Czy da się zaplanować znak zodiaku dla dziecka? "Gwiezdna ciąża" interesuje coraz więcej mam

Autor:
Maria
Czarniecka
Źródło:
mamadu.pl

"Gwiezdna ciąża" to temat, który może zainteresować przyszłych rodziców pasjonujących się astrologią. Termin ten oznacza planowanie znaku zodiaku i numerologii dziecka. Pozostaje tylko pytanie, czy to w ogóle jest możliwe. Wystarczy wykonać proste obliczenia, by się o tym przekonać.

"Gwiezdna ciąża" - co to?

Są rodzice, którzy przykładają dużą uwagę do kwestii astrologicznych. Znaki zodiaku, kosmogramy, numerologia - wiele osób podejmuje swoje życiowe decyzje w oparciu o to, co mówi im przeznaczenie, które ich zdaniem wypisane jest w gwiazdach. Nic więc dziwnego, że takie osoby będą chciały jak najlepszych zmiennych dla swoich pociech. Planują więc narodziny swojego potomka tak, by jego znak zodiaku lub rozkład numerologiczny przynosił im w przyszłości wszystko to, co najlepsze. I to właśnie zjawisko nazywane jest "gwiezdną ciążą".

Astrologia i ezoteryka

Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturachDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Jak donosi portal cbos.pl ponad połowa Polaków czyta horoskopy. Coraz więcej osób wierzy w to, że to właśnie znak zodiaku warunkuje jego życiowe powodzenie. W kulturze chińskiej jest to natomiast na porządku dziennym. Znaki zodiaku i wyliczenia numerologiczne często warunkują to, czy można z daną osobą wziąć ślub, podpisać umowę czy zdecydować się na jakąś inwestycję.

Czy da się zaplanować znak zodiaku dla dziecka?

Ciąża teoretycznie trwa 40 tygodni, jednak warto pamiętać, że porody między 37 a 42 tygodniem to również norma. Wychodzi na to, że termin porodu może się "rozjechać" aż o 5 tygodni - o wcześniakach nie wspominając. Znak zodiaku zmienia się co 4 tygodnie, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że maluch nie trafi w datę wymarzoną przez rodziców.

Inną sprawą jest kobieca owulacja - być może w idealnym terminie do poczęcia potomka przyszła mama może nie mieć akurat dni płodnych. I nawet, jeśli trafią się w wyznaczonych dniach, za pierwszym razem może się nie udać. Przyszli rodzice muszą więc czekać aż rok na następną okazję.

Osoby zaangażowane w astrologię wiedzą również, że nie tylko znak słońca ma w tym wypadku znaczenie - znaków zodiaku przypadających na jedną osobę jest o wiele więcej i są one uwarunkowane przez datę, godzinę i miejsce urodzenia.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Źródło: mamadu.pl

Źródło zdjęcia głównego: sarayut Thaneerat/Getty

Pozostałe wiadomości