"Zielona granica" Agnieszki Holland gorąco przyjęta na festiwalu filmowym w Wenecji. "Wzruszenie, które szło z widowni, było wyjątkowe"

Uroczysta premiera filmu Agnieszki Holland w Wenecji
Źródło: Dzień Dobry TVN
15 minut owacji na stojąco - tak widzowie Festiwalu Filmowego w Wenecji przyjęli najnowsze dzieło Agnieszki Holland. "Zielona granica" opowiada o dramatycznych wydarzeniach na polsko-białoruskiej granicy. Po premierze z reżyserką i grającymi w produkcji aktorami rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska. Co się działo na czerwonym dywanie?

"Zielona granica" Agnieszki Holland - premiera w Wenecji

Jakie emocje towarzyszyły na weneckim festiwalu twórcom "Zielonej granicy"?

- Emocje były niesamowite - podkreśliła reporterka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

- Cała ceremonia i ścianka z nią związana jest stresująca, a jeszcze kiedy reprezentujemy taki film, taką tematykę i czujemy podniosłość tego wydarzenia, mnie to sparaliżowało - przyznał występujący w nim aktor Tomasz Włosok.

Wielkie święto filmu w Wenecji
Źródło: Dzień Dobry TVN

- Czuliśmy, że jest to wyjątkowe, że mogliśmy naszą prywatną relację przełożyć na ekran - dodała aktorka Malwina Buss. Para, będąca na co dzień partnerami życiowymi, w filmie "Zielona granica" zagrała małżeństwo.

Agnieszka Holland i Maja Ostaszewska na festiwalu filmowym w Wenecji

Premiera filmu "Zielona granica" była oklaskiwana w Wenecji przez 15 minut. Czy można się było tego spodziewać?

- Człowiek zawsze liczy, że jak robi film całą duszą i sercem, to się spodoba, ale nigdy nie wiadomo. Festiwale to kapryśne miejsca i mieć tutaj premierę jest szansą, ale i niebywałym ryzykiem, więc byliśmy szczęśliwi wszyscy. Energia, poruszenie i wzruszenie, które szło z widowni, było wyjątkowe - mówiła reżyserka Agnieszka Holland.

- Zobaczenie tego filmu, oczywiście również po moich osobistych doświadczeniach z lasu, dla mnie jest doświadczeniem niezwykle głębokim, jednym z najważniejszych, gdzie to, co robimy w sztuce łączy się z tym, co myślimy jako ludzie - zaznaczyła Maja Ostaszewska, która zagrała w filmie aktywistkę.

- Bukmacherzy obstawiają ten film na pierwszym miejscu do zwycięstwa - powiedziała Kinga Burzyńska. Całą relację naszej reporterki z Wenecji zobaczysz w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Luiza Bebłot

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości