Rajska emerytura Andrzeja Mogielnickiego. Jak wygląda jego życie na Dominikanie? "Poszedłem w stronę słońca"

Słowa jego piosenek budowały kariery zespołów, które wszyscy dobrze znamy. Spod jego pióra wyszły takie hity jak "Mniej niż zero", "Kryzysowa narzeczona", "Fabryka małp", "Tańcz głupia tańcz" i wiele innych. Od ponad dekady Andrzej Mogielnicki wraz z żoną Urszulą mieszkają na Dominikanie. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli, jak dzisiaj wygląda ich życie. Czy jest coś, za czym tęsknią?

Andrzej Mogielnicki o swojej twórczości

Andrzej Mogielnicki to absolwent podstawowej szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Ponadto - mól książkowy, który do 16. roku życia pochłonął większość biblioteczki ojca. Zasłynął także jako wicemistrz Warszawy w pływaniu, a powszechnie znany jest jako tekściarz.
- Nigdy nie brałem pieniędzy z góry za napisanie tekstu. Jeżeli mi się podobała muzyka, to pisałem tekst. To wspólne ryzyko, które ponoszę ja i kompozytor. Mam parę światów - wewnętrzny i zewnętrzny. W tym wewnętrznym napisałem wiele tekstów, m.in. "Kryzysową narzeczoną" czy "Iść w stronę słońca". No i poszedłem w stronę słońca - powiedział Andrzej Mogielnicki.
- We wrześniu wydam dość dużą powieść miłosną. Nazywa się "Regnum" - zapowiedział.

Andrzej Mogielnicki przeprowadził się na Dominikanę

Muzą Andrzeja Mogielnickiego została jego obecna żona Urszula. Poznali się w styczniu 1980 r. w lubelskim studiu radiowym.
- Miłość do niej mi przeszkadzała w pisaniu, bo jak patrzyłem na kartkę, którą próbowałem zapisać, a z drugiej strony przechodziła żona kołysząc biodrami, to wybór był prosty dla mnie... - zdradził artysta.
Dzisiaj małżeństwo cieszy się emeryturą na Dominikanie. Dlaczego postawili akurat na ten kraj?
- Byliśmy na wycieczce na Dominikanie. Mamy znajomego, który ma tam dom i nas zaprosił. W końcu my także kupiliśmy dom i tak już zostało - mówił Andrzej Mogielnicki.
- Dla mnie to było bardzo trudne, bo nie przepadam za upałami. Natomiast Andrzej uwielbia ciepło, jest zmarzluchem. Poza tym całe życie palił i wymyśliliśmy, że gdyby było ciepło i otwarta przestrzeń, to byśmy sobie poradzili. I w końcu rzucił palenie. Dodatkowo dla Andrzeja dom jest na Dominikanie. Andrzej nie ma nikogo w Polsce, wszyscy wyjechali. Wszyscy go tam odwiedzają - dodała Urszula Mogielnicka.
I choć na co dzień mają wszystko, to zdarza im się tęsknić za Polską . A zwłaszcza wtedy, gdy robią się głodni...
- Zastanawiałem się, czego człowiekowi brakuje, jak nie ma go długo w ojczyźnie. I dla mnie to potrawy, np. kiełbasa myśliwska. Mam przyjaciela, który z pilotami kombinuje, żeby śledzie w śmietanie mu przywieźli - opowiadał Andrzej Mogielnicki w Dzień Dobry TVN.
- Zabieram dodatkową walizkę na produkty, których nie ma na Dominikanie. Ale oni tam na miejscu jedzą bardzo zdrowo - podkreśliła jego żona.
Zobacz wideo: Hit-man, czyli Andrzej Mogielnicki
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.
Zobacz też:
Autor: Oskar Netkowski

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości