Horoskop

Zodiakalne Barany - czym się charakteryzują i jaki jest ich horoskop?

Horoskop

Aktualizacja:
Fot. vithib/Getty Images

Osoby spod znaku Barana urodziły się między 21 marca a 19 kwietnia. Ich żywiołem jest ogień, a planetą Mars – rzymski bóg wojny. Ten znak zodiaku należy do jednego z najsilniejszych. Charakteryzuje go nieugięty charakter, którym z jednej strony może zdziałać wiele dobrego, z drugiej jednak wpakować się w niezłe tarapaty.

Każdy znak zodiaku ma swoje jasne i ciemne strony. W przypadku Barana, spontaniczność, żywiołowość i odwaga mogą przerodzić się w agresję, nierozważność i kłótliwość. Osoby te muszą uważać, aby w trudnych i napiętych sytuacjach nie dać ponieść się emocjom i rozwiązaniom siłowym. Baran jest osobą, z którą obcowanie na dłuższą metę może być męczące i bardzo uciążliwe. Mówi się o tak zwanym "trudnym charakterze". Pora dowiedzieć się czegoś więcej o tym znaku.

On i ona – charakterystyka Barana ze względu na płeć

Panie, które urodziły się między 21 marca a 19 kwietnia to szczere i bardzo odważne kobiety. Lubią towarzystwo, szczególnie mężczyzn, z łatwością łamiąc wszelkie tematy tabu. Są również bardzo emocjonalne, potrafią emanować prawdziwą radością lub na odwrót – wpadać w otchłań rozpaczy. Swoje uczucia przelewają na inne osoby, niezależnie od ich nastroju i nastawienia. Kobieta Baran często podejmuje decyzje ad hoc, które w wielu przypadkach mogą okazać się nietrafione. Ze względu na swoją wylewność i otwartość często postrzega się ją jako mało kobiecą i pozbawioną taktu. To oczywiście ciemna strona tego znaku. Niewątpliwą zaletą pań spod znaku Barana jest ich niezależność, zdecydowanie i duże ambicje. Kobiety Barany nie ulegają mężczyznom, wyznają równouprawnienie i indywidualizm. To prawdziwe businesswoman, wolne finansowo, z niezachwianą wiarą we własne możliwości. Często prowadzi to do zaciętej rywalizacji i ogromnej zazdrości.

Mężczyzna spod znaku Barana jest bardzo pewny siebie i towarzyski. Charakteryzuje się impulsywnością i szybkim podejmowaniem decyzji. Niestety brak przemyślenia pewnych spraw skazuje go na niepowodzenia, z którymi radzi sobie za pomocą siły charakteru i nieraz - agresji. Barany łatwo wpadają we wściekłość, która mija w momencie pojawienia się nowego impulsu. Za przedstawicielami tego znaku czasem trudno nadążyć. Ciągle zmieniające się plany i koncepcje mogą irytować osoby spod bardziej rozważnych i stonowanych znaków zodiaku. W życiu zawodowym i prywatnym najczęściej bywają liderami i przywódcami stada. W dużej mierze, czasami nawet przesadnie, dbają o swój wizerunek. Najważniejsze jest, co się o nich mówi i czy ktoś przypadkiem nie prześcignął ich w żadnej dziedzinie.

Horoskop miłosny Barana

Cechą charakterystycznych zakochanych Baranów jest porywczość i niecierpliwość. Powolne zaloty niezbyt ich interesują. Uwielbiają flirt i szybko zakochują się w drugiej osobie. Niestety ich potencjalna druga połówka może być nieco przerażona szybkim tempem swojego adoratora, czy adoratorki, nieraz odbieranym jako nachalność. W takim przypadku Barany szybko się nudzą i przerzucają swoje uczucia na kolejną osobę. Zaloty niejednokrotnie mogą zostać uznane za mało wyszukane, a czasem wręcz prymitywne. Dopóki Baran naprawdę się nie zakocha, będzie mieć za sobą wiele przelotnych związków, mających na celu potwierdzenie jego atrakcyjności.

Prawdziwe uczucie wyzwala w nich nieopisane pokłady energii i determinacji, by utrzymać związek i poświęcić się dla swojej drugiej połówki. Jakie dopasowania najlepiej się sprawdzają? Pamiętajmy, że Barany nienawidzą rutyny. Potrzebne im są stałe bodźce i impulsy. Szukają osoby, która pozwoli im realizować się jako przywódca, jednocześnie irytują się przy zbytniej uległości partnera. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydać, iż połączenie: kobieta Baran i mężczyzna Baran będzie idealne. Wzajemna fascynacja przeplatana gorącymi awanturami i równie gorącymi przeprosinami w końcu musi zakończyć się ustąpieniem jednej strony. W przeciwnym wypadku dwoje liderów nie będzie w stanie ze sobą wytrzymać. Idealnym partnerem dla Barana jest Lew. Wzajemne ścieranie się ma szansę zaowocować prawdziwym, szczerym uczuciem i szczęśliwym związkiem. Inne znaki zodiaku to, z którymi Baran się dogada to byk, strzelec lub koziorożec. Odradzane jest łączenie się w parę ze skorpionem i panną.

Mężczyźni i kobiety spod znaku Barana są bardzo fascynujący i atrakcyjni dla swoich potencjalnych partnerów. Jak zatem zdobyć ich serce? Kluczem jest okazywanie podziwu i prawienie komplementów. Zarówno panie, jak i panowie uwielbiają słuchać o swoich zaletach. Nie powinny być to jednak proste i niezbyt wyszukane teksty. Barany doceniają inteligentny dialog i zainteresują się osobami, z którym mogą prowadzić długie i ciekawe rozmowy. Duże znaczenie ma także podzielanie tych samych pasji i podejścia do życia.

Zobacz też:

Chiński znak zodiaku Wąż. Co o chińskim Wężu mówi horoskop?

Potencjał dziecka zapisany w horoskopie. Jaka przyszłość czeka Twoje dziecko?

Urodzeni pod znakiem Tygrysa. Czym wyróżnia się chiński znak zodiaku Tygrys?

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości