Gorące tematy

Kim były ofiary eksplozji w Przewodowie? Wdowa: "Mam dzieci, dla których muszę żyć"

Gorące tematy

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
tvn24.pl, wp.pl
Mieszkańcy Przewodowa po wybuchu rakiety.

Wieczorem 15 listopada polskimi mediami wstrząsnęła informacja o eksplozji rakiety we wsi Przewodów, w województwie lubelskim. Na miejscu zginęły dwie osoby. Kim byli mężczyźni, których spotkała ta tragedia?

Kim były ofiary wybuchu w Przewodowie?

15 listopada, chwilę przed godziną 16, we wsi Przewodów w województwie lubelskim wojenna rakieta uderzyła w skup zboża i w wyniku eksplozji zabiła dwóch mężczyzn. Dziś wiadomo, że byli to pracownicy miejscowej suszarni: magazynier oraz kierowca. Według nieoficjalnych informacji był to 62-latek i 60-latek, obaj mieli na imię Bogdan. Wirtualna Polska ustaliła, że jeden z nich był mężem pracowniczki szkoły, która znajduje się zaledwie 400 metrów od miejsca wypadku. Druga ofiara tragiczne zdarzenia mieszkała w pobliskiej wsi. Jego żona nadal jest w szoku.

- Muszę się trzymać, bo mam dzieci, dla których muszę żyć – mówiła w rozmowie z portalem.

Eksplozje w Przewodowie - co nowego wiemy w sprawie?
Eksplozje w Przewodowie - co nowego wiemy w sprawie? Źródło: Dzień Dobry TVN

Zdarzenie wywołało poruszenie wśród lokalnej społeczności, która nie może pogodzić się ze stratą. Jak zapewniała TVN24 hrubieszowska starosta Aneta Karpiuk, mieszkańcy Przewodowa mają zostać objęci opieką psychologa, a także wsparciem prawnym czy finansowym.

Ofiary wybuchu w Przewodowie. Proboszcz wspomina mężczyzn

Ksiądz Bogdan Ważny, proboszcz miejscowej parafii w rozmowie z TVN24 podkreślił, że zmarli mężczyźni byli bardzo zaangażowani w życie lokalnej społeczności.

- To byli bardzo życzliwi i serdeczni ludzie. Zresztą, wszyscy dobrze ich znali, bo to mała społeczność. Uczęszczali do kościoła i bardzo dużo pomagali przy parafii. […] Kiedy zwracałem się do nich o jakąś pomoc, nigdy mi nie odmówili. Ich śmierć to wielka strata dla nas jako dla społeczności i parafii – tłumaczył duchowny.

Więcej informacji na ten temat na TVN24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: tvn24.pl, wp.pl

Źródło zdjęcia głównego: Omar Marques / Stringer/Getty Images

Pozostałe wiadomości