Gwiazdy

Nie żyje Andrzej Korzyński. Legendarny kompozytor miał 82 lata

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Andrzej Korzyński

Zmarł Andrzej Korzyński, legendarny muzyk i kompozytor. Był twórcą ścieżek dźwiękowych do 130 filmów, m.in. tych w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz piosenek do "Akademii Pana Kleksa". Artysta miał 82 lata.

Andrzej Korzyński Źródło: Dzień Dobry TVN

Zmarł Andrzej Korzyński

Nie żyje znany i ceniony kompozytor Andrzej Korzyński. O śmierci muzyka poinformował dziennikarz Marcin Kusy. Artysta miał 82 lata.

- W wieku 82 lat zmarł Andrzej Korzyński - kompozytor muzyki filmowej m.in. do filmów Andrzeja Wajdy i Andrzeja Żuławskiego, autor piosenek do legendarnej »Akademii Pana Kleksa«, w 2020 r. nominowany do Orłów za ścieżkę dźwiękową do »Mowy ptaków« Xawerego Żuławskiego" — przekazano na stronie Polskich Nagród Filmowych.

Kompozytora w sieci żegnają także znajomi i przyjaciele.

"Szok i niedowierzanie… Nie tak miały wyglądać te święta… Żegnaj Andrzeju. Do zobaczenia gdzieś tam w krainie baśni… Moje kondolencje dla rodziny" — napisała w mediach społecznościowych Małgorzata Ostrowska.

Odeszli w 2021

Odeszli w tym roku…
Odeszli w tym roku…Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Andrzej Korzyński – kariera

Andrzej Korzyński urodził się 2 marca 1940 r. w Warszawie. Od dziecka interesował się muzyką i występami na żywo. Wkrótce pasja przerodziła się w pracę.

Kompozytor stworzył muzykę do ponad 130 filmów, w tym kultowych produkcji w reżyserii Andrzeja Wajdy. Jego utwory słuchać mogliśmy także w "Akademii Pana Kleksa" czy "W pustyni i w puszczy". W 1983 r. Andrzej wymyślił również postać Franka Kimono, w którego wcielił się Piotr Fronczewski.

Muzyk w swoim dorobku miał także przeboje: "Żółte kalendarze", "Domek bez adresu" Czesława Niemena czy "Do łezki łezka" Maryli Rodowicz oraz "Mydełko Fa".

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości