Jolanta Kwaśniewska świętowała 68. urodziny. Czym zyskała sobie sympatię społeczeństwa?

Autor:
Nastazja
Bloch
Co słychać w show-biznesie?
Co słychać w show-biznesie? Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Na początku czerwca Jolanta Kwaśniewska świętowała 68 urodziny. Mateusz Hładki w Dzień Dobry TVN przypomniał sylwetkę pierwszej damy. Za co kochają ją Polacy?

Jolanta Kwaśniewska obchodzi 68. urodziny

Jolantę Kwaśniewską poznaliśmy przede wszystkim jako żonę Aleksandra Kwaśniewskiego, prezydenta Polski w latach 1995-2005. Pierwsza dama pracowała także jako prezenterka stacji TVN Style. Na swoim koncie ma autorski program "Lekcja Stylu" oraz wizyty w "Mieście Kobiet". W tym roku Jolanta Kwaśniewska obchodziła 68 urodziny.

- Przyszła na świat 3 czerwca w Gdańsku, z wykształcenia prawniczka, z domu Konty. Co ciekawe, rodzina taty pochodziła z Włoch i właśnie z Włoch do Polski przybyła. W 1979 roku obył się ślub z Aleksandrem Kwaśniewskim, ale przede wszystkim od 1995 roku aż przez 10 lat pierwsza dama – powiedział Mateusz Hładki.

Założyła fundację "Porozumienie bez barier", która nie działała tylko w okresie prezydentury, lecz działa cały czas. W statut tej fundacji wpisane jest "wyrównywanie życiowych szans ludzi niepełnosprawnych i pokrzywdzonych przez los".

Jolanta Kwaśniewska i jej stylizację

Jolanta Kwaśniewska do dziś jest najlepiej ocenianą pierwszą damą. Okrzyknięta została także ikoną stylu. Wszystko za sprawą przemyślanych i dobrze dobranych stylizacji.

"Zdawałam sobie sprawę, że wszystko jest ważne. Jak mam obcięte włosy, czy mam odpowiedni makijaż, jak jestem ubrana. Małe rzeczy, które w moim prywatnym życiu nie miały znaczenia, tu urastały do rangi sprawy wagi państwowej. Kiedy gdzieś przyjeżdżałam, pisano o mnie: "Hillary Clinton Wschodu" i to dookreślenie powodowało, że media nie tylko w Polsce bardziej interesowały się mną, niż mogłoby to wynikać z mojej roli. Musiałam mieć tego świadomość" - zdradziła kobieta w rozmowie z "Vivą!

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości