Ekipa Friza chce wejść na giełdę. Planują produkcję gier

Dzień Dobry TVN
Dzień Dobry TVN
Ekipa Friza, wszystko czego się dotknie, zamienia w złoto. Grupa youtuberów na początku listopada założyła spółkę. Zamierza wejść na giełdę i wypuścić na rynek przynajmniej dwie gry wideo. JR Holding wycenił firmę Ekipa Holding na 144 miliony złotych.

Ekipa Friza chce produkować gry wideo

JR Holding, w zamian za akcje Ekipa Holding, ma pomóc wejść youtuberom na boczny lub główny rynek warszawskiej giełdy. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, pod koniec zeszłego roku spółka zależna od Ekipa Holding rozpoczęła negocjacje z notowanym na giełdzie studiem All In! Games. Dotyczyły one prac nad przygotowaniem gry wideo. W lutym jednak doszło do podpisania ramowej umowy z notowanym na giełdzie studiem T-Bull. Dotyczy ona wydania przynajmniej dwóch gier. T-Bull zajmuje się przede wszystkim grami mobilnymi.

Ekipa Friza bije rekordy popularności

W ostatnim czasie ogromnym hitem są lody Ekipy. Firma, która je produkuje poinformowała, że otworzyła dodatkową linię produkcyjną. To pozwoli na wytwarzanie miliona sztuk dziennie. Produkt, sprzedaje się o 300 proc. lepiej niż jakakolwiek inna nowość w 40-letniej historii, poinformował portal Wirtualnemedia.pl, dyrektor marketingu firmy Koral.

Ekipa Friza ma także sklep z sygnowanymi marką, ubraniami i gadżetami. Filmy ekipy w 2020 roku wygenerowały 1,5 mld wyświetleń w serwisie YouTube, a łączna liczba subskrybentów wynosi 14 milionów. Niemal tyle samo obserwatorów łącznie, mają wszyscy członkowie Ekipy na Instagramie.

Zobacz wideo: Postrach polskich gwiazd. Internetowi idole – Wersow i Friz

>>> Zobacz także:

Dziewczyny z Ekipy Friza zdeklasowały inne gwiazdy Internetu. W sieci stawiają na kobiecą różnorodność

Awantura o pranie, czyli co wolno i czego nie wolno robić na balkonie. Adwokat: "Za wybryk nieobyczajny grozi kara grzywny"

Smutna historia syna Krzysztofa Krawczyka. Zmaga się z chorobą i żyje na granicy bezdomności

Autor: Daria Pacańska

podziel się:

Pozostałe wiadomości