Gwiazdy

Edyta Górniak obchodzi ważną rocznicę. Kto by pomyślał, że to już 25 lat?

Gwiazdy

Fot. Kamil Piklikiewicz / East News

Równo 25 lat temu Edyta Górniak wydała swoją pierwszą płytę, którą zatytułowała "Dotyk". Krążek odniósł ogromny sukces i do dnia dzisiejszego zaliczany jest do kanonu najlepszych albumów polskiej muzyki rozrywkowej.

Debiutancka płyty Edyty Górniak "Dotyk" zmieniła życie nie tylko samej artystki, ale także wielu ludzi, którzy pozostają do dziś jej wiernymi fanami. Z albumu pochodzą takie przeboje jak tytułowy "Dotyk", "Jestem kobietą", a także "To nie ja". Ten ostatni utwór Edyta Górniak zaprezentowała podczas konkursu Eurowizji w 1994 roku w Dublinie.

"Dotyk" - album, który okazał się bestsellerem

Już po trzech dniach od premiery płyty sprzedano 100 tys. jej sztuk, a cały nakład do chwili obecnej wyniósł milion egzemplarzy.

"Dotyk" - wersja winylowa

Z okazji jubileuszu, po raz pierwszy na rynku pojawia się wersja winylowa albumu ze zremasterowanym materiałem. Odświeżenie materiału zostało powierzone Grzegorzowi Piwkowskiemu, który 25 lat temu pracował nad masterem albumu "Dotyk". Dla podkreślenia wyjątkowości, winyl z białym krążkiem ukazuje się w limitowanym nakładzie.

Fani dziękują

O 25. rocznicy wydania płyty "Dotyk" Edyta Górniak poinformowała na Instagramie.

?Połączył nas DOTYK.. Dziękuję

- napisała pod zdjęciem okładki albumu.

Pod postem pojawiło się wiele gratulacji od fanów artystki:

dziękujemy za 25 lat twojego dotyku.... ♥️

To był super okres w muzyce

Dziekujemy Edi za piekna płytę ? kocham?

Moja pierwsza płyta CD kupiona za zaoszczędzone pieniądze ❤️ Chodziłam wtedy do 5. klasy szkoły podstawowej i od czasu konkursu Eurowizji czekałam na płytę niczym na gwiazdkę ?

My również dołączamy się do gratulacji.

>>> Zobacz także:

Autor: Iza Dorf

Źródło: Warner Music

Pozostałe wiadomości