Gwiazdy

Agata Młynarska wspomina zmarłego tatę. "Zalewa mnie fala tęsknoty za tym, co nie wróci"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska

Początek listopada większości z nas przynosi chwilę zadumy, która jest ściśle związana z Zaduszkami oraz dniem Wszystkich Świętych. Tęsknota za najbliższymi, którzy odeszli, często niesie za sobą także wspomnienia wspólnie spędzonych chwil. Refleksjami na ten temat podzieliła się ze swoimi fanami Agata Młynarska, dla której ten szczególny czas w roku stał się okazją do przywołania pamięcią czasu, gdy był przy niej tata.

Agata Młynarska o Zaduszkach i tęsknocie za tatą

Dzień Zaduszny, w skrócie określany jako Zaduszki, obchodzimy 2 listopada. Zgodnie z tradycją, uroczystość ta wiąże się z określonymi rytuałami, takimi jak odwiedzanie cmentarzy czy zapalanie na grobach światełek. Znicze i kwiaty są jednak tylko symbolem, który stanowi jedynie dodatek do wspomnień o najbliższych. Zbliżające się święto to okazja do przywołania w myślach osób, których odejście na zawsze zmieniło nasze życie, pozostawiło w pamięci nieodwracalny ślad.

Melancholia związana z obchodami Zaduszek nie ominęła także Agaty Młynarskiej, która opublikowała w mediach społecznościowych poruszający post. Prowadząca program "Bez tabu" przyznała, że początek listopada przywołuje w jej pamięci ważne wspomnienia.

- Wyszłam sobie posiedzieć na słońcu, które grzało dziś tak mocno jakby to było sierpniowe upalne popołudnie. Zamknęłam oczy i poczułam jak zalewa mnie fala tęsknoty za tym, co nie wróci. Za tymi, którzy odeszli, a tworzyli ważny kontekst mojego życia. Zaduszki, odwiedziny na grobach, to był zawsze czas razem z Tatą. Nie ma GO i nie ma jego przyjaciół - napisała na swoim instagramowym profilu dziennikarka. Dalsza część wyjątkowego wpisu została poświęcona retrospekcji cennych chwil, które na stałe zapisały się w pamięci kochającej córki.

Zobacz wideo: W nowym mieszkaniu Agaty Młynarskiej

W nowym mieszkaniu Agaty Młynarskiej
W nowym mieszkaniu Agaty Młynarskiej Źródło: Dzień Dobry TVN

Agata Młynarska wspomina tatę

Atmosfera zbliżających się uroczystości skłania do głębokiej refleksji nad przeszłością, nierzadko przypomina nam o doświadczeniach, które dzieliliśmy z bliskimi. W swoim wpisie Agata Młynarska zwróciła uwagę na to, że przywoływane w pamięci chwile w pewnym sensie przywracają nam obecność osób, które odeszły. Wyjątkowe wspomnienie, którym dziennikarka podzieliła się ze swoimi obserwatorami, wyraźnie udowadnia, że najpiękniejsze chwile pozostają z nami na zawsze, wystarczy tylko ożywić je w myślach.

- To NIE MA TATY odczuwam jako jego wielkie JEST. W słowach piosenek, w rozmowach, które pamiętam coraz lepiej i w tej dojmującej tęsknocie. I tak sobie siedząc usłyszałam jak zza ściany, w holu hotelowym, dobiega mnie znajomy tekst napisany dla Ewy Bem. To było w 1979 lub 1980 r. - Tata wszedł w szlafroku i drewniakach i z rozmachem zarządził słuchanie przed wyjściem do szkoły. Zaśpiewał mi z towarzyszeniem magnetofonu dwie napisane przed chwilą piosenki - "Serce to jest muzyk" i "Do przodu żyj" - żyj kolorowo, marzenia najbarwniejsze miej! Tego się zawsze trzymałam. Tak sobie śpiewałam. A dziś Tata zrobił mi taką niespodziankę w samotny wieczór. No to jak- NIE MA czy JEST gdzieś obok? - podsumowała dziennikarka.

Fani Agaty Młynarskiej natychmiast zareagowali na szczere, niezwykle intymne wyznanie. Wielu z nich zgodziło się ze stwierdzeniem, że bliskie osoby towarzyszą nam każdego dnia, nawet jeśli pozostały po nich wyłącznie piękne wspomnienia.

"Nasi bliscy są częścią nas samych. Zostawili nam coś najcenniejszego: swoją obecność w naszych sercach. Żyją nadal we wszystkich rzeczach, które kochali tu na ziemi, a najbardziej w nas. Najbliższym pomostem, który łączy rozdzielone dusze we wszystkich światach to zawsze miłość i pamięć, które są potężniejsze, niż czas", "JEST. Jak wszyscy, których kochamy, ale przytulić już nie możemy. Tęsknota za Nimi nigdy nie ustanie", "Zawsze jest gdzieś obok, ja w to wierzę", "Ja też tęsknię za TATĄ. Tęsknię za wieloma, którzy musieli odejść. Ale zawsze są ze mną" - czytamy komentarze.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Olszanka/East News

Pozostałe wiadomości