAM! Aż zjadłam loda - napisała na swoim koncie w mediach społecznościowych.
Fanki bardzo poruszył temat tycia w czasie ciąży, więc nie omieszkały opisać swoich doświadczeń z tym związanych:
"Oficjalnie ogłaszam - jestem dziwna. Jarałam się każdym gramem utytym w ciąży i myślałam, że zostanie. Nie został. Dalej 50 kg to marzenie" - napisała jedna z nich.
"Ja przez ostatnie półtora miesiąca ciąży też schudłam. A brzuchol i dzidziol rosły" - zapewnia inna z mam.

Ile ciężarna może przytyć w ciąży?

Choć pozornie temat wagi ciężarnych wydaje się błahy, nie powie tak na pewno żadna mama, która w ciąży przytyła więcej niż 20 kg. Są panie, które wspominają nawet 30 dodatkowych kilogramów. Bardzo ważne jest oczywiście to, by nie przejmować się aż tak bardzo wagą, o ile jesteśmy pod opieką specjalistów, a wyniki naszych badań są prawidłowe. Każda kobieta inaczej znosi ciążę i nie ma jednego wzorca, ile tak naprawdę powinna przytyć.
Należy pamiętać o tym, że masa samego dziecka to: 3- 4kg; macica waży ok. 1 kg, masa łożyska: 0,5 -1 kg, płyn owodniowy: 1-2 kg, piersi w ciąży ważą także więcej, ok. 1-2 kg, krew zwiększa objętość średnio o 2 kg; obrzęki dodają statystycznie 1,5 kg.
Obecnie najczęściej ciężarne korzystają z kalkulatora wagi, który pomaga im w określeniu średniego przyrostu wagi, z podziałem na poszczególne tygodnie ciąży. Głównym zadaniem kalkulatora jest obliczenie przyrostu wagi podczas ciąży, na podstawie BMI sprzed ciąży. Są oczywiście dozwolone odstępstwa w postaci widełek, jeśli jednak waga znacząco rośnie w szybkim tempie, należy pamiętać, by skonsultować to z lekarzem. Może wiązać się to np. z jakimiś chorobami.
Zobacz także:
Obejrzyj również: Zborowska i Domańska na zapiekankach, czyli afera o kobiece ciało. "Po raz kolejny zostałyśmy ocenione przez pryzmat naszego wyglądu"
Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk
Pozostałe wiadomości