Moda i Uroda

Płaszcz na zimę - nie kupuj nowego, odśwież stary! Jak to zrobić?

Moda i Uroda

Autor:
Oskar
Netkowski
Płaszcz na zimę – nie kupuj nowego, odśwież stary
Płaszcz na zimę – nie kupuj nowego, odśwież staryDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Jesień na dobre zawitała do Polski. Słońca będzie już mniej niż więcej. Warto sprawdzić, czy nasza garderoba jest gotowa na ochłodzenie. Dobrze jest odświeżyć płaszcz, zanim zima zaskoczy nas, niczym kierowców. Natalia Ślizowska, projektantka ubioru i akcesoriów zdradziła w programie Dzień Dobry TVN, jak to zrobić szybko i tanio.

Jak odświeżyć płaszcz?

Często płaszcze, które mamy w szafie, służą nam przez lata. Aby zwiększyć ich trwałość, należy o nie dbać. Odpowiednia pielęgnacja może zapewnić nam cieszenie się ulubionymi ubraniami przez lata.

- Najlepiej czyścić jest płaszcz po zakończonym sezonie, aby w odpowiedni sposób spoczywał i czekał na następny sezon. Będzie czysty, a włókna będą dobrze ułożone. Dobrze zawiesić go pionowo na wieszaku. Najlepszy sprawdzi się wieszak nie za wąski, taki, który przypomina nasze ramiona - powiedziała Natalia Ślizowska, projektantka ubioru i akcesoriów.

- Płaszcze z materiałów syntetycznych można zazwyczaj prać w pralce. A jeśli chodzi o wełnę, najlepiej udać się do pralni. Jeśli sami w domu chcemy wyczyścić płaszcz, używajmy szczotki z miękkim włosiem. Szczotkowanie uwalnia z włókien olejki. Wełna jest takim surowcem, że warto o niego dbać - dodała.

Zdobienie okryć wierzchnich

Kiedy jednak stwierdzimy, że płaszcze, jakie mamy w szafie, już się nam znudziły, jest na to rada. Nasza ekspertka uwielbia zdobić ubrania, dając im drugie życie i świeży look.

- Często mamy jeden płaszcz i w każdym sezonie wyglądamy tak samo. Są metody, żeby go trochę zmodyfikować, np. broszkami. Jeśli chcemy, żeby płaszcz mógł wrócić do pierwotnego stanu, można naszyć naszywkę. Są też specjalne kleje, tzw. nitka w kleju. Wystarczy niewielka kropla, która stworzy taką sieć - podsumowała Natalia Ślizowska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości