Gorące tematy

Oksana zaprowadziła synka do przedszkola. Lekarka dziecięca chwilę później zginęła w ataku rakietowym

Gorące tematy

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
TVN24
Oksana Leontiewa

Lekarka z dziecięcego szpitala w Kijowie straciła życie w trakcie rakietowego ataku Rosjan na ukraińskie miasta. Oksana Leontiewa zginęła po uderzeniu pocisku. Jej samochód doszczętnie spłonął. Wraz z mężem, który zginął pół roku wcześniej, osierocili 5-letniego synka.

Nie żyje Oksana Leontiewa

Oksana Leontiewa od wielu lat pracowała na oddziale transplantacji szpiku w dziecięcym szpitalu onkologicznym Ohmatdyt jako hematolog. Śmierć lekarki wstrząsnęła obywatelami okupowanego przez Rosję kraju.. Doradca szefa ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko pożegnał kobietę na Twitterze. - Zabrała wczoraj swojego 5-letniego syna do przedszkola i jechała do pracy, gdy uderzyły rosyjskie rakiety. Jej syn jest teraz sierotą – jego tata zmarł sześć miesięcy temu, jego mama wczoraj - napisał.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Lekarkę z dziecięcego szpitala onkologicznego Ohmatdyt pożegnała także placówka, w której pracowała. - Zmarła w drodze do pracy, spiesząc się do swoich pacjentów. (...) Uratowała dzieci z rakiem krwi. Była prawdziwą profesjonalistką i wsparciem dla pacjentów i kolegów z pracy - przekazano.

Atak Rosji na Kijów

W poniedziałek, 10 października 2022 r. Rosjanie ponownie zaatakowali, przeprowadzając wystrzały rakietowe na miasta w większości regionów Ukrainy. Pociski trafiły m.in. w centrum Kijowa, czy Zaporoże. Ucierpiały także miasta obwodów dniepropietrowskiego i mikołajowskiego. Władze szacują, że zginęło co najmniej 19 osób, a 105 zostało rannych. We wtorek rosyjskie ataki rakietowe zostały wznowione.

Ukraińskie Ministerstwo Energii przekazało, że od 11 października Ukraina jest zmuszona do wstrzymania eksportu energii elektrycznej. Oznacza to, że w niektórych obwodach obywatele zostali pozbawieni prądu. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy rozesłała już list gończy za Dmitrijem Miedwiediewem, wiceszefem rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa. Przypomnijmy, że polityk wielokrotnie wzywał do zniszczenia Ukrainy.

Więcej informacji z kraju i ze świata przeczytasz na TVN24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: NetPix/Getty Images

Pozostałe wiadomości