Gwiazdy

Gwiazda polskiego kabaretu zachorowała na raka piersi. Nam opowiedziała o ciężkiej walce z chorobą

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Agnieszka Litwin o ciężkiej walce z rakiem
Agnieszka Litwin o ciężkiej walce z rakiem Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Październik to miesiąc podnoszenia świadomości na temat profilaktyki i leczenia raka piersi. Każdego roku ponad półtora miliona kobiet z całego świata staje przed obliczem tej choroby, dlatego niezwykle ważne jest podejmowanie działań umożliwiających wczesne wykrycie zmian nowotworowych. W Dzień Dobry TVN przekonywała o tym aktorka i gwiazda kabaretu Jurki, Agnieszka Litwin.

Agnieszka Litwin o chorobie nowotworowej

Każdego roku na całym świecie przybywa pacjentek onkologicznych ze zdiagnozowanym rakiem piersi. Walka z nowotworem niesie za sobą wiele trudnych emocji, ale może też okazać się lekcją, zachęcającą do wprowadzenia w życie ważnych zmian. Przekonała się o tym Agnieszka Litwin z kabaretu Jurki, która o chorobie dowiedziała się kilkanaście miesięcy temu.

- Dokładnie rok temu, 30 września, odebrałam USG. Tydzień wcześniej wymacałam sobie sama guzek (...). Starałam się po prostu co miesiąc badać sobie piersi, żeby wiedzieć, jak one wyglądają i jeżeli pojawi się coś nowego, to wtedy zareagować. Tak też się stało. Poszłam. Okazało się, że to rak złośliwy - wyjaśniła w Dzień Dobry TVN uznana artystka kabaretowa, jednocześnie pochylając się nad tematem leczenia nowotworu piersi.

- Ja jestem pacjentem z Centrum Onkologii w Opolu. Nie przez przypadek się tam znalazłam (...). Jestem bardzo emocjonalnie związana z tym miejscem. Mam tam też swoją wystawę obrazów (...). Namalowałam swój nowotwór, swoją pierś (...). Bardzo pomogło mi właśnie malowanie - przyznała Agnieszka Litwin.

Październik miesiącem walki z rakiem piersi

Z początkiem października na całym świecie ruszyła akcja mająca na celu zwiększanie świadomości na temat badań profilaktycznych, diagnostyki i leczenia raka piersi. Agnieszka Litwin nie ma wątpliwości, że dzięki temu wiele osób ma szansę przekonać się o tym, jak ważna jest troska o własne zdrowie, przejawiająca się choćby pod postacią nawyku samobadania piersi.

- Mój lekarz radiolog mi radził, żeby raz w miesiącu to badanie sobie robić i się dotykać, sprawdzać. Róbmy to, róbmy badania profilaktyczne USG, ponieważ one mogą nam uratować życie - podsumowała artystka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości