festiwal filmowy w wenecji

  Muzyk okrzyknięty ikoną stylu.

  Damian Kocur debiutuje z pełnometrażowym filmem "Chleb i sól".

  Filip Jan Rymsza odnosi sukcesy za granicą.

  Emir Kusturica to jeden z najbardziej znanych i oryginalnych twórców bałkańskich. Jest dwukrotnym zdobywcą Złotej Palmy w Cannes, a także otrzymał Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Jego najgłośniejszy film to "Underground". Andrzej Sołtysik rozmawiał z artystów przy okazji jego przyjazdu do Polski.

  Agnieszka Grochowska jest jedną z gwiazd filmu "Żeby nie było śladów", który walczył o główną nagrodę na Festiwalu Filmowym w Wenecji. W znajdującej się w tym mieście najstarszej kawiarni świata aktorka opowiedziała, czym był dla niej udział w tym prestiżowym wydarzeniu. Zdradziła nam również swoje zawodowe marzenia.

  Zakończył się 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. W Dzień Dobry TVN razem z autorką książki "Venice my love" Ewą Górniak–Morgan, która od 25 lat mieszka w tym włoskim mieście podsumowaliśmy wielkie, kulturalne wydarzenie. Kto otrzymał Złotego Lwa?

  Polski film "Żeby nie było śladów" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego walczy o Złotego Lwa. To właśnie na Festiwalu Filmowym w Wenecji historia o Grzegorzu Przemyku miała swoją światową premierę. Po seansie rozległy się długie owacje na stojąco.

  W przypadku Jennifer Lopez i Bena Afflecka sprawdziło się powiedzenie, że "stara miłość nie rdzewieje". Para po prawie dwudziestu latach ponownie jest razem i nie zamierza ukrywać się przed mediami. Pojawili się na czerwonym dywanie na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Ku zaskoczeniu wszystkich, zakochani nie tylko nie szczędzili sobie czułości, ale także wspólnie pozowali do zdjęć. 

  Jacek poniedziałek zagrał jedną z głównych ról w meksykańskim filmie "El hoyo en la cerca". Produkcja ta znalazła się w prestiżowej sekcji - horyzonty, w trakcie trwającego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

  Światowa premiera filmu Jana P. Matuszyńskiego pt. "Żeby nie było śladów" odbędzie się 9 września podczas 78. festiwalu w Wenecji. Obraz jest polskim kandydatem do Oscara. W Dzień Dobry TVN o tej głośnej produkcji opowiedział jeden grających w nim z aktorów, Tomasz Ziętek.

  Od 1 do 11 września trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. O nagrodę Złotego Lwa walczy łącznie 21 tytułów z całego świata, w tym "Żeby nie było śladów" Jana P. Matuszyńskiego. Na czerwonym dywanie pojawiło się już wiele gwiazd, w tym m.in. Penelope Cruz, Kate Hudson, Kristen Stewart, Dakota Johnson czy Jessica Chastain. Redaktorka mody serwisu dziendobry.tvn.pl Sabina Zięba przyjrzała się ich stylizacjom.

  Film "Żeby nie było śladów" Jana P. Matuszyńskiego walczy o Złotego Lwa i jest polskim kandydatem do Oscara. Sandra Korzeniak zagrała w nim Barbarę Sadowską, matkę Grzegorza Przemyka, w którego wcielił się Mateusz Górski. Aktorka prosto z Wenecji opowiedziała o przygotowaniach do gali.

  W środę, 1 września 2021 roku rozpoczął się długo wyczekiwany 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Miłośnicy kina z całego świata mają szansę przyjrzeć się dziełom wybitnych twórców i poczuć wyjątkową atmosferę tego wydarzenia. O emocjach związanych z tegorocznym świętem branży filmowej, opowiedziała w Dzień Dobry TVN Ewa Górniak-Morgan.

  Film "Żeby nie było śladów" Jana P. Matuszyńskiego został zakwalifikowany do głównego konkursu Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Opowiada historię zabitego przez milicję poety Grzegorz Przemyka i będzie walczyć na nagrodę Złotego Lwa m.in. z filmami Pedro Almodovara i Jane Campion. Tegoroczna 78. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 1-11 września.

  Tegoroczny festiwal filmowy w Wenecji jest dla nas szczególnie wyjątkowy. "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta jest pierwszym od pięciu lat polskim filmem startującym w konkursie głównym. Grająca w nim Maja Ostaszewska zachwycała na czerwonym dywanie stylizacjami autorstwa Macieja Zienia. Projektant zdradził nam, jak powstawały i pokazał kilka ujęć z jego pracowni.

  Trwa 77. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Choć w tym roku odbywa się on w "bardziej powściągliwym formacie" z powodu pandemii koronawirusa, wciąż jest dla nas wyjątkowy. Wszystko z powodu premiery polskiego kandydata do Oscara, filmu Małgorzaty Szumowskiej oraz Michała Englerta, pt. "Śniegu już nigdy nie będzie".

  Trwa Festiwal Filmowy w Wenecji - jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży. Organizacja 77. edycji imprezy była do końca niepewna z powodu pandemii koronawirusa. Jednym z kandydatów do Złotego Lwa jest "Śniegu już nie będzie" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Tuż przed premierą porozmawialiśmy z Mają Ostaszewską, która zagrała w nim jedną z głównych ról.

  Kolejny sukces Małgorzaty Szumowskiej. Jej najnowszy film "Śniegu już nigdy nie będzie" ("Never Gonna Snow Again") został zakwalifikowany do głównego konkursu Międzynarodowego Festiwalu w Wenecji. Listę tytułów ogłosił właśnie dyrektor tej prestiżowej w świecie kina imprezy. O Złotego Lwa dzieło polskiej reżyserki będzie rywalizować z prawie 20 innymi produkcjami z całego świata.

  Brytyjska aktorka Tilda Swinton oraz reżyserka, aktorka i producentka filmowa z Hongkongu Ann Hui otrzymają nagrody Złotego Lwa. Statuetki za całokształt twórczości zostaną im przyznane na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Jedna z najbardziej prestiżowych w świecie kina imprez rozpocznie się 2 września. Pierwsze duże wydarzenie filmowe od rozpoczęcia pandemii będzie się odbywać w reżimie sanitarnym.

  Zakończył się filmowy festiwal w Wenecji. Złoty Lew trafił w ręce Alfonso Cuarona za film "Roma". Jednak największe emocje wywołała Tonia Star, która na czerwonym dywanie pojawiła się bez bielizny. O tym, kim jest aktorka w czerwonej sukience w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała Agnieszka Jastrzębska.