Gwiazdy

Adam Małysz zakażony koronawirusem. „Przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza”

Gwiazdy


Pandemia wciąż trwa i dotyka coraz więcej osób. Niepokojące informacje na swoim facebookowym profilu przekazał Adam Małysz. Sportowiec poinformował, że otrzymał pozytywny wynik badania na koronawirusa. Jak się czuje były skoczek?

Adam Małysz chory na koronawirusa

Pandemia nie ustępuje, a kolejne zarażenia pokazują, że choroba może dotknąć każdego, bez względu na wiek, płeć czy miejsce zamieszkania. Niedawno dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN poinformował, że Adam Małysz jest zakażony koronawirusem. Sportowiec miał także styczność z reprezentantami Polski w skokach. Wszyscy zawodnicy zostali zatem poddani badaniom. O pozytywnych wynikach testu skoczek poinformował także w swoich mediach społecznościowych.

Adam Małysz opowiada o koronawirusie

Adam Małysz na Facebooku podzielił się przykrą wiadomością. Sportowiec opublikował długi post, w którym wyjaśnił, że po spotkaniu z zakażoną osobą także zachorował na koronawirusa. Na razie sportowiec czuje się dobrze, a choroba nie daje objawów. Małysz zaapelował także do społeczeństwa, aby byli rozważni i przestrzegali wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa . Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia. Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa . To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności. Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie

- pisał Adam.

Zobacz też:

Cała prawda o migrenie. Neurolog: „To nie jest zwykły ból głowy”

Internetowy koncert gwiazd w szczytnym celu. Zaśpiewają m.in. Shakira i Miley Cyrus. Kiedy transmisja?

Maseczki ochronne mogą wrócić? Minister zdrowia ostrzega

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości