Gwiazdy

Trwa 79. festiwal filmowy w Wenecji. Damian Kocur debiutuje z pełnometrażowym filmem "Chleb i sól"

Gwiazdy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Najnowsze informacje ze świata gwiazd

Festiwal filmowy w Wenecji potrwa do 10 września. W tym roku przewodniczącą jury jest Julianne Moore. W konkursie głównym startują 23 filmy, a werdykt poznamy podczas gali kończącej imprezę. Na festiwalu pojawi się także polski akcent.

Festiwal Filmowy Wenecja 2022

Wenecki festiwal rozpoczął się 31 sierpnia i potrwa do 10 września. W tegorocznym konkursie rywalizują 23 filmy, wśród nich dramat komediowy "White Noise" w reżyserii Noaha Baumbacha, który oficjalnie otworzył to prestiżowe w branży kinowej wydarzenie.

Polski akcent na festiwalu filmowym w Wenecji

Podczas tegorocznej edycji festiwalu Polska nie będzie miała swojego reprezentanta w głównym konkursie, mimo to nie zabraknie polskiego akcentu. Film "Chleb i sól" polskiego reżysera Damiana Kocura prezentowany będzie w sekcji Orrizontti, do której zakwalifikowało się łącznie 18 tytułów..

- "Chleb i sól" to jest film w całości zagrany przez aktorów amatorów, naturszczyków, tak można powiedzieć. Opowiada historię Tymka, młodego studenta Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego, który wraca w swoje rodzinne strony. Okazuje się, że tam ośrodkiem życia mieszkańców stał się kebab. Tyle tylko, że dochodzi do agresji, młodzi ludzie występują przeciwko, atakują ludzi prowadzących ten kebab. To nakręca spiralę nienawiści i prowadzi do dramatycznych wydarzeń - opowiadał o filmie Mateusz Hładki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości