- Leżałam na korytarzu - opowiada po latach pierwsza dama.
Oto ostatnie słowa, które wypowiedział do ukochanej.
Tylko 14 procent kobiet w Polsce rodzi ze znieczuleniem.
W jednym z syryjskich miast, które zostały dotknięte trzęsieniem ziemi, ratowano rodzącą kobietę. Została przygnieciona gruzami podczas porodu. Na Twitterze pojawiło się nagranie, które ukazuje, co stało się potem z noworodkiem.
Trudne porody stawiają często przyszłych rodziców oraz lekarzy przed wyborem, czy ratować dziecko, czy matkę. Czasu jest niewiele, a każda kolejna minuta może być decydująca. TikTokerka poruszyła ten temat w sieci, dyskutując z internautami.
- Musiałam później zrozumieć, że nie był on moją winą - opowiada mama wcześniaka.
Każdy poród monarchini był traumatyczny.
Niektóre położne nie gryzą się w język.
Trenerka porodów naturalnych pokazuje sprawdzony sposób.
Nie poznała swojego pierwszego dziecka.
Z powodu awarii zasilania lekarze postanowili użyć trzech telefonów komórkowych do oświetlenia stołu operacyjnego, na którym przeprowadzano cesarkę. Na skutek nieszczęśliwego splotu zdarzeń dziecko zostało zranione. Personel medyczny nabrał wody w usta i nie chce wyjawić, kto przeciął ucho chłopca.
Natura bywa nieprzewidywalna, o czym z pewnością świadczą historie porodów tych kobiet.
Co zmieniły w nim narodziny córek? - Jak sam mówi, nie był empatyczny - opowiada w Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska.
Dorota Zawadzka zniosła poród w trudnych warunkach. Ekspertka od wychowywania dzieci zdradziła, jak niestosownie zachowywał się wobec pacjentek personel szpitala, w którym na świat przyszedł jej syn. Wspomnienia wzbogaciła zdjęciem z młodości.
"Przyj mocniej! Chcesz zabić to dziecko? Co z ciebie za matka?!" - takie słowa usłyszała jedna z kobiet podczas porodu. Braki w kadrach, strach o posadę i wyzwiska okazują się być stałymi elementami szpitalnej rzeczywistości. Na rozmowę z dziendobry.tvn.pl zgodziła się pielęgniarka, która przez wiele lat pracowała na oddziale noworodkowym.
"Nie mogę zrozumieć, dlaczego taka sytuacja miała miejsce". Historią śmierci młodej kobiety, w szpitalu w Pszczynie żyje cała Polska. Niestety, podobne historie nie są rzadkością. Blogerka, Noemi Pawlak podzieliła się z nami swoim doświadczeniem. W 23 tygodniu ciąży odeszły jej wody płodowe. W ciągu kilku chwil z nastolatki stała się kobietą, zaciekle walcząc o życie swoje i dziecka.
Internautki: "Przytrafiło mi się dokładnie to samo!"
W ostatnich dniach nie cichną głosy kobiet oburzonych decyzją Trybunału Konstytucyjnego odnośnie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Teraz do ich grona dołączyła Paulina Smaszcz. Dziennikarka podzieliła się w mediach społecznościowych swoją poruszającą historią. W walce o dziecko musiała wybierać między jedzeniem, a lekami. Powiadomiła również o przeżytej traumie związanej z urodzeniem martwych dzieci.
Daria Ładocha słynie z pozytywnego usposobienia, energii i uśmiechu od ucha do ucha. W niedawnej rozmowie z Agatą Młynarską zdobyła się na szczere wyznanie i przyznała, że po narodzinach pierwszej córki zmagała się z depresją poporodową. W poruszającym wywiadzie opowiedziała o swojej walce z chorobą.
Zgodnie z polskim prawem, od 2015 roku każda kobieta może poprosić o znieczulenie w czasie porodu. Niestety nie każda je otrzymuje. Dlaczego? Najwięcej znieczuleń wykonano w woj. mazowieckim, najmniej w lubuskim. Badania pokazują też, że w tych szpitalach, w których jest mniejsza dostępność do znieczulenia, notuje się większy odsetek cesarskich cięć. Kobiety decydują się na zabieg, ponieważ boją się porodowego bólu. Kolejnym powodem, dla którego kobiety nie dostają znieczulenia, jest brak dostępności anestezjologów. Czy możemy zmienić sytuację rodzących kobiet w Polsce? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Bernarda Zająca, anestezjologa oraz Joannę Pietrusiewicz z Fundacji Rodzić po Ludzku.
Wybór szpitala przed porodem to kluczowa sprawa. Czym kierują się kobiety wybierając placówkę? Ile kosztuje poród w luksusowych warunkach? Na co może liczyć kobieta rodząc w szpitalu państwowym? Czy warto zapłacić za prywatną położną? Gościem Dzień Dobry TVN była Joanna Pietrusiewicz, Prezes Fundacji Rodzić Po Ludzku.