Kim jest żona Kamila Stocha? Ewa Bilan-Stoch prowadzi kilka biznesów. To dzięki wyjątkowej pasji poznała swojego męża

Co nowego w świecie gwiazd?
Ewa Bilan-Stoch to żona polskiego skoczka Kamila Stocha. Jest menadżerką swojego ukochanego oraz jego kolegów z drużyny, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły i Stefana Huli, natomiast w wolnych chwilach chwyta za aparat. Czym jeszcze zajmuje się żona Kamila Stocha?

Jak Kamil Stoch poznał swoją żonę?

W 2020 r. zakochani świętowali 10. rocznicę ślubu. Kamil Stoch i Ewa Bilan-Stoch poznali się na zawodach Pucharu Świata w Planicy. On startował wtedy w zawodach, a ona pracowała jako fotoreporterka. Trzy lata później, w tym samym miejscu, skoczek oświadczył się swojej partnerce.

- Wszędzie było wtedy błoto, roztopiony śnieg, a Kamil postanowił w tym wszystkim uklęknąć - wspominała Ewa w programie "Kamil Stoch. Moja historia" na antenie Eurosportu.

Zakochani pobrali się dokładnie 7 sierpnia 2010 r. w kościele Ojców Paulinów na Bachledówce we wsi Czerwienne.

Kim jest żona Kamila Stocha, Ewa Bilan-Stoch?

Żona Kamila Stocha z wykształcenia jest pedagogiem i absolwentką Krakowskich Szkół Artystycznych. Zawodowo pracuje jako menadżerka własnego męża. Jednak pomaga nie tylko Kamilowi, ale także Dawidowi Kubackiemu, Piotrowi Żyle i Stefanowi Huli. Ponadto wraz z ukochanym prowadzi klub sportowy KS Eve-nement Zakopane i markę odzieżową Kamiland. Ewa Bilan-Stoch otworzyła również własną firmę marketingową.

Pasja Ewy Bilan-Stoch

W wolnych chwilach ukochana skoczka chwyta za aparat. W 2014 r. mogliśmy podziwiać jej wystawę pt. "Akta Sztuki", na której zaprezentowane zostały zdjęcia reprezentantów Polski w skokach. Z kolei rok temu, przy okazji Pucharu Świata w Zakopanem, w Teatrze Witkacego otwarta została kolejna wystawa Ewy - "Perpetui Flores". Prezentowane na niej fotografie przedstawiają osiągnięcia sportowe w formie kompozycji bukietów z medali.

Przypomnijmy, że wykształcenie do wykonywania tej profesji Ewa zdobyła podczas studiów w Krakowskiej Szkole Artystycznej, gdzie doskonaliła swoje umiejętności.

Wygląda na to, że to właśnie ona odpowiada w domu za wystrój wnętrz. Po powrocie Kamila Stocha z wygranego Turnieju Czterech Skoczni będzie musiała znaleźć miejsce na jego kolejną nagrodę.

- Galeria trofeów jest niemal gotowa i zżera mnie ciekawość jak mądra głowa @ewabilanstoch wkomponuje orła w swój plan doskonały ? - zastanawiał się szczęśliwy skoczek.

Ewa Bilan-Stoch Instagram

Ukochana zwycięzcy 69. Turnieju Czterech Skoczni jest także aktywna w mediach społecznościowych. Jej konto na Instagramie śledzi niemalże 80 tys. osób.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Stoch utonął w objęciach żony. Piękna Ewa z uśmiechem pozowała fotoreporterom

Autor: Oskar Netkowski

podziel się:

Pozostałe wiadomości