Katarzyna Bosacka wzięła pod lupę ceny cukru w Polsce i za granicą. Okazuje się, że ten sam produkt na Zachodzie kupimy o wiele taniej. Ekspertka przedstawiła swoje wyliczenia i załączyła zdjęcia z supermarketów.
12-letni Archie Battersbee był podłączony do aparatury, która wspomagała jego funkcje życiowe. Rodzice chłopca walczyli w sądzie o to, aby chłopiec mógł trafić do hospicjum i tam odejść w spokoju. Co zdecydował brytyjski Sąd Najwyższy?
"Joker" to film w reżyserii Todda Philipsa, który zachwycił odbiorców na całym świecie. Wiele ze scen stało się kultowymi. Teraz na fanów czeka kontynuacja. Czego można się spodziewać po filmie "Joker 2"? Kiedy premiera?
Silvia Idalia Serrano w jednej z hiszpańskich klinik świadczących usługi z zakresu medycyny estetycznej przeszła potrójny zabieg chirurgiczny. Niestety kilka dni po operacjach u kobiety rozwinęła się bardzo poważna infekcja - martwicze zapalenie powięzi, nazywane "mięsożerną chorobą". Po kilku miesiącach walki, 34-latka przegrała walkę z chorobą. Klinika, która wykonała zabiegi nie ma sobie nic do zarzucenia.
5 sierpnia 1944 r. w warszawskiej dzielnicy Wola Niemcy rozpoczęli masowe mordowanie jej mieszkańców. Ludzi łapano na ulicach, w bramach, podwórzach, byli wyciągani z domów, zakładów pracy i szpitali. Zorganizowana rzeź trwała 3 dni. Życie straciło około 50 000 ludzi, od noworodków po starców.
Grzegorz miał przed sobą przyszłość. Tuż po ślubie wyjechał z rodziną nad morze. Gdy zauważył, że formuje się łańcuch życia, ruszył na pomoc. Reporterzy Uwagi! TVN dotarli do świadków dramatycznych wydarzeń w Jantarze.
Nowe fakty w sprawie brutalnego ataku na 14-letnią dziewczynkę w Poznaniu.
O tym, z jakim absurdem wiąże się w Polsce stwierdzanie zgonów domowych i ustalanie ich przyczyny, redaktorka dziendobry.tvn.pl Berenika Olesińska porozmawiała z lek. med. Michałem Domaszewskim, z dr. n. med. Maciejem Pawłowskim oraz z mecenasem Iwo Kliszem.
Kreml od lat manipuluje zagraniczną opinią publiczną. Robi to przy pomocy kanału Russia Today, fabryk trolli oraz influencerów. Jedną z dziennikarek, która szczególnie przysłużyła się rosyjskiej władzy jest Margarita Simonyan. Jak zdobyła zaufanie Władimira Putina? Jak działają inni propagandyści Kremla? Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga TVN.
Prezydent Ukrainy pracuje nad wprowadzeniem małżeństw jednopłciowych w Ukrainie. To odpowiedź na petycję, którą w tej sprawie podpisało już 28 tys. osób. Jakie są szanse, że pary homoseksualne zalegalizują swoje związki za wschodnią granicą? Na drodze do takiego rozwiązania stoi konstytucja.
Materiały z ukrytej kamery mrożą krew w żyłach.
Janusz Maksymowicz ps. "Janosz" miał 14 lat, gdy wybuchło Powstanie Warszawskie. Walczył jako strzelec. Podczas obrony stolicy otarł się o śmierć.
Bardzo wysoka inflacja i galopujące ceny sprawiły, że wiele osób bardzo rozważnie planuje domowy budżet. Trudna sytuacja sprawia również, że przybywa Polaków, którzy myślą o wyjeździe z kraju w poszukiwaniu lepszej pracy i wyższych zarobków. Choć badania pokazują, że o emigracji myśli niemal co piaty z nas, to zdaniem ekspertów największy boom emigracji zarobkowej mamy raczej już za sobą.
Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Zdunach postanowili przerwać milczenie i opowiedzieli, co dzieje się za murami placówki. Relacje personelu i pensjonariuszy, do których dotarli reporterzy "Uwagi! TVN", rysują przerażający obraz.
Janusz Maksymowicz ps. "Janosz" walczył jako strzelec w Powstaniu Warszawskim. Dzisiaj jest prezesem Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Warszawie. W rozmowie z Darią Pacańską, dziennikarką dziendobry.tvn.pl podzielił się wspomnieniami z dni, kiedy mieszkańcy stolicy przeciwstawiali się okupantowi. - To było ważne wydarzenie w walce o niepodległość Polski - podkreślił w cyklu "Po męsku".
Ireny Gut w trakcie II wojny światowej samodzielnie uratowała od zagłady 12 osób żydowskiego pochodzenia. Jeannie Smith, córka Gut, w Dzień Dobry Wakacje opowiedziała o swojej mamie.
1 sierpnia, rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego to dla wielu Polaków szczególny czas. Trwająca 63 dni walka o wolność trwale wpisała się w trudną historię Polski i Warszawy. Powstanie i jego ofiary upamiętniane są dziś na wiele sposobów. Jednym z nich jest wspólne odśpiewywanie tzw. zakazanych piosenek. Poniżej teksty do utworów „Teraz jest wojna”, „Siekiera motyka”, „Warszawo ma!”, „Dnia pierwszego września”, „Hej tam pod Krakowem”, „Czerwone jabłuszko”, i „Gdy w noc wrześniową”.
Wraz z początkiem sezonu wakacyjnego miliony ludzi wróciło do podróżowania. Niestety, media codziennie informują o chaosie na lotniskach, odwołanych lotach czy problemach z zagubionym bagażem. Od kwietnia w Europie odwołano aż kilkadziesiąt tysięcy połączeń. Reporterzy programu Uwaga! TVN podpowiadają, co zrobić, gdy lot jest odwołany, a linie lotnicze nie udzielają żadnej pomocy.
Według prokuratury, na terenie zakładu zakopywano niebezpieczne substancje.
Od kilkunastu dni Polacy masowo wykopują cukier. Zainteresowanie jest tak duże, że niektóre sklepy zaczęły wprowadzać limity i pojedynczy klient może kupić np. nie więcej niż 10 kilogramów tego produktu. Czy robienie zapasów naprawdę ma sens? Co na ten temat mówią eksperci?
Kto może znaleźć się na jej miejscu?
Lipiec w tradycji słowiańskiej to czas sielanki i cudownych, błogich chwil spędzonych na łonie rozgrzanej ziemi, pod osłoną kwitnących, lipowych gałęzi.
"W domu dziecka było dobrze".
Dlaczego coraz trudniej jest kupić drewno na zimę?
"Nieleczona lub leczona zbyt późno jest śmiertelna".
Pogłębiający się kryzys energetyczny sprawia, że coraz częściej mowa o zaciskaniu pasa, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Niedobory energii mogą odbić się na pracy wielu miejsc. Czy Warszawę czeka blackout i przerwy w dostawie prądu?
"Zamorduję cię i znicz zapalę na twoim łbie".
Oprawca rzucił się pod pociąg, a jego ofiara jest przykuta do łóżka i walczy o powrót do zdrowia.
Rodzice dzieci uczących się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Sączu są zachwyceni pracującą w nim kadrą. Sen z powiek spędza im jednak awaryjna winda.