agnieszka holland

  agnieszka holland

  Agnieszka Holland ma powody do radości. Jej "Szarlatan" znalazł się na krótkiej liście tytułów, które mają szansę na oscarową nominację w kategorii "Najlepszy film międzynarodowy". W wyścigu o najbardziej prestiżową w świecie kina statuetkę obraz polskiej reżyserki jest kandydatem zgłoszonym przez Czechy.

  Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła listę filmów międzynarodowych, dokumentów oraz animacji, które powalczą o Oskara. Wśród nich znalazły się trzy produkcje stworzone przez Polaków. Które dzieła mają szansę otrzymać najważniejszą w branży nagrodę?

  Na warszawskiej Ochocie było kilka chorych drzew, które zagrażały ludziom. Zamiast je wyciąć, mieszkańcy zaprosili do współpracy artystę. Andrzej Zawadzki wyrzeźbił ze spróchniałych drzew Misia Uszatka. Jaką techniką pracuje artysta? I jak to się stało, że współpracował z Agnieszką Holland?

  Przewodniczącą jury w Konkursie Głównym Netia Off Camera - "Wytyczanie Drogi" jest Agnieszka Holland. Spotkał się z nią dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki, aby zapytać, czy według reżyserki jest moda na polskie kino i jak postrzega współczesne seriale.

  Magda Mołek: "Pełna sala, cudowne reakcje publiczności (...) Nagroda Berlinale nie jest tylko nagrodą od środowiska, jest nagrodą dla naprawdę dobrego filmu, mądrego, dowcipnego, pokazującego przyrodę w nieprawdopodobny sposób. "Pokot" Agnieszki Holland absolutnie porwał moje serce". Kinga Burzyńska zabrała widzów Dzień Dobry TVN do Międzygórza, czyli miejsca "gdzie ten film powstawał", na spotkanie z Agnieszką Holland, Olgą Tokarczuk i Agnieszką Mandat. Jak odebrana została przyjęta wczorajsza premiera "Pokotu"?

  Właśnie odbyła się polska premiera filmu Agnieszki Holland - "Pokot". O czym jest film? Jak Borys Szyc i Agnieszka Mandat oceniają grane przez siebie postacie? Jaka atmosfera panowała na planie? Zapytał o to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Film "Pokot" Agnieszki Holland zdobył nagrodę "Srebrnego Niedźwiedzia" na festiwalu filmowym w Berlinie. Zamierzacie się wybrać na ten film do kina? Polska, galowa premiera już jutro!

  Film polskiej reżyserki Agnieszki Holland "Pokot" został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem - nagrodą im. Alfreda Bauera, przyznawaną filmom fabularnym wyznaczającym nowe perspektywy w sztuce filmowej. Gratulujemy!

  Jak został przyjęty na Berlinale "Pokot" Agnieszki Holland? Grażyna Torbicka: "To jest pierwszy film, który dostał tyle braw na zakończenie projekcji (...) Jeżeli film się nie podoba, to jest buczenie, tutaj nie ma zmiłuj". O tremie przed premierą, oczekiwaniach i reakcjach widzów, Mateusz Hładki rozmawiał też z Agnieszką Holland, Wiktorem Zborowskim, Borysem Szycem i Agnieszką Mandat.

  Dziś najważniejszy dla nas dzień na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie - Berlinale. Już o 16.00 odbędzie się premiera filmu "Pokot" Agnieszki Holland. Mateusz Hładki spotkał się z odtwórczynią głównej roli Agnieszką Mandat, grającym jej przyjaciela - Wiktorem Zborowskim i filmowym, czarnym charakterem - Borysem Szycem. Czy "Pokot" ma szanse na główną nagrodę festiwalu? Trzymamy kciuki!

  Agnieszka Holland: "Nie ma szacunku dla kobiet. W ogóle jest kiepsko z szacunkiem u nas, innym niż taki "całuję rączki". (...) Kobieta, nawet kobieta, która ma wysokie wykształcenie, duże kompetencje i pełni jakąś istotną funkcję ... cofa się w cień". O kinie, kobietach i kondycji dzisiejszego świata, z Agnieszką Holland rozmawiała Magda Mołek.

  Olga Tokarczuk jest jedną z najpopularniejszych, najczęściej tłumaczonych i najbardziej zaangażowanych polskich pisarek. Na podstawie jej powieści "Prowadź swój pług przez kości umarłych" Agnieszka Holland nakręciła swój najnowszy film Pokot. O historii opisanej w książce i współpracy przy tworzeniu filmu Olga Tokarczuk opowiedziała prowadzącej Dzień Dobry TVN Kindze Rusin. Jakie pisarka ma zdanie o myśliwych? Jakich scen w filmie ie chciała oglądać? Jak przyjęła informację, że polska reżyserka chce nakręcić film na podstawie jej książki? Miała wpływ na to, jak wygląda główna bohaterka?

  „Droga do mistrzostwa" to film opowiadający historię pięciu osobowości artystycznych. Jak wyglądała droga do mistrzostwa Kory, Agnieszki Holland, Rafała Olbińskiego, Tomasza Stańko i Janusza Gajosa? Czy była trudna? Co jest ich cechą wspólną? Według jakiego klucza reżyser filmu dobierał do filmu bohaterów? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Bartosza Konopkę, reżysera filmu, Agnieszkę Holland, reżyserkę i Rafała Olbińskiego, malarza i grafika.

  KOD to ruch społeczny skupiający wszystkich tych, dla których ważne są wartości demokratyczne. Na jednej z manifestacji zorganizowanej przez komitet zjawiła się reżyserka Agnieszka Holland. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, by zapytać o powód przyłączenia się do protestu. Reżyserkę prosiliśmy też o skomentowanie nieprzychylnych opinii na temat uczestników marszów. Jakie błędy - według niej - popełniła poprzednia władza?

  Oleg Sencow, ukraiński reżyser po aneksji Krymu przez Rosję został skazany na 20 lat łagrów. Za artystą opowiedzieli się filmowcy z całego świata, w tym polscy twórcy, między innymi Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Daniel Olbrychski, Jerzy Stuhr. Jedną z pierwszych osób apelujących o uwolnienie reżysera była Agnieszka Holland, która była dziś gościem Dzień Dobry TVN. Jaką rolę odegra protest Akademii w sprawie Sencowa? Czy wpłynie to na decyzję Kremla?

  W sobotę z Dzień Dobry TVN: Weronika Rosati - co nowego w jej Hollywood? Następnie: Sound’n’Grace na filmową nutę, a Agnieszka Grochowska o tym, jak się kręci z własnym mężem! A na koniec sprawa wielkiej wagi - Agnieszka Holland w sprawie Olega Sencowa skazanego na 20 lat łagrów. Bądźcie z nami w sobotę od 8:30! Zapraszamy w imieniu Kingi Rusin i Bartosza Węglarczyka!

  Gość Dzień Dobry TVN Agnieszka Holland wyreżyserowała 10 i 11 odcinek trzeciego sezonu bardzo popularnego serialu „House of Cards”. Dlaczego zgodziła się na wyreżyserowanie dwóch odcinków tego serialu? Jak się pracowało z Kevinem Spacey i Robin Wright? Czy myślała o nakręceniu filmu o powstaniu w getcie warszawskim? Nad czym reżyserka teraz pracuje?

  Za co Zofia Komasa lubi muzykę swojej siostry Mary? Co oznacza, że muzyka Mary "otwiera jej klepki, o których zapomina"? Jakie zdanie na temat Mary Komasy ma Agnieszka Holland? Bądźcie z nami w sobotę od 8:30!

  W niedzielę z Dzień Dobry TVN łamiemy tabu: Jillian Mercado – modelka na wózku oraz zapewniamy dużo emocji: Michał Szpak w nowej odsłonie, nie tylko muzycznej. A także: Agnieszka Holland o pracy dla największych i z największymi. Bądźcie z nami o 8.30! Program poprowadzą Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk.

  Legenda podaje, że Św. Jerzy podobno walczył ze smokami. I to skutecznie. Prosto z Krakowa - laureatka medalu"Tygodnik Powszechnego" - Agnieszka Holland. Z reżyserką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska. Z jakimi smokami walczy reżyserka?

  Leszek Możdżer, Janusz Gajos, Kayah, Jan A.P. Kaczmarek, Dorota Williams i Grażyna Kulczyk zdradzili Katarzynie Olubińskiej swoje oscarowe typy. Kto dostanie w tym roku statuetkę? Czy film "W Ciemności" Agnieszki Holland zostanie nagrodzony? Co weźmie ze sobą w podróż Robert Więckiewicz?

  Agnieszka Jastrzębska była wczoraj na premierze najnowszego filmu Agnieszki Holland "W ciemności" - naszego kandydata do Oscara. Zapytała przybyłe na galę gwiazdy o to, czy polscy aktorzy mają szansę zaistnieć w Hollywood? Z dziennikarką rozmawialiśmy także o nawróceniu Mai (wcześniej Agnieszki) Frykowskiej.

  „W ciemności” , najnowszy film Agnieszki Holland trafi do polskich kin już niebawem, bo 5 stycznia. Film jest polskim kandydatem do Oscara. W studiu dzień Dobry TVN gościliśmy wybitną reżyserkę z córką Katarzyną Adamik.