Gwiazdy

„Ameryka Express 2” - co się dzieje w kolejnej edycji programu? Kto trafił do finału?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Kultowy program stacji TVN „Ameryka Express” wrócił na ekrany 4 marca. Uczestnicy zapewnili dużo niespodzianek i emocji. Zmiana trasy, nowa prowadząca i bohaterowie z piekła rodem. Niezapomniane emocje gwarantowane. Co się wydarzyło w półfinale?

Daria Ładocha prowadzącą „Ameryka Express 2”

W kolejnej edycji czekały nas same zmiany. Daria Ładocha – zwyciężczyni drugiego sezonu „Agent – Gwiazdy” zastąpiła dotychczasową prowadzącą program Agnieszkę Woźniak – Starak, która niestety musiała zrezygnować z tej roli. Woźniak–Starak prowadziła poprzednie sezony „Ameryka Express”, „Azja Express” oraz „Big Brothera”. Z powodu rodzinnej tragedii, która miała miejsce w 2019 roku, prezenterka zdecydowała się opuścić obie produkcje.

Nowa prowadząca o Agnieszce Woźniak – Starak

Daria Ładocha podczas wywiadu przeprowadzonego przez Dorotę Wellman i Marcina Prokopa przyznała, że rola jaką dostała kosztowała ją sporo stresu. Musiała zastąpić Agnieszkę, która poprowadziła wcześniejsze trzy edycje.

Miałam na swoich garbach duży krzyż, który chciałam unieść

– przyznała Daria.

Niektórych jednak zaskoczyły jej następne słowa. Daria postanowiła poprowadzić program po swojemu , nie naśladując koleżanki, co można uważać za dość odważny ruch.

Pomyślałam sobie, że nie będę starała się jej naśladować . Zrobię to po prostu po swojemu. Czasem coś palnęłam, czasem się przewróciłam, czasem zapłakałam. Starałam się być taką prowadzącą, która rozumie to, z czym muszą się zmierzyć uczestnicy

– powiedziała nowa prowadząca „Ameryka Express”.

Uczestnicy drugiej edycji „Ameryka Express”

Nazwiska uczestników nie są w tym momencie zaskoczeniem, ponieważ od pewnego czasu doskonale je znamy. W tej edycji będziemy mogli oglądać zmagania gwiazd takich jak:

  • Paweł Deląg (aktor) z Dariuszem Lipką
  • Karolina Pisarek (modelka i uczestniczka programu "Top Model") z Martyną Gajewską-Komorowską
  • Grażyna Wolszczak (aktorka) z synem Filipem Sikorą
  • Iwona Burnat (uczestniczka programu "Żony Hollywood") z mężem Reggiem Benjaminem
  • Małgorzata Heretyk i Ernest Musiał (aktorzy serialu "19+")
  • Patrycja Markowska (piosenkarka) z Żanetą Luberą
  • Marcin Różalski (bokser) z Bartoszem Fabiańskim (zawodnik mieszanych sztuk walki)
  • Grzegorz i Rafał Collins (bracia znani z programu "Odjazdowe bryki braci Collins")

Nigdy wcześniej w programie nie mieliśmy tak różnorodnej grupy pod względem wieku, zawodu, osobowości. Taka ekipa nigdy nie miałaby szansy się spotkać prywatnie. Kiedy zobaczyłam ich na lotniku pomyślałam jedno – jak oni sobie poradzą z wyzwaniami, czy wiedzą na co się piszą, jak się dogadają ze sobą? Wiedziałam już, że na pewno nie będziemy się z nimi nudzić. No i nie pomyliłam się!

- oznajmiła w wywiadzie dla portalu wirtualnemedia.pl producentka programu, Marta Więch.

Wyścig przez Amerykę Południową

Tym razem trasa wyścigu gwiazd biegnie przez Gwatemalę oraz Kolumbię. Uczestnicy muszą zmierzyć się ze swoimi słabościami i wykazać wytrwałością, ponieważ zarówno trasy, jak i zadania są bardzo wymagające, a zarazem męczące.

Wyścig toczył się w niezwykłych okolicznościach przyrody: majestatyczne wulkany, niedostępne dżungle, tropikalne wybrzeża Morza Karaibskiego. Zadania przekroczyły najśmielsze oczekiwania – uczestnicy musieli sprawdzić swoją wytrwałość pływając po jeziorze w kraterze, gotując na szczycie wulkanu, czy próbując przysmaków Majów, niezjadliwych dla Europejczyka

- podało biuro prasowe Grupy TVN Discovery Polska.

Jak poradzi sobie w nowej roli prowadząca Daria Ładocha? Czy uczestnicy dadzą radę pokonać trasy prowadzące przez Amerykę Południową? Pierwszy odcinek "Ameryka Express" oglądaj na player.pl.

Która para odpadła jako pierwsza?

Drugi odcinek programu "Ameryka Express" zazwyczaj oznacza pierwszą eliminację. W tej edycji w programie pojawi się nowość, przed startem wyścigu prowadząca zaprezentowała Czarną Kopertę, której zawartość może uratować ostatnią parę na mecie. Gdy wyścig się zakończył Grażyna Wolszczak otworzyła pierwszą Czarną Kopertę i okazało się czy ostatnia para będzie mogła ścigać się dalej, czy musiała pożegnać się z programem Ameryka Express. Niestety, Iwona i Reggie musieli opuścić "Ameryka Express" !

Odcinek 2. "Ameryki Express 2" możesz oglądać na player.pl.

Gotowanie jajek na wulkanie

Kolejny dzień w Ameryce Express rozpoczął się od misji w najbardziej spektakularnym miejscu jakie można sobie wyobrazić. Czynny wulkan Pacaya wznoszący się powyżej 2500 metrów nad poziomem morza, stanowił scenerię do bardzo prostej czynności. Na samym końcu okazało się, że w trzecim odcinku Immunitet zdobędzie para, która przyniosła ze sobą najwięcej ugotowanych na twardo jajek. Daria, jak na znakomitą kucharkę przystało, podeszła do sprawdzianu bardzo sumiennie i z rozmachem. Nie wszyscy poradzili sobie z misją, ale zwycięzcy: Gosia i Ernest nie posiadali się ze szczęścia i z radością udali się na zasłużony odpoczynek.

Odcinek 3. "Ameryki Express 2" możesz oglądać na player.pl.

"Ameryka Express" - zamiana par

W poprzednim odcinku "Ameryka Express" uczestnicy "Ameryka Express" wskazywali swoje ulubione pary. Zgodnie z powiedzeniem "uważaj o co prosisz", teraz zostali w ten sposób zmiksowani. Cały program ścigali się w nowych parach. W interesie jednej osoby z duetu było jak najszybsze dotarcie do mety, zaś w interesie drugiej w jak najwolniejszym tempie. Marcin Różalski i Bartosz Fabiński odpadli z programu, ale mogą do niego wrócić! Daria Ładocha zaskoczyła chłopaków, dała im szansę przywrócenia do programu. Muszą spełnić warunek: wystartują w 6. odcinku i muszą przebyć trasę wyścigu, tak, aby nie zauważyła ich żadna z par. Muszą wykazać się sprytem, szybkością i kreatywnością. Czy uda się im zrealizować tajną misję?

Odcinek 4. "Ameryki Express 2" możesz oglądać na player.pl.

Która para oddała swój immunitet?

Piąty odcinek "Ameryka Express" przebiegł pod hasłem Święta Niepodległości, które w Gwatemali obchodzi się wyjątkowo hucznie. Uczestnicy na starcie, już w oryginalnych parach, mieli niewątpliwą przyjemność nauczyć się grać na różnych instrumentach, a potem z tymi instrumentami podróżować. Wszystko po to, aby, gdy spotkają paradę z okazji święta Niepodległości mogli w niej zagrać. Jak łatwo się domyśleć - instrumenty były różnej wielkości i niektórym trudno było z nimi złapać transport. Od ilości parad, w których się uczestniczyło zależało wiele. Para z największą ilością zaliczonych występów awansuje na mecie o jedno miejsce. Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska oraz Grzegorz Collins i Rafał Collins stoczyli pojedynek o 5000 złotych. W grze na czas musieli pływać i trafiać piłką do kosza. Pojedynek był wyrównany i zaciekły. Modelki pokonały braci Collins i zdobyły amulet. Najbardziej pożądaną nagrodą w 5. odcinku "Ameryka Express" był immunitet, który gwarantuje przejście do 7. odcinka oraz posiłki i nocleg w hotelu. Można odpocząć i zregenerować siły. Na mecie okazało się, że modelki wzięły udział w największej ilości parad! Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska oddały swój immunitet Grażynie Wolszczak i Filipowi Sikorze. Był to pierwszy taki przypadek w historii reality show.

Odcinek 5. "Ameryki Express 2" możesz oglądać na player.pl.

Której z par pomogła Czarna Koperta?

Szósty odcinek "Ameryka Express" to nowe zadania i kolejne kilometry na drodze do finału. Uczestnicy odwiedzili najpiękniejsze miejsca w Gwatemali – położoną na jeziorze wyspę Flores, ruiny miasta Majów czyli słynny Tikal oraz San Felipe Castillo nad jeziorem Izabal. Im bliżej morza karaibskiego tym cieplej i wilgotniej. Czasami byli zmęczeni pogodą, ale także przybijała ich bieda, którą oglądali dookoła. Podczas całego odcinka za uczestnikami podążali Marcin Różalski i Bartosz Fabiński. Jeśli spełnią warunki postawione przez Darię Ładochę mogą wrócić do programu. Mieli przebyć trasę wyścigu i wykonać wszystkie zadania, tak, aby nie zauważyła ich żadna z par. Musieli wykazać się sprytem, szybkością i kreatywnością. Czarna koperta to nowość w "Ameryka Express". Jej zawartość mogła uratować ostatnią parę na mecie. Tak było tym razem. Patrycja Markowska i Żaneta Lubera nie odpadły z programu ponieważ na kartce z koperty była informacja, że w odcinku nie ma eliminacji.

Odcinek 6. "Ameryki Express 2" możesz oglądać na player.pl.

Zdobyli amulet, ale odpadli z "Ameryka Express 2"

Siódmy odcinek "Ameryka Express" był ważny dla uczestników, ponieważ walczyli o wyjazd do Kolumbii. Wisiało nad nimi widmo eliminacji na samym końcu gwatemalskiego etapu wyścigu. Podczas 6. odcinka "Ameryka Express" za uczestnikami podążali Marcin Różalski i Bartosz Fabiński. W przebraniach spełnili warunki postawione przez Darię Ładochę, przebyli trasę wyścigu i wykonali wszystkie zadania, tak, aby nie zauważyła ich żadna z par. Wykazali się sprytem, szybkością i kreatywnością. Różal i Bartek wrócili do programu w 7. odcinku reality show. Grażyna Wolszczak i Filip Sikora odpadli z programu.

Odcinek 7. "Ameryki Express 2" możesz oglądać na player.pl.

Uczestnicy przekonali się, jak bardzo Kolumbia różni się od Gwatemali

Ósmy odcinek "Ameryka Express" zaczął się od powitania najdzielniejszych i najszybszych do tej pory duetów, w tajemniczej i rozpalającej wyobraźnię Kolumbii. Uczestnicy spotkali się z prowadzącą na wzgórzu wznoszącym się ponad 3000 metrów nad poziomem morza, a do mety programu i zwycięstwa w wyścigu pozostało im "tylko" 1000 kilometrów! W tym odcinku na własnej skórze przekonają się, jak bardzo Kolumbia różni się od Gwatemali. Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska pokonały rywali i zapewniły sobie luksusowy odpoczynek i awans do kolejnego etapu gry.

Odcinek 8. "Ameryki Express 2" możesz oglądać na player.pl.

Czarna flaga w "Ameryka Express"

W 9. odcinku "Ameryka Express" do gry powróciła czarna flaga - ulubiony rekwizyt uczestników, Reguły pozostały niezmienione od pierwszej edycji. Para, która na mecie odcinka pojawi się z czarną flagą, spada o jedno miejsce w rankingu.

Pierwsza misja związana z rewolucyjną historią Kolumbii była trudna do wykonania. Uczestnicy musieli odnaleźć imię bohatera na tablicy poległych w Socorro, a następnie zachęcić do dalszej podróży przypadkowego przechodnia noszącego dokładnie to samo imię. Następnie wspólnie z uczestnikami złapać autostop i wziąć udział w kolejnym zadaniu, którym był rafting. Marcin Różalski i Bartosz Fabiński ostatni pojawili się na mecie. Panowie musieli pożegnać się z wyścigiem.

Odcinek 9. "Ameryki Express 2" możesz oglądać na player.pl.

Ostatni immunitet w sezonie "Ameryki Express 2"

Meta programu "Ameryka Express" jest coraz bliżej. 10 odcinek był bardzo emocjonujący. Niektórzy zdobyli do tej pory bardzo dużo amuletów, konto innych było zaś zupełnie puste. Szansa na przejęcie amuletów innych par rozbudziła ducha walki wśród uczestników. Taką możliwość dawał intensywny sprint i uliczna kolumbijska gra o nazwie Yermis, przypominająca baseball wymieszany ze swojskimi polskimi kapslami. Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska najgorzej poradziły sobie w tej rozgrywce. Małgosia i Ernest zdobyli ostatni immunitet w tym sezonie "Ameryka Express".

Odcinek 10. "Ameryki Express 2" możesz oglądać na player.pl.

Kto odpadł w 11. odcinku "Ameryki Express 2"?

Daria Ładocha zaskoczyła uczestników na początku 11. odcinka "Ameryka Express". Dzień wcześniej nie bez powodu zadała podchwytliwe pytanie – kto z pary sprawniej wykonuje zadania, kto zaś nie ma problemu ze znalezieniem transportu czy noclegu? Jak to często się dzieje w programie, los bywa przewrotny. Osoba z pary, która najlepiej czuła się w wykonywaniu gier i misji otrzymała zadanie samotnego ścigania się, a mistrz autostopu miał od tej pory wykonywać zadania, które miały wielki wpływ na losy współtowarzysza podróży. Patrycja Markowska, Marta Gajewska-Komorowska, Rafał Collins i Paweł Deląg mieli zapewniony transport i nocleg. Ich partnerzy musieli kontynuować wyścig w pojedynkę z dwoma plecakami… Walka o wejście do półfinału "Ameryka Express" była emocjonująca. Patrycja Markowska i Żaneta Lubera jako ostatnie zameldowały się na mecie, odpadły z programu.

Odcinek 11. "Ameryki Express 2" możesz oglądać na player.pl.

Półfinał programu „Ameryka Express 2”

Półfinał programu "Ameryka Express" rozbudził w uczestnikach ducha walki. O wejście do finału rywalizowały 4 pary: Paweł Deląg i Dariusz Lipka, Małgosia Heretyk i Ernest Musiał, Grzegorz Collins i Rafał Collins, Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska. Do gry o amulet zakwalifikowali się Grzegorz Collins i Rafał Collins oraz Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska. Konkurencja odbyła się w miasteczku Aracataca, w którym urodził się słynny pisarz Gabriel Garcia Marquez. Uczestnicy musieli podczas wieloetapowej rozgrywki odnaleźć polskie wydanie "Stu lat samotności", czyli słynnej powieści kolumbijskiego noblisty. Matematyczne wyzwanie nie było proste. Finalnie jako pierwsze prawidłowy wynik równania podały modelki. Karolina i Marta pokonały braci Collins. Po grze wszyscy ruszyli w dalszą drogę. Następnego dnia rano pary musiały wykonać misję, która polegała na jak najdokładniejszym odmierzeniu wagi soli wydobytej z jeziora. Miejsce w rankingu na półfinałowej mecie będzie zależało od tego, kto najprecyzyjniej wykonał to zadanie. Uczestnicy uzbrojeni w koszyki pełne soli wyruszyli czym prędzej w kierunku mety.

Kolejny sms od prowadzącej oznaczał następne zadanie. Aby zameldować się na mecie wystarczyło przekonać mieszkańca Baranquilla, żeby oddał parze własną koszulkę z logo ulubionej, miejscowej piłkarskiej drużyny. Uczestnicy użyli swoich zdolności, aby zdobyć potrzebne ubrania.

Na mecie 12. odcinka jako pierwsi zameldowali się bracia Collins. Zaraz po nich pojawiły się modelki. Małgosia i Ernest byli trzeci. Paweł i Darek przybyli na końcu, ale ich koszyki z solą ważyły więcej. Małgosia Heretyk i Ernest Musiał musieli pożegnać się z programem.

Odcinek 12. "Ameryki Express 2" możesz oglądać na player.pl.

Kto trafił do finału "Ameryka Express 2"?

W finale "Ameryka Express" o wygraną w reality show zmierzą się: Grzegorz Collins i Rafał Collins, Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska oraz Paweł Deląg i Dariusz Lipka. Oglądaj program 27 maja o 21.30 w TVN i player.pl.

Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska opowiedziały o najtrudniejszych momentach - zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Aleksandra Lewandowska

Źródło: amerykaexpress.tvn.pl

Pozostałe wiadomości