Horoskop

Znak zodiaku Lew. Charakterystyka, opis, mocne i słabe strony Lwa

Horoskop

Aktualizacja:
Lew znak zodiaku

Lew to znak zodiaku, który mają osoby urodzone między 23 lipca a 23 sierpnia. Sprawdź, czym charakteryzuje się znak Lew, jaki jest w życiu prywatnym i do kogo pasuje jako partner.

Lew to znak ściśle związany z żywiołem ognia, któremu podporządkowane jest większość jego działań. Lew to przede wszystkim człowiek ambitny, który ma dar wyznaczania sobie jasnych celów i upartości w dążeniu do ich realizacji. Większość jego przedsięwzięć ma na celu uczynienie go rozpoznawalną i popularną osobą. To znak z natury silny, ale jednocześnie wrażliwy i emocjonalny, w rezultacie czego często staje się ofiarą własnych namiętności. Co jeszcze wyróżnia Lwa spośród innych znaków zodiaku? Jakie cechy ma znak zodiaku Lew?

Opis znaku – jaki jest zodiakalny Lew?

Lew jest bardzo charyzmatyczny i pozytywnie nastawiony do świata, dzięki czemu nawet największe trudności pokonuje z uśmiechem na ustach. Jeśli w jego życiu pojawiają się jakieś problemy, usilnie stara się znaleźć rozwiązanie, a kiedy to się nie udaje – po prostu cierpliwie czeka, aż wszystko samo się ułoży i wierzy w lepszą przyszłość. Znak Lew nie boi się popełniać błędów i cieszy się z każdego swojego sukcesu, we wszystkim stara się znaleźć pozytywne strony.

Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturachDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Spośród wszystkich osób spod znaku Lwa można wyróżnić 3 typy ludzi. To 3 różne sposoby patrzenia na świat i inna hierarchia wartości. Czasem przynależność do danej grupy jest widoczna już na pierwszy rzut oka, innym razem wszystkie cechy współistnieją ze sobą, dlatego też opis znaku Lwa nie jest jednoznaczny.

  • Pierwszy typ to osoby, które bardzo cenią sobie inteligencję i mądrość, dużo czasu poświęcają nauce. Najważniejszy jest dla nich własny rozwój, ambicja i realizowanie marzeń.
  • Do drugiej grupy należą Lwy, które na pierwszym miejscu stawiają niezależność i dominację. Chcą, by wszystko było podporządkowane ich woli, ale jednocześnie są gotowe, aby walczyć o dobro tych, których kochają – nawet kosztem siebie.
  • Trzeci typ to ludzie, którzy najbardziej odpowiadają postawie młodych lwiątek. Są niedojrzali, niepewni siebie, nie wiedzą, czego chcą od życia i boją się podejmowania nowych wyzwań.

Lew – charakterystyka znaku

Osoby urodzone pod znakiem Lwa mają bardzo nietypowy charakter. W ich duszy przeplatają się ze sobą pozornie niepasujące cechy i paradoksy, które jednak tworzą osobowość Lwa – tak niespotykaną i wyjątkową. Niezależnie od tego, czy będziesz mieć z Lwem kontakt zawodowy, czy prywatny, musisz przygotować się na przeciwieństwa, współtworzące jego charakter.

Z jednej strony Lwy mogą wykazywać się bardzo dojrzałym podejściem, wymyślać dobre rozwiązania i po prostu logicznie myśleć, z drugiej, mogą zachowywać się jak dzieci, cieszyć się z prostych rzeczy i emocjonalnie reagować na rzeczy, na które inni nie zwracają najmniejszej uwagi. Warto mieć na uwadze także to, że Lwy nie znoszą odmowy. Jeśli coś idzie nie po ich myśli, są skłonne do awanturowania się i kłótni. W podobnych sytuacjach pokazują swój wybuchowy charakter.

Lwy dużo uwagi poświęcają własnemu wyglądowi. Lubią modę, starają się być na bieżąco ze wszystkimi trendami. Bardzo cenią sobie wszystkie komplementy i często to, co inni uznaliby za podlizywanie się, Lwy traktują jako wyraz szacunku i uznania. Tym samym są bardzo wrażliwe na krytykę i negatywnie reagują na podważanie ich opinii czy gustu.

Lew – jaki jest w relacjach?

W relacjach z innymi ludźmi Lew jest bardzo otwarty i przyjaźnie nastawiony. Jeśli znajdzie człowieka, przed którym może się całkowicie otworzyć, może stworzyć z nim silną więź na całe życie. Jest wierny swoim przyjaciołom i tego samego oczekuje od innych.

Choć nawiązywanie bliższych relacji jest z tym znakiem zodiaku nieco utrudnione, ze względu na chęć dominacji Lwa i jego upartość, jeśli komuś uda się to zrobić, to musi pamiętać o tym, aby nie wystawiać tej znajomości na próbę. Każde kłamstwo czy zdrada pozostają w pamięci Lwa na długo i prawdopodobnie żadne przeprosiny nie pomogą przywrócić zażyłości. Ten znak zodiaku tylko w nielicznych przypadkach zmienia swoje zdanie co do osób, które go oszukały.

Lew a inne znaki zodiaku

Przyjazne są dla Lwa znaki, których żywiołem jest ogień. Udany związek mogą stworzyć z Baranem lub Strzelcem, którzy są równie temperamentni i bardzo cenią sobie rozrywkowy styl życia. Trwałe przyjaźnie udaje się zawrzeć Lwom przede wszystkim z Bliźniętami i Wodnikiem.

Charakterystyka znaku zodiaku. Lew – mocne i słabe strony

Mocne strony Lwa

Typowy zodiakalny Lew to osoba, która lubi rządzić, ale jednocześnie dba o osoby jej podporządkowane. Jest dobrze zorganizowana i świetnie sprawdza się na kierowniczych stanowiskach. Ze względu na swoją otwartość wobec innych, ludzie lubią spędzać z nimi czas. Lew jest charyzmatyczny i ambitny, ale mimo to nie musi się wysilać, aby zdobyć to, na czym mu zależy – wszystko przychodzi mu z łatwością. Dzięki swojej upartości łatwo osiąga postawione sobie cele. Znak zodiaku Lew jest romantyczny, szlachetny i lojalny.

Słabe strony Lwa

Czasem Lew może zostać zaślepiony przez swoje osiągnięcia. Lew ma dużą skłonność do wyolbrzymiania swoich zasług, co w efekcie prowadzi do zbyt dużej pewności siebie, a także do wywyższania się. Dążenie tego znaku do akceptacji przez innych, a także chęć bycia lubianym przez otoczenie, może sprawić, że Lew będzie udawał kogoś, kim nie jest. Potrzeba dominacji i niezależności może wiązać się z przejawami agresji i brutalności.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Photoelectrique/Getty Images

Pozostałe wiadomości