Gwiazdy

Na czym polega fenomen kultowego zespołu Deep Purple? "Muzyka to magiczna rzecz"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Mateusz Jarosławski, Gabi Drzewiecka
"Deep Purple" powraca!
Dzień Dobry TVN"Deep Purple" powraca!

Legendarna formacja Deep Purple rozpoczęła działalność artystyczną w latach 60. XX wieku. Muzycy zyskali międzynarodową sławę i do dziś zaskakują swoich fanów nowymi utworami. W Dzień Dobry TVN basista kultowego zespołu opowiedział o kulisach swojej pracy i wielkiej miłości do hard rocka.

Deep Purple - legenda hard rocka

Deep Purple to kultowy zespół z Wielkiej Brytanii, który zyskał popularność na całym na świecie. Formacja powstała w 1968 roku i obok Led Zeppelin oraz Black Sabbath zaliczana jest do wielkiej trójcy wykonującej hard rocka. Na przestrzeni ostatnich kilku dekad muzycy zachwycali fanów wyjątkową działalnością artystyczną, ale nie stronili też od skandali, nieoczkiwanych roszad w szeregach grupy czy istotnych zmian dotyczących funkcjonowania na rynku muzycznym.

Szczerze mówiąc, rzadko analizuję tamte nieporozumienia. Wychodzę z założenia, że to już było, jest przeszłością. Mieliśmy po prostu pewne różnice w opiniach odnośnie kierunku podążania naszego zespołu. Większość z nich rozwiązaliśmy z szacunkiem do siebie. Jesteśmy już dużo starsi, a nasz producent, Bob Ezrin, jest teraz kimś na kształt mediatora. Kiedy przychodzi nam podejmować jakieś decyzje, on arbitralnie robi to za nas. Jak się okazuje, taki sposób pracy w naszym zespole jest dużo bardziej skuteczny

- wyznał basista legendarnej grupy, Roger Glover. Dodał też, że wszystkie popełnione na ścieżce kariery błędy uznaje za cenną życiową lekcję. To właśnie dzięki nim zdecydował się zostać producentem muzycznym.

Grupa Deep Purple od lat oczarowuje swoją muzyką wiernych słuchaczy, ale wzbudza też zainteresowanie młodego pokolenia entuzjastów hard rocka. Pod koniec listopada br. fani będą mogli sięgnąć po najnowszy krążek zespołu, zatytułowany "Turning To Crime".

Roger Glover o miłości do muzyki

Roger Glover dzieli swoją największą pasję nie tylko z pozostałymi członkami zespołu Deep Purple, ale także z żoną i dziećmi. W rozmowie z Gabi Drzewiecką artysta przyznał, że chętnie poświęca wolny czas na muzykowanie w gronie najbliższych.

- Muzyka to dla mnie i mojej rodziny magiczna rzecz. Nie możesz jej dotknąć, poczuć, powąchać, ale ma ogromny wpływ na całe nasze życie - wyjaśnił basista.

Utalentowany muzyk zdradził też, że nigdy nie zachęcał swoich dzieci do podążania za tą szczególną pasją. Z biegiem lat okazało się jednak, że działalność artystyczna stanowi dla jego pociech źródło spełnienia i prawdziwej przyjemności.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Mateusz Jarosławski, Gabi Drzewiecka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości