Pippa Middleton kończy 40 lat. Co o niej wiemy?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Koronacje, skandale i tajemnice Royalsów
Koronacje, skandale i tajemnice Royalsów
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Philippa Charlotte "Pippa" Middleton kończy 40 lat. To brytyjska celebrytka, córka przedsiębiorców i siostra księżnej Kate, ale też autorka i działaczka charytatywna. Jakie osiągnięcia ma na swoim koncie? Co jeszcze o niej wiemy?

Pippa Middleton świętuje 40. urodziny

Urodziła się 6 września 1983 roku. Ma starszą siostrę Kate (1982) i młodszego brata Jamesa (1987). Często jest określana mianem "ulubienicy Brtytyjczyków" - jest ceniona nie tylko za styl i poczucie humoru, ale również za najbardziej widoczną (po księżnej Dianie) działalność charytatywną wśród członków rodziny królewskiej.

Pippa Middleton - kariera

Edukację podjęła w szkole w St. Andrews i Marlborough College. Była aktywna w szkolnym chórze oraz zespole flecistek "Tootie-Flooties". Dodatkowo brała udział w zawodach pływackich i pełniła rolę kapitana żeńskiej drużyny hokejowej. Uzyskała tytuł licencjata na kierunku literatury angielskiej na Uniwersytecie w Edynburgu.

Pippa Middleton zdobyła rozgłos po ślubie swojej siostry Kate z księciem Williamem w 2011 roku, kiedy to jej elegancki wygląd i figura zwróciły uwagę mediów na całym świecie. Wcześniej pracowała dla firmy swoich rodziców, Party Pieces, a także w londyńskiej firmie eventowej Table Talk.

W 2012 roku wydała swoją pierwszą książkę, "Celebrate: A Year of British Festivities for Families and Friends", która jest przewodnikiem po organizacji imprez. Pozycja spotkała się z mieszanymi recenzjami.

Jak wcześniej wspomniano, Pippa pozostaje bardzo aktywna charytatywnie. Jest ambasadorką organizacji British Heart Foundation, dla której zorganizowała wiele imprez i wzięła udział licznych wydarzeniach sportowych, w tym w maratonach i wyścigach rowerowych.

Życie prywatne

W 2017 roku Pippa poślubiła Jamesa Matthewsa, menedżera funduszu hedgingowego i byłą gwiazdę wyścigów samochodowych. W 2018 roku urodziła swoje pierwsze dziecko, a w 2020 roku drugie. Prywatnie jest również zapalonym sportowcem i entuzjastką zdrowego stylu życia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: WPA Pool/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości