Michelle Obama

  Michelle Obama

  Za nami zaprzysiężenie Joe Bidena na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. W uroczystościna Kapitolu wzięło udział nie tylko wielu polityków, ale również gwiazdy znane z pierwszych stron gazet. Wydarzenie stało się pretekstem do tego, żeby koronawirusowe dresy zamienić na szykowne kreacje. Sprawdź, kto oczarował wyglądem.

  Choć od zawsze na czele USA stoją mężczyźni, od kilku kadencji można zauważyć, że władzę sprawują ci, którzy otaczają się silnymi kobietami. Teraz, gdy media obiegła informacja, że nieoficjalnym zwycięzcą wyborów został Joe Biden, w świetle jupiterów znalazła się jego córka, Ashley. Równocześnie Ivanka, pełniąca dotychczas funkcję doradczyni Donalda Trumpa usunie się w cień... Co o nich wiemy?

  Była pierwsza dama Stanów Zjednoczonych zaskoczyła wszystkich nowym pomysłem. Michelle Obama rusza niebawem ze swoim podcastem. Jak zapowiedziała, "The Michelle Obama Podcast" będzie dotyczyć relacji, które nas ukształtowały. Kiedy pojawi się pierwszy odcinek?

  "Ja nie byłam tylko Pierwszą Damą, ja byłam pierwszą czarnoskórą Pierwszą Damą, więc ode mnie wymagało się więcej". Na pierwszym miejscu listy najlepiej sprzedających się książek w USA znajduje się obecnie autobiografia Michelle Obamy - "Becoming". Wkrótce książka ukaże się także w Polsce. O fenomenie Michelle Obamy oraz o tym, za co Amerykanie ją pokochali, rozmawialiśmy z Manuelą Gretkowską i dr. Łukaszem Pawłowskim. Czy jest szansa, że wystartuje w kolejnych wyborach prezydenckich w USA?

  Dzisiaj odbędzie się zaprzysiężenie Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Z tej okazji odbędzie się wiele imprez, w tym bale inauguracyjne. Krążyły informacje, że znani projektanci nie chcieli zaprojektować kreacji, w których mogłaby się pokazać tego dnia Melania Trump. Kto się w końcu zdecydował? O tym dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Mogliśmy również zobaczyć suknie, które miały na sobie podczas balów inauguracyjnych byłe pierwsze damy Ameryki: Michelle Obama, Laura Bush, a także Hillary Clinton.

  Michelle Obama pojawiła się na okładce amerykańskiego "Vogue'a". W środku magazynu otwarcie popierającego obóz demokratów - obszerny wywiad z Pierwszą Damą. Czy mieszkając w Białym Domu czuła, że jest na swoim miejscu? O niezwykłej prezydentowej porozmawialiśmy z ekspertką od sław, dziennikarką Dzień Dobry TVN Agnieszką Jastrzębską.

  W internecie furorę robi zabawa "The Mannequin Challenge", która została zapoczątkowana przez amerykańskich studentów. Chodzi w niej o to, aby zastygnąć w bezruchu na kilka sekund. Zrobiła to już m.in. ekipa demokratycznej kandydatki na prezydenta Hillary Clinton i pierwsza dama USA Michelle Obama. My też postanowiliśmy wziąć udział w tej zabawie i prawdopodobnie jako pierwsi na żywo zastygnąć w bezruchu. Jak nam wyszło? :)

  Na punkcie Shourouk Rhaiem zwariował cały świat. Zaczynała karierę w największych domach mody, teraz tworzy własną markę. Biżuteria sygnowana jej imieniem to ostatni krzyk mody na światowych salonach. Projektantkę odwiedziła Ula Chincz. Dziennikarka Dzień Dobry TVN zapytała Shourouk, jak zaczęła się jej przygoda z biżuterią i jak zareagowała, kiedy okazało się, że pierwsza dama Stanów Zjednoczonych Michelle Obama wybrała jej markę. Dowiedzieliśmy się, z kim jeszcze współpracuje projektantka i w jakim znanym serialu użyto jej biżuterii. Ula miała okazję założyć kilka błyskotek. Trochę jej zazdrościmy ;)

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska zrobiła dla nas przegląd zagranicznej prasy. Co słychać u Colina Farrella? Czy nadal jest singlem? Do czego przyznała się Meryl Streep w rozmowie z pierwszą damą USA Michelle Obamą? Który z aktorów grających Bonda nosił tupecik? Dlaczego Monica Bellucci mówi, że jest kobietą Bonda, a nie jego dziewczyną?

  Jest autorem trofeów wręczanych zawodnikom NBA i NFL. Spod jego ręki wyszły prezenty, które wręczają Michelle i Barack Obama podczas oficjalnych wizyt zagranicznych. Projektował spinki dla Condoleezza Rice, która była wtedy sekretarzem stanu. To tylko niewielka część dorobku Kacpra Dolatowskiego - chłopaka z Wrocławia, który od 20 lat mieszka w Nowym Jorku. Jak to się stało, że został uznanym projektantem? Z kim współpracował? Dlaczego zajął się projektowaniem światła? Gdzie można zobaczyć jego prace?

  „Jestem zapracowaną samotną matką” – powiedziała spontanicznie Michelle Obama w jednym z ostatnio udzielonych wywiadów. Te słowa wywołały lawinę komentarzy. Czy kobieta przy zapracowanym mężu jest kobietą samotną? Gośćmi Dzień Dobry TVN były: Katarzyna Miller, Barbara Falandysz oraz Agata Rubik.