Czy Michelle Obama sprawdziłaby się jako prezydentka USA? "Ona miałaby gigantyczne szanse"

Czy Michelle Obama sprawdziłaby się jako prezydentka USA? "Ona miałaby gigantyczne szanse"
Źródło: Dzień Dobry TVN
Michelle Obama po raz pierwszy w Polsce
Michelle Obama po raz pierwszy w Polsce
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
#dziewczynynawybory spot
#dziewczynynawybory spot
Tajemnice politycznej mowy ciała
Tajemnice politycznej mowy ciała
Michelle Obama gościła na tegorocznej edycji kongresu Impact'24 w Poznaniu. W ramach panelu "Women’s Empowerment" podkreśliła m.in. znaczenie wspierania edukacji dziewcząt i kobiet. W Dzień Dobry TVN przyjrzeliśmy się jej karierze, a obecny w studiu Piotr Kraśko opowiedział o roli pierwszej damy w USA.

Michelle Obama w Polsce

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, nazwał byłą pierwszą damę w naszym materiale ucieleśnieniem amerykańskiego snu. Rzeczywiście - jej biografia może stanowić przykład awansu społecznego. Urodziła się 60 lat temu w niezamożnym domu. Jej ojciec był pracownikiem fizycznym. Dzięki nauce otrzymała stypendia na bardzo dobre uczelnie.

- Pracowała w różnych miejscach, m.in. jako prawniczka w takiej elitarnej kancelarii. Tam poznała swojego małżonka. On był praktykantem, więc to jest ciekawe, że to ona była jego przełożoną - opowiadał prof. Tomasz Płudowski, amerykanista.

- Wiele, wiele lat temu w Chicago rozmawialiśmy z działaczem afroamerykańskim. On powiedział krótko: To Michelle za tym wszystkim stoi. To Michelle Obama jest osobą inspirującą Baracka Obamę - mówił z kolei korespondent Marcin Wrona.

Jako pierwsza dama stała za szeregiem akcji poświęconych zdrowiu, edukacji i równości.

- Prowadziliśmy bardzo ważny dla Michelle program mentorski, poświęcony licealistkom. Pamiętam, kiedy dziewczyny przybyły do Białego Domu. Usiadły na podłodze i zaczęły płakać. Były tak podekscytowane spotkaniem z pierwszą damą. Podczas przywitania Michelle spojrzała każdej z dziewczyn prosto w oczy i każdą mocno przytuliła. Powiedziała: nie wiem, co tego dnia będzie się działo, ale chciałam, żeby wiedziały, kiedy spojrzymy na siebie, że będą dzisiaj najważniejsze - wspominała Valerie Jarrett, CEO Obama Foundation i doradczyni byłego prezydenta.

Kariera Michelle Obamy

W naszym studiu gościł Piotr Kraśko, który od lat śledzi karierę Michelle Obamy.

- Ja pamiętam pierwszy raz widziałem ją w 2008 roku, kiedy trwała ta pierwsza kampania prezydencka Baracka Obamy, gigantyczny wiec w Los Angeles, 10 tys. ludzi, ogromna sala widowiskowa - opowiadał dziennikarz. Podczas wydarzenia okazało się, że przyszły prezydent Stanów Zjednoczonych nie przybędzie na miejsce. Zamiast niego na scenę wyszła Michelle i zachwyciła wszystkich.

- Ona była wtedy fantastyczna. Prawdopodobnie, gdyby ta rodzina podjęła decyzję, kiedyś usiedli przy kolacji: Słuchaj, kto kandyduje, ty czy ja? Zróbmy wyliczankę. Ona miałaby gigantyczne szanse - mówił Piotr Kraśko.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Michalina Kobla

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?