Jak nie przepłacić w sieciówce? Ekspertka podpowiada, które materiały wybierać

Kasia Daniłko
Źródło: Dzień Dobry TVN
Ile tak naprawdę są warte ubrania w sieciówkach?
Ile tak naprawdę są warte ubrania w sieciówkach?
Zosia Zochniak o zrównoważonej modzie
Zosia Zochniak o zrównoważonej modzie
"Styl na wagę złota". W pracowni Marty Banaszek
"Styl na wagę złota". W pracowni Marty Banaszek
Gwiazdy o modzie z drugiej ręki
Gwiazdy o modzie z drugiej ręki
Styl na wagę złota odc. 2
Styl na wagę złota odc. 2
"Styl na wagę złota". Mateusz Leszczyński
"Styl na wagę złota". Mateusz Leszczyński

Ubrania w sklepach sieciowych drożeją, ale czy są warte swojej ceny? Bywa, że ich jakość pozostawia wiele do życzenia. W programie Dzień Dobry TVN o swoich spostrzeżeniach na ten temat opowiedziała Kasia Daniłko. Doradziła, na co zwracać uwagę podczas zakupów.

Jakich materiałów unikać?

Najważniejszą rzeczą w trakcie zakupów w sieciówkach jest czytanie składów na metkach. Jakich materiałów powinniśmy unikać?

- Na pewno jest to poliester, poliamid, akryl i elastan. Tego staramy się unikać, ale jest jeden, którego szczególnie musimy unikać. Jest to akryl. Jeśli chodzi o resztę to możemy pozwolić sobie na elastan w kilku procentach, sprawi, że tkanina będzie nam się lepiej układała, ale znowu, gdy będzie go za dużo, ubranie będzie traciło formę - tłumaczyła Kasia Daniłko.

Jeśli chodzi o poliester, to ekspertka zaleca maksymalnie 30 procent w składzie i najlepiej w towarzystwie wełny, bawełny czy jedwabiu. Ubranie będzie sztywniejsze i odporniejsze na pranie.

Ubrania z jakich materiałów kupować?

Wełna, bawełna, len i jedwab to materiały, w które warto inwestować swoje pieniądze. Są naturalne, ale jest jeszcze jedna grupa tworzyw, która określana jest jako "sztuczne".

- One nie są syntetyczne, tylko są sztuczne. Ich pochodzenie jest naturalne, ale wytwarzamy je sztucznie. To jest wiskoza, modal, lyocell, zwany tencel i cupro, które powstaje z odpadów bawełny. To jest ok - podkreśliła ekspertka

Producenci bardzo często próbują nas zmylić sformułowaniami, takimi jak "w dotyku jak kaszmir", czy "płaszcz wełniany", podczas gdy zawartość tego włókna to zaledwie kilka procent. Dlatego niezależnie, gdzie robimy zakupy, warto czytać składy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości