rakieta

    rakieta

    Ze Strefy Gazy w kierunku Izraela wystrzelono od poniedziałku ponad tysiąc rakiet. Jak podaje izraelskie wojsko, większość pocisków została przechwycona przez Żelazną Kopułę lub spadła na terytorium Izraela, a około 200 doleciało nad rejony zamieszkiwane przez Palestyńczyków. Według Izraela zginęło kilkunastu islamskich bojowników, służba medyczna Palestyny mówi o 35 zabitych, w tym dzieciach. Polska ambasada w Izraelu stanowczo odradza podróżowanie w rejon konfliktu.

    Z powodu niesprzyjającej pogody nie doszło do startu amerykańskiej rakiety Falcon 9. Rakieta ma wynieść na orbitę kapsułę Dragon z dwoma amerykańskimi astronautami. Kolejną próbę zaplanowano na sobotę. Porozmawialiśmy na ten temat z Arturem Chmielewskim, dyrektorem od przyszłych misji międzyplanetarnych w NASA/JPL.

    Połączyła ich wspólna pasja do kosmosu. Zaczynali od skromnych projektów na uczelni. Teraz mogą pochwalić się współpracą z Europejską Agencją Kosmiczną. Polacy są autorami projektu Dream. Ich eksperyment miał za zadanie sprawdzić, jak wiercić w skałach, które latają w kosmosie. Koncepcję swojego eksperymentu wymyślili podczas wspólnego posiłku. Nad czym teraz pracują?

    Mezo, piosenkę "Wchodzę na kort", zaprezentuje podczas kwietniowego Pucharu Davisa i meczu Polska – Chorwacja. Tylko w Dzień Dobry TVN, telewizyjna premiera tej piosenki, która zapowiada majową premierę nowej płyty Mezo - "Krajobraz po bitwie". Posłuchajcie!