Gwiazdy

Ola Kwaśniewska żegna Elżbietę II. Pokazała zdjęcie z królową. "Dziękuję za ten nieopisany zaszczyt"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Aleksandra Kwaśniewska

Królowa Elżbieta II nie żyje. Informacja o śmierci brytyjskiej monarchini wstrząsnęła nie tylko Zjednoczonym Królestwem, ale i całym światem. Aleksandra Kwaśniewska w 1996 roku miała niezwykłą przyjemność, by osobiście poznać Jej Królewską Mość. Jak doszło do tego spotkania?

Elżbieta II odwiedziła Polskę

Elżbieta II w marcu 1996 roku przyjechała z oficjalną wizytą do Polski. Towarzyszył jej mąż książę Filip. Wówczas prezydentem naszego kraju był Aleksander Kwaśniewski, który został zaprzysiężony zaledwie cztery miesiące wcześniej. Kwaśniewski wraz żoną mieli niezwykłe szczęście, że pierwszym zagranicznym gościem, którego przyjęli w Pałacu Prezydenckim, była właśnie brytyjska monarchini.

Brytyjska rodzina królewska

Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę IIDzień Dobry TVN
wideo 2/6

- Pamiętam ten moment pierwszy, kiedy spotykamy się z parą królewską, już po tych oficjalnych powitaniach. Przeszliśmy do Sali Rokoko i to był moment, że musieliśmy rozpocząć rozmowę - opowiadała Jolanta Kwaśniewska w Dzień Dobry TVN. - Królowa tworzyła tak wspaniałą atmosferę, była dla nas tak ciepła. (...) Patrzyła na nas z wielką przyjaźnią. (...) Mieliśmy ten zaszczyt, że to nam przypadło w udziale gościć Jej Królewską Mość, bo tylko raz w życiu taką wizytę królowa może w określonym kraju odbywać. Jej przesympatyczny, głęboki uśmiech był dla nas budujący - wspominała pierwsza dama.

W pewnym momencie Elżbieta II powiedziała, że chciałaby poznać córkę Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. 15-letnia Ola nie uczestniczyła w bankiecie z okazji przyjazdu królowej. Znajdowała się piętro wyżej, gdzie w pokoju odrabiała lekcje.

Aleksandra Kwaśniewska poznała Elżbietę II

Aleksanra Kwaśniewska po latach wyznała, jak zareagowała, gdy dowiedziała, się że Elżbieta II chce się z nią zobaczyć. - W Pałacu gościła królowa Elżbieta. Za moją ścianą na balkonie grała orkiestra, a kolacja była piętro niżej w Sali Kolumnowej. Trochę mi to przeszkadzało, bo nie mogłam się skupić. Po czym dzwoni telefon na moim biurku, że królowa chce mnie poznać. Ja mam 14 czy 15 lat i umieram. Myślę sobie: "Jezu! Co ja mam na siebie włożyć, żeby mamie nie było wstyd." To była moja główna myśl, żeby mama się nie wstydziła - przyznała Ola w 2017 roku w jednym z wywiadów.

Jolanta Kwaśniewska była dumna, że jej córka dobrze zaprezentowała się przed monarchinią. - To był najbardziej przerażający chyba moment, bo nie wiedzieliśmy, jak dziecko się ubierze, czy przyjdzie w pomarańczowych Martensach, czy wymyśli coś. Ja z nią w ogóle nie miałam kontaktu, ale przyszła w fajnej, długiej granatowej sukience, do tego miała czarne pantofle, w których wcześniej była na wizycie u Ojca Świętego, także wypadła fantastycznie - przyznała żona prezydenta.

Informacja o śmierci Elżbiety II poruszyła Aleksandrę Kwaśniewską. Postanowiła opublikować w mediach społecznościowych zdjęcie ze swojego spotkania z królową.

- Koniec epoki… Dziękuję za ten nieopisany zaszczyt… - napisała Ola na Instagramie.

Królowa zmarła 8 września 2022 roku w zamku Balmoral. Przez 70 lat sprawowała swoje królewskie obowiązki. Była najdłużej panującą monarchinią Wielkiej Brytanii. W czerwcu tego roku obchodziła Platynowy Jubileusz.

Zobacz specjalny raport tvn24: Nie żyje królowa Elżbieta II.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości