Gwiazdy

Rubik i Wojciechowska przeżyły swój pierwszy raz przed osiągnięciem pełnoletności. "Chciałam mieć to za sobą"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
YouTube/DALEJ
Anja Rubik i Martyna Wojciechowska

Anja Rubik angażuje się w projekty szerzące świadomość na temat seksualności kobiet. W rozmowie z Martyną Wojciechowską zdobyła się na szczere wyznanie o własnych doświadczeniach intymnych. Modelka przyznała, że pierwszy raz był dla niej wydarzeniem mało ekscytującym. Miała wówczas problem z zadbaniem o antykoncepcję. - Nikt z nami nie porozmawiał - stwierdziła w wywiadzie.

Martyna Wojciechowska promuje edukację seksualną

Martyna Wojciechowska podjęła w swoim cyklu rozmów z gwiazdami temat inicjacji seksualnej. Na kanale DALEJ na YouTubie pojawiła się rozmowa dziennikarki z Anją Rubik. Modelka w ostatnim czasie mocno angażuje się we wszelkie projekty zachęcające do zapewnienia młodzieży edukacji seksualnej, która pozwoli na bardziej świadome podejmowanie decyzji o bezpiecznych zbliżeniach.

Na dowód tego, że edukacja seksualna w Polsce jest od lat na bardzo niskim poziomie, obie gwiazdy opowiedziały własne historie z młodości. Kiedy przeżyły pierwszy raz i jakie odczucia im wtedy towarzyszyły?

Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl

Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
wideo 2/19

- Mój pierwszy raz wspominam bardzo… kiepsko. Miałam 17 lat i chyba nie bardzo wiedziałam, za co się zabieramy. Przyznaję też, że miałam kłopot z zastosowaniem antykoncepcji. Moje pokolenie, które stało wtedy u progu dorosłości, kompletnie nie wiedziało, jak się za tę dorosłość zabrać - czytamy w instagramowym wpisie Martyny Wojciechowskiej.

Anja Rubik wspomina swój pierwszy raz

Podobne doświadczenia ma za sobą Anja Rubik. Modelka również rozpoczęła życie seksualne tuż przed osiągnięciem pełnoletniości. Dość sceptycznie wspomina te chwile, choć jak twierdzi, była zauroczona swoim wybrankiem. Podekscytowanie i niezwykłość momentu odebrał brak wiedzy.

- Pierwszy raz... Albo 18, albo 17 lat. Chyba 17. Wiesz co, bardzo słabe. Beznadziejne. To znaczy, to była świadoma decyzja. Wiedziałam już tak trochę i chciałam mieć to już za sobą. W chłopaku byłam bardzo zakochana, on we mnie troszeczkę mniej. Ale to nie było jakieś wydarzenie. Nie przeżyłam tego bardzo. Jakieś to było takie... "aa, ok". (...) Ja całkowicie byłam zielona - opowiada w rozmowie z Martyną Wojciechowską.

Modelka przyznała, że problem z antykoncepcją nie ominął także jej. - Nikt z nami nie porozmawiał. Nie było tego tematu, że to jest podstawa - tłumaczy. Anja Rubik chciałaby, żeby współczesna młodzież nie musiała zmagać się z takimi samymi trudnościami.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: YouTube/DALEJ

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Pozostałe wiadomości