Gwiazdy

Trwa najdłuższy festiwal filmowy. Do kogo powędrował Diamentowy Klaps?

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz
Diamentowy klaps filmowy
Diamentowy klaps filmowy Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane w tym roku obchodzi swoje 15-lecie. Z tej okazji do Sopotu przyjechało wiele osób ze świata filmu, które w napięciu oczekiwały na przyznanie Diamentowego Klapsa. Kto otrzymał nagrodę? Sprawdziła to Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz, reporterka Dzień Dobry Wakacje.

Festiwal BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane

Od 1 lipca do 31 sierpnia trwa wakacyjny festiwal filmowy BNP Paribas Kino Letnie. Bezpłatne seanse czekają na widzów w najpopularniejszych polskich kurortach - od Giżycka przez Sopot aż po Zakopane. -Wyświetlimy ponad 58 tytułów filmowych - podkreślił Paweł Adamski, dyrektor festiwalu BNP Paribas Kino Letnie w rozmowie z Aleksandrą Rogowską-Lichnerowicz.

Wisienką na torcie podczas festiwalu jest wręczenie Diamentowego Klapsa Filmowego. - Wszyscy aktorzy i aktorki, które otrzymały Diamentowego Klapsa Filmowego naszego festiwalu są osobowościami bez względu na to, jaką rolę w kinie grają (...) powodują dreszczyk emocji, gęsią skórkę. Artur Żmijewski, Alicja Bachleda-Curuś - to są aktorzy, którzy powodują uśmiech na naszych twarzach - mówił Paweł Adamski.

Maja Ostaszewska otrzymała nagrodę Diamentowy Klaps Filmowy

W tym roku Diamentowy Klaps Filmowy trafił do utalentowanej Mai Ostaszewskiej.  

- To wspaniałe uczucie. Jest mi bardzo miło. Zresztą przepiękna jest ta statuetka. Cudownie, wielka radość, że to się odbywa tutaj w Trójmieście, w Sopocie, który kocham - mówiła laureatka w rozmowie z reporterką Dzień Dobry Wakacje.

- Myślę, że to ważne, by cały czas czuć, że jest coś do zrobienia, że jest się w drodze. Aczkolwiek, kiedy tutaj były wyświetlone te wszystkie filmy, to pojawiło się nawet wzruszenie. Bardzo liczę na to, że przede mną jeszcze wiele ról. (...) Każdy z filmów i każdy z projektów, w który wchodzę jest dla mnie ważny. Staram się tak wybierać, żeby miało to dla mnie sens - dodała.

Jak Alicja Bachleda-Curuś ocenia festiwal? Czy Szymon Czerwiński, finalista "MasterChefa" miał swojego faworyta? Odpowiedzi na te pytania poznasz w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości