Gwiazdy

Florek wygrał pierwszą edycję "You Can Dance: Po prostu tańcz!". Co robi dzisiaj?

Gwiazdy

Autor:
Maria
Czarniecka
Reporter:
Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz
Maciej Florek 15 lat po programie „You Can Dance”
Maciej Florek 15 lat po programie „You Can Dance” Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Od premiery programu "You Can Dance: Po prostu tańcz!" minęło 15 lat. Pierwszą edycję show wygrał Maciej Florek. O tym, co zmieniło się przez ten czas i jak się teraz spełnia, opowiedział we wtorkowym wydaniu Dzień Dobry TVN Aleksandrze Rogowskiej-Lichnerowicz.

Co dziś robi Maciej Florek?

Maciej "Gleba" Florek w telewizji zadebiutował 15 lat temu. Szybko zdobył uznanie jury i widzów programu "You Can Dance: Po prostu tańcz!". Jego styl charakteryzował się wtedy licznymi podskokami i bardzo energicznymi ruchami. Umiejętności, technika i ilość pracy włożona w choreografie Florka zostały docenione - tancerz wygrał pierwszą edycję programu i 100 tysięcy złotych. Później sam zasiadł na fotelu jury. - To była wspaniała przygoda - wspominał. - To była magia, którą staram się zarażać kolejne pokolenia - dodał.

Wciąż jest choreografem i pracuje w teatrze, choć nie ukrywa, że od kilku lat to nie taniec stawia na pierwszym miejscu. Dziś najważniejsza jest dla niego rodzina. Florek znalazł miłość swojego życia - Magdę. Małżeństwo niedawno powitało na świecie drugie dziecko.

- Jest fantastycznym i cudownym tatą - oceniła Magda. - Poświęca dzieciom bardzo dużo czasu. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych - dodała

Maciej Florek wyjeżdża na Ukrainę

Tancerz dołączył do ekipy konwoju humanitarnego. Jest jednym z cywilnych kierowców jeżdżących w te zakątki Ukrainy, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna. - To dla mnie surrealizm. Robiłem spektakle o powstaniu warszawskim, znam te historie z pierwszej ręki, ale prawdziwą wojnę będę widział po raz pierwszy - mówił Maciek.

- Każdy kto zna Maćka wie, że jeśli czegoś chce, czuje potrzebę zrobienia czegoś, to nie ma siły, żeby go przed tym powstrzymać - przyznała Magda.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Reporter: Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz

Źródło zdjęcia głównego: screen/Player

Pozostałe wiadomości