Gwiazdy

Te historie wydarzyły się naprawdę. Kaja Klimek poleca filmy oparte na faktach

Gwiazdy

Historie oparte na faktach
Historie oparte na faktachDzień Dobry TVN
wideo 2/11

Filmy oparte na faktach przyciągają do kin widzów. Dlatego twórcy ochoczo sięgają po historie, które wydarzyły się naprawdę. W kąciku filmowym Dzień Dobry TVN Kaja Klimek poleciła kilka tytułów, które warto zobaczyć.

Historie z życia wzięte

Widzowie coraz chętniej oglądają produkcje, których scenariusz napisało samo życie. Choć trudno w to uwierzyć, czasami są bardziej fascynujące niż fikcja. Budzą skrajne emocje, wzruszają i skłaniają do refleksji, a postaci i wydarzeń do sfilmowania wciąż nie brakuje.

W Dzień Dobry TVN Kaja Klimek pokazała swój miniranking filmów opartych na faktach.

Filmy oparte na faktach. Propozycje Kai Klimek

"Green Book", reż. Peter Farrelly

Otrzymał trzy Oscary: za najlepszy film, scenariusz oryginalny i drugoplanową rolę męską.

- Oparty jest na realnej historii, relacji przyjaźni i podróży dwójki bohaterów. Oczywiście były wokół niego kontrowersje, że nie do końca tak ta przyjaźń wyglądała, trochę film się różni od rzeczywistości. [...] Ale społeczne zaangażowanie, doniosły temat - wszystko w tym filmie widzimy - mówiła Kaja Klimek w Dzień Dobry TVN.

"Ostatnia rodzina", reż. Jan P. Matuszyński

- Jest to jedna z polskich opowieści biograficznych o rodzinie Beksińskich. Świetna rola Andrzeja Seweryna i Dawida Ogrodnika. Ja też bardzo doceniam ten film ze względu na walor scenograficzny, bo w Sanoku jest muzeum Beksińskiego i jego pracownia z meblościankami. To wszystko, co widzimy w filmie, jest bardzo pięknie pokazane - podkreśliła krytyczka filmowa.

"Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta", reż. Andrew Jarecki

Postać Roberta Dursta od dawna fascynowała Andrew Jareckiego, który najpierw nakręcił "Wszystko, co dobre" z Ryanem Goslingiem i Kirsten Dunst, a następnie serial.

- Serial jest niesamowity, bo zmienił rzeczywistość. [...] Wywiad z Robertem Durstem, w którym prawda wychodzi na jaw, jest jednym z takich bardzo mocnych momentów w telewizji - zaznaczyła nasza gościni.

"Zola", reż Janica Bravo

- Dziewczyna, która pracowała jako kelnerka, zostaje przez nową znajomą namówiona na wyprawę na Florydę. Później opisała całą tę historię w tweetach i na podstawie nich powstał film. To się wydarzyło naprawdę. Dosyć zabawna sytuacja. Możliwa tylko w świecie mediów społecznościowych - zauważyła dziennikarka.

Film dostępny jest w Playerze.

A co kryje się za filmem "Fargo" braci Coen? Jaki komiks poleca Kaja Klimek? Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl. Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości