Kobieta urodziła dziecko pod gruzami w Syrii. Znane są dalsze losy dziewczynki

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
gazeta.pl / cbsnews.com
Kobieta robiła pod gruzami w Syrri

W jednym z syryjskich miast, które zostały dotknięte trzęsieniem ziemi, ratowano rodzącą kobietę. Została przygnieciona gruzami podczas porodu. Na Twitterze pojawiło się nagranie, które ukazuje, co stało się potem z noworodkiem.

Trzęsienie ziemi w Syrii

W ostatnich dniach oczy całego świata zwrócone były na Bliski Wschód, gdzie 6 lutego rozległe tereny południowo-wschodniej Turcji oraz północnej Syrii doświadczyły potężnego trzęsienia ziemi. Media wciąż relacjonują straty, pokazując zawalone budynki mieszkalne, szpitale oraz gruzy, które uwięziły pod sobą tysiące osób.

Uwaga TVN

Uwaga! TVN. Czy po prawie 40 latach nie będą mieli gdzie mieszkać?
Uwaga! TVN. Czy po prawie 40 latach nie będą mieli gdzie mieszkać? Uwaga! TVN
wideo 2/25

Jak podaje TVN24.pl, w samej Turcji zginęło najmniej 3419 osób, a w Syrii co najmniej 1602 osoby. Nadal trwają poszukiwania przygniecionych przez zawalone budynki. Szacuje się, że rannych zostało ponad 20,5 tys. osób. Choć badacze uspokajają, że najgorsze wstrząsy minęły, nadal obserwuje się wstrząsy wtórne, których od poniedziałku miało być już około tysiąca. To największy na świecie wstrząs zarejestrowany przez US Geological Survey od 2021 roku.

Kobieta rodziła pod gruzami

Wśród osób przykrytych gruzami miasta w Syrii, dostrzeżono ciężarną kobietę. To uciekinierka z Deir Ezzor - miasta we wschodniej Syrii, leżącego nad Eufratem. Zatrzymała się w Aleppo, gdzie doświadczyła kataklizmu. Kiedy znalazła się pod gruzami zawalonego budynku, zaczęła rodzić. Nagranie z akcji ratowniczej trafiło do sieci.

Uratowane przez ratowników dziecko przeżyło. Jak podało CBS News, matka dziewczynki zmarła pod gruzami, zanim pomoc zdążyła do niej dotrzeć.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: gazeta.pl / cbsnews.com

Źródło zdjęcia głównego: Anadolu Agency/Getty Images

Pozostałe wiadomości