Gorące tematy

William i Harry przed zamkiem Windsor. Wyszli do zgromadzonego tłumu

Gorące tematy

Autor:
Katarzyna
Lackowska
Księżna Kate, książę William, książę Harry i Meghan Markle przed zamkiem Windsor

Konflikt między Williamem i Harrym to temat, o którym od miesięcy dyskutuje się w kuluarach. Synowie króla Karola III, według dostępnych informacji, nie darzą się sympatią. Po decyzji Harry'ego i jego żony Meghan o wycofaniu się z roli starszych członków rodziny królewskiej, relacje braci całkowicie się pogorszyły. Nawet do Balmoral, gdzie zmarła królowa, udali się osobno. W sobotę, 10 września 2022 roku wieczorem wyszli jednak razem na błonia zamku Windsor. Czy to znak, że na pojednanie jest jeszcze szansa?

William i Harry z żonami przyjechali do Windsoru

Strata ukochanego członka rodziny bywa często czynnikiem, który pomaga pojednać pozostającą w konflikcie rodzinę. Czy tak będzie w przypadku Windsorów?

Brytyjska rodzina królewska

Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę IIDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Fani monarchii brytyjskiej upatrują na to szansy w tym, że w sobotni wieczór następca tronu, książę Walii William wraz z żoną Kate, a także bratem Harrym oraz jego zoną Meghan Markle, pojawili się na terenie zamku Windsor, idąc ramię w ramię. Bracia ostatni raz byli widziani razem podczas pogrzebu dziadka, księcia Filipa w kwietniu 2021 roku.

Spacer błoniami przed zamkiem Windsor

Ścieżka wiodąca do zamku Windsor to dla Harry'ego i Meghan z pewnością wyjątkowe miejsce - w końcu to tędy nieco ponad 4 lata temu jechali zawrzeć związek małżeński. I choć późniejsze wydarzenia sprawiły, że zdecydowali się zrezygnować z publicznych funkcji i obowiązków członków rodziny królewskiej, podlondyńska rezydencja z pewnością na zawsze zapisała się w ich sercach.

Meghan Markle, książę Harry, książę William i księżna Kate przed zamkiem Windsor
Książęta William i Harry z żonami przed zamkiem Windsor Meghan Markle, książę Harry, książę William i księżna Kate przed zamkiem Windsor Źródło: Chris Jackson Collection/Getty Images

Dwa dni po śmierci królowej i, jak należy wskazać, babci Williama i Harry'ego, wnukowie monarchini zdecydowali się razem, ramię w ramie wypełnić tradycję i wyjść do zgromadzonych przed zamkiem. Zanim podeszli do ludzi, przez chwilę w ciszy podziwiali kwiaty, które poddani zostawili przed bramą zamku. Następnie udali się na spacer rozmawiając ze stojącymi wzdłuż drogi obywatelami. Wraz z żonami, księżną Kate i Meghan Markle, przyjmowali kondolencje i kwiaty, które zostały przyniesione dla królowej.

Po kilkudziesięciu minutach odjechali jednym samochodem do Frogmore Cottage, w którym obecnie wszyscy mieszkają. Za kierownicą auta zasiadł książę William, obok niego jechała księżna Kate, z tyłu siedzieli Meghan i Harry.

Książe William, księżna Kate, książe Harry i Meghan Markle na błoniach zamku Windsor
William i Harry na błoniach zamku Windsor Książe William, księżna Kate, książe Harry i Meghan Markle na błoniach zamku Windsor Źródło: Chris Jackson Collection/Getty Images

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Lackowska

Źródło zdjęcia głównego: Chris Jackson Collection/Getty Images

Pozostałe wiadomości