festiwal filmowy w wenecji

  festiwal filmowy w wenecji

  Agnieszka Grochowska jest jedną z gwiazd filmu "Żeby nie było śladów", który walczył o główną nagrodę na Festiwalu Filmowym w Wenecji. W znajdującej się w tym mieście najstarszej kawiarni świata aktorka opowiedziała, czym był dla niej udział w tym prestiżowym wydarzeniu. Zdradziła nam również swoje zawodowe marzenia.

  Zakończył się 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. W Dzień Dobry TVN razem z autorką książki "Venice my love" Ewą Górniak–Morgan, która od 25 lat mieszka w tym włoskim mieście podsumowaliśmy wielkie, kulturalne wydarzenie. Kto otrzymał Złotego Lwa?

  W przypadku Jennifer Lopez i Bena Afflecka sprawdziło się powiedzenie, że "stara miłość nie rdzewieje". Para po prawie dwudziestu latach ponownie jest razem i nie zamierza ukrywać się przed mediami. Pojawili się na czerwonym dywanie na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Ku zaskoczeniu wszystkich, zakochani nie tylko nie szczędzili sobie czułości, ale także wspólnie pozowali do zdjęć. 

  Od 1 do 11 września trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. O nagrodę Złotego Lwa walczy łącznie 21 tytułów z całego świata, w tym "Żeby nie było śladów" Jana P. Matuszyńskiego. Na czerwonym dywanie pojawiło się już wiele gwiazd, w tym m.in. Penelope Cruz, Kate Hudson, Kristen Stewart, Dakota Johnson czy Jessica Chastain. Redaktorka mody serwisu dziendobry.tvn.pl Sabina Zięba przyjrzała się ich stylizacjom.

  W środę, 1 września 2021 roku rozpoczął się długo wyczekiwany 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Miłośnicy kina z całego świata mają szansę przyjrzeć się dziełom wybitnych twórców i poczuć wyjątkową atmosferę tego wydarzenia. O emocjach związanych z tegorocznym świętem branży filmowej, opowiedziała w Dzień Dobry TVN Ewa Górniak-Morgan.

  Tegoroczny festiwal filmowy w Wenecji jest dla nas szczególnie wyjątkowy. "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta jest pierwszym od pięciu lat polskim filmem startującym w konkursie głównym. Grająca w nim Maja Ostaszewska zachwycała na czerwonym dywanie stylizacjami autorstwa Macieja Zienia. Projektant zdradził nam, jak powstawały i pokazał kilka ujęć z jego pracowni.

  Trwa 77. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Choć w tym roku odbywa się on w "bardziej powściągliwym formacie" z powodu pandemii koronawirusa, wciąż jest dla nas wyjątkowy. Wszystko z powodu premiery polskiego kandydata do Oscara, filmu Małgorzaty Szumowskiej oraz Michała Englerta, pt. "Śniegu już nigdy nie będzie".

  Trwa Festiwal Filmowy w Wenecji - jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży. Organizacja 77. edycji imprezy była do końca niepewna z powodu pandemii koronawirusa. Jednym z kandydatów do Złotego Lwa jest "Śniegu już nie będzie" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Tuż przed premierą porozmawialiśmy z Mają Ostaszewską, która zagrała w nim jedną z głównych ról.

  Kolejny sukces Małgorzaty Szumowskiej. Jej najnowszy film "Śniegu już nigdy nie będzie" ("Never Gonna Snow Again") został zakwalifikowany do głównego konkursu Międzynarodowego Festiwalu w Wenecji. Listę tytułów ogłosił właśnie dyrektor tej prestiżowej w świecie kina imprezy. O Złotego Lwa dzieło polskiej reżyserki będzie rywalizować z prawie 20 innymi produkcjami z całego świata.

  Brytyjska aktorka Tilda Swinton oraz reżyserka, aktorka i producentka filmowa z Hongkongu Ann Hui otrzymają nagrody Złotego Lwa. Statuetki za całokształt twórczości zostaną im przyznane na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Jedna z najbardziej prestiżowych w świecie kina imprez rozpocznie się 2 września. Pierwsze duże wydarzenie filmowe od rozpoczęcia pandemii będzie się odbywać w reżimie sanitarnym.

  Zakończył się filmowy festiwal w Wenecji. Złoty Lew trafił w ręce Alfonso Cuarona za film "Roma". Jednak największe emocje wywołała Tonia Star, która na czerwonym dywanie pojawiła się bez bielizny. O tym, kim jest aktorka w czerwonej sukience w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała Agnieszka Jastrzębska.