Elliot Page u Oprah Winfrey. "W końcu może wyjść spod prysznica, zdjąć ręcznik i patrzeć na siebie z dumą"

Elliot Page spotkał się z Oprah Winfrey. W szczerym wywiadzie zwrócił uwagę na problemy osób transpłciowych, nietolerancję i samoakceptację. Fragmenty rozmowy amerykańskich gwiazd przytoczyła w Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk.

Elliot Page: "Jestem osobą transpłciową"

Aktor Elliot Page urodził się jako kobieta - Ellen Page. Rozgłos zdobył za sprawą takich filmów jak m.in. "Juno" czy "Incepcja". W grudniu zeszłego roku zdecydował się na coming out. Za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił, że jest osobą transpłciową.

Elliot Page u Oprah Winfrey

Teraz o problemach, z którymi się borykał, mówił w szczerej rozmowie u Oprah. - Opowiedział, jaką drogę przeszedł, żeby móc w pełni stać się Elliotem. Poza operacją, której się poddał, spotkał się z lawiną hejtu. Przypomnijmy, że w grudniu na jego Instagramie pojawił się post, w którym poprosił, by zwracać się do niego per "on". Po tym, jak powiedział, było tyle samo miłości, co nienawiści. (…) To nadal nie jest częste zjawisko, że osoby publiczne tak otwarcie o tym mówią - zauważyła Sandra Hajduk w Dzień Dobry TVN.
- W rozmowie Oprah zaznaczył, że w końcu może wyjść spod prysznica, zdjąć ręcznik i patrzeć na siebie z dumą. Myślę, że to takie słowa, które wielu osobom dodadzą otuchy i siły w walce o to swoje "ja". Podkreślił też, że nie byłoby go tutaj, gdyby nie operacja. Rozważał najgorsze i najczarniejsze scenariusze tego jak to jego życie mogło się potoczyć - dodała dziennikarka.
Elliot Page wyjawił też, że już od najmłodszych lat wiedział o swojej tożsamości płciowej. Przyznał, że gdy kazano mu nosić sukienki do promowania filmu, było to bardzo szkodliwe dla jego zdrowia psychicznego.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.
Zobacz także:
Autor: Dominika Czerniszewska
Reporter: Sandra Hajduk

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości