Daria Ładocha o wstrząsającej historii, którą usłyszała. "Bezsilność jest zaskakująco zabójcza"

Autor:
Karolina
Kalatzi
Reporter:
Karolina Kalatzi
Daria Ładocha o problemie samobójstw wsród młodzieży
Daria Ładocha o problemie samobójstw wsród młodzieży
wideo 2/2

Daria Ładocha wraz z Bartkiem Jędrzejakiem wezmą udział w specjalnym odcinku "Milionerów". Pieniądze z wygranej zostaną przekazane na Fundację TVN i wesprą budowę Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. Nagrywając program, promotorka zdrowego stylu życia usłyszała historię, która bardzo ją wzruszyła. Opowiedziała o niej redaktorce serwisu dziendobry.tvn.pl, Karolinie Kalatzi.

Daria Ładocha o opiece psychologicznej w Polsce

Temat opieki psychologicznej dla najmłodszych jest Darii bardzo bliski. Nie ukrywa swojej złości z powodu braku rządowego dofinansowania Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. W rozmowie z reporterką serwisu dziendobry.tvn.pl, Karoliną Kalatzi, opowiedziała o wstrząsającej historii, którą w ostatnim czasie usłyszała.

- Statystycznie co czwarta próba samobójcza u dzieci jest skuteczna, a Polska jest pod tym względem na pierwszym miejscu w Europie. Ostatnio, kręcąc program, rozmawiałam na ten temat w garderobie i nagle okazało się, że córka jednej z osób, które z nami były, jest w wieku dwunastu lat i jest po trzech próbach samobójczych. Ona zaczęła mi opowiadać o tym, jak bardzo ciężko jest w Polsce z psychiatrią dziecięcą i potwierdziła się statystyka. Bardzo się wtedy wzruszyłam, też mam dzieci i stwierdziłam, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby wspierać nie tylko dzieci, ale też rodziców, bo wydaje mi się, że bezsilność jest tutaj zaskakująco zabójcza (...). Co ma zrobić mama, której dziecko jest w bardzo złym stanie, a wizyta u psychiatry dziecięcego jest na listopad przyszłego roku... - powiedziała.

Daria ma bliską więź ze swoimi córkami. Wyznała, że jeszcze nie poruszyła z nimi tego trudnego tematu, ale jest bardzo czujna na każde ich zachowanie.

"Inspirujące kobiety"

Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Inspirujące Kobiety Olga LegoszDzień Dobry TVN Online
wideo 2/5

- Wiele sygnałów, które rodzice lekceważą są sygnałami, które już mówią, że z dzieckiem dzieje się coś nie tak. Postawiłam na więź, staram się budować tę więź z dziewczynkami, żeby próbować wyczuć, kiedy one mówią prawdę, kiedy mówią nieprawdę i każda matka ma też taki swój szósty zmysł co do dzieci. Myślę, że radzę sobie z tym, bo to jest dla mnie bardzo trudny temat. Staram się być bardzo czujna, żeby mieć pewność, że wszystko idzie dobrze - wyznała Daria.

Odcinek specjalny "Milionerów"

W odcinku specjalnym Daria wraz z Bartkiem Jędrzejakiem zmierzy się z pytaniami o milion. Podczas nagrań nie kryła stresu - wie, że cel jest szczytny i każda złotówka ma znaczenie. Obiecała sobie, że zrobi wszystko, by wspomóc dzieci i matki, które zostają bez pomocy, a udział w walentynkowym odcinku "Milionerów" daje jej tę szansę.

Cała wygrana ze specjalnego, walentynkowego odcinka "Milionerów" zostanie przeznaczona na budowę Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży, które będzie ośrodkiem referencyjnym dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Będzie się w nim znajdował Oddział Pobytu Dziennego, który zapewni pomoc około 30 pacjentom dziennie oraz Oddział Pobytu Stacjonarnego dysponujący 32 łóżkami (w tym 6 łóżkami na Oddziale Obserwacji, 4 łóżkami na Oddziale Detoksykacji oraz 22 łóżkami na Oddziale Szpitalnym). W Centrum będzie również działać Poradnia Psychiatryczna mieszcząca 3 gabinety lekarskie, 2 gabinety terapii grupowej, gabinet terapii rodzinnej, gabinet seksuologa oraz gabinet zabiegowy.

Pacjenci Centrum Psychiatrii będą mieli możliwość korzystania z pełnej diagnostyki dostępnej w Centrum Zdrowia Dziecka, tj. m.in. z tomografii, rezonansu czy szerokiego zakresu badań laboratoryjnych.

Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży będzie stanowić część większego kompleksu – Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży.

Jak wspomóc Fundację TVN?

Aby wesprzeć budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, można:

  • Wysłać SMS o treści "POMAGAM" pod numer 7356
  • wysyłać przelew na telefon BLIK na numer 509 559 966
  • dokonać wpłaty na konto PL25 1140 1010 0000 2581 1800 1001 (MBank)
  • ustawić zlecenie stałe - wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową swojego banku, wybierzesz kwotę darowizny oraz dzień miesiąca, w którym będzie przekazywana np. 50 zł każdego piątego dnia miesiąca oraz podasz dane Fundacji TVN i numer rachunku bankowego: PL25 1140 1010 0000 2581 1800 1001.
  • Firmy i instytucje, które chcą wesprzeć działania Fundacji, mogą przekazać zadeklarowaną kwotę na podstawie umowy darowizny - kontakt: fundacja@tvn.pl.

Zobacz także:

Autor:Karolina Kalatzi

Reporter: Karolina Kalatzi

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości