Janusz Maksymowicz ps. "Janosz" miał 14 lat, gdy wybuchło Powstanie Warszawskie. Walczył jako strzelec. Podczas obrony stolicy otarł się o śmierć.
Bardzo wysoka inflacja i galopujące ceny sprawiły, że wiele osób bardzo rozważnie planuje domowy budżet. Trudna sytuacja sprawia również, że przybywa Polaków, którzy myślą o wyjeździe z kraju w poszukiwaniu lepszej pracy i wyższych zarobków. Choć badania pokazują, że o emigracji myśli niemal co piaty z nas, to zdaniem ekspertów największy boom emigracji zarobkowej mamy raczej już za sobą.
Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Zdunach postanowili przerwać milczenie i opowiedzieli, co dzieje się za murami placówki. Relacje personelu i pensjonariuszy, do których dotarli reporterzy "Uwagi! TVN", rysują przerażający obraz.
Janusz Maksymowicz ps. "Janosz" walczył jako strzelec w Powstaniu Warszawskim. Dzisiaj jest prezesem Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Warszawie. W rozmowie z Darią Pacańską, dziennikarką dziendobry.tvn.pl podzielił się wspomnieniami z dni, kiedy mieszkańcy stolicy przeciwstawiali się okupantowi. - To było ważne wydarzenie w walce o niepodległość Polski - podkreślił w cyklu "Po męsku".
Ireny Gut w trakcie II wojny światowej samodzielnie uratowała od zagłady 12 osób żydowskiego pochodzenia. Jeannie Smith, córka Gut, w Dzień Dobry Wakacje opowiedziała o swojej mamie.
1 sierpnia, rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego to dla wielu Polaków szczególny czas. Trwająca 63 dni walka o wolność trwale wpisała się w trudną historię Polski i Warszawy. Powstanie i jego ofiary upamiętniane są dziś na wiele sposobów. Jednym z nich jest wspólne odśpiewywanie tzw. zakazanych piosenek. Poniżej teksty do utworów „Teraz jest wojna”, „Siekiera motyka”, „Warszawo ma!”, „Dnia pierwszego września”, „Hej tam pod Krakowem”, „Czerwone jabłuszko”, i „Gdy w noc wrześniową”.
Wraz z początkiem sezonu wakacyjnego miliony ludzi wróciło do podróżowania. Niestety, media codziennie informują o chaosie na lotniskach, odwołanych lotach czy problemach z zagubionym bagażem. Od kwietnia w Europie odwołano aż kilkadziesiąt tysięcy połączeń. Reporterzy programu Uwaga! TVN podpowiadają, co zrobić, gdy lot jest odwołany, a linie lotnicze nie udzielają żadnej pomocy.
Według prokuratury, na terenie zakładu zakopywano niebezpieczne substancje.
Od kilkunastu dni Polacy masowo wykopują cukier. Zainteresowanie jest tak duże, że niektóre sklepy zaczęły wprowadzać limity i pojedynczy klient może kupić np. nie więcej niż 10 kilogramów tego produktu. Czy robienie zapasów naprawdę ma sens? Co na ten temat mówią eksperci?
Kto może znaleźć się na jej miejscu?
Lipiec w tradycji słowiańskiej to czas sielanki i cudownych, błogich chwil spędzonych na łonie rozgrzanej ziemi, pod osłoną kwitnących, lipowych gałęzi.
"W domu dziecka było dobrze".
Dlaczego coraz trudniej jest kupić drewno na zimę?
"Nieleczona lub leczona zbyt późno jest śmiertelna".
Pogłębiający się kryzys energetyczny sprawia, że coraz częściej mowa o zaciskaniu pasa, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Niedobory energii mogą odbić się na pracy wielu miejsc. Czy Warszawę czeka blackout i przerwy w dostawie prądu?
"Zamorduję cię i znicz zapalę na twoim łbie".
Oprawca rzucił się pod pociąg, a jego ofiara jest przykuta do łóżka i walczy o powrót do zdrowia.
Rodzice dzieci uczących się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Sączu są zachwyceni pracującą w nim kadrą. Sen z powiek spędza im jednak awaryjna winda.
Czym jest sologamia?
17-letni Wiktor wyjechał na obóz survivalowy, z którego już nie wrócił. Jego ciało znaleziono w wodzie. Zrozpaczony ojciec chłopaka za wszelką cenę próbuje ustalić, co naprawdę wydarzyło się nad Zalewem Sulejowskim. W piątek, 22 lipca zatrzymano 38-letniego opiekuna obozowiczów.
Jak przygotować się na brak wody? Polska wysycha i widzimy to gołym okiem. Z wody korzysta się codziennie, często w bardzo nieświadomy sposób, co doprowadza do ogromnych comiesięcznych rachunków. Ma to także negatywny wpływ na środowisko. Poznaj sposoby oszczędzania wody w domu i wprowadź je w życie.
- To był cud - opowiada 38-letni Marek.
Wisła wysycha - z jej dna wynurzają się kamienie i wysepki, a w wielu miejscach można zobaczyć jej piaszczyste dno. Niewiele brakuje do pobicia rekordu najniższego poziomu wody w największej polskiej rzece. Wędkarze informują o śniętych rybach, a część promów zawiesiła kursowanie.
Norah Button pokazała innym, że wiek to naprawdę tylko liczba. Brytyjka właśnie obroniła pracę magisterską, zdobywając upragniony od lat tytuł naukowy. Jej dyplom to poniekąd hołd dla zmarłej babci, która była legendą uczelni. Kobiety przed osiągnięciem celu nie powstrzymały nawet poważne problemy ze zdrowiem.
Marika chciała odejść od męża. Na wieść o tym mężczyzna poderżnął jej gardło. Kiedy 33-latka leżała w kałuży krwi, on pojechał popełnić samobójstwo. Kobieta przeżyła, ale potrzebuje całodobowej opieki. Jej stan jest bardzo poważny. - Oddałabym życie za to, żeby ona stanęła na nogi i mogła wychować swoje dzieci na dobrych ludzi - mówi mama Mariki. Sprawą zajęli się reporterzy programu Uwaga! TVN.
Policja zatrzymała kobietę i czworo nastolatków podejrzanych o uprowadzenie i znęcanie się nad 14-latką z Poznania. Z przekazanych przez funkcjonariuszy informacji wynika, że oprawcy byli wobec dziewczynki bardzo brutalni.
W szczecińskim oknie życia siostry ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża znalazły małą dziewczynkę. Co dalej się z nią stanie?
Jerzyk ma zaledwie lata, a już toczy trudną walkę z chorobą nowotworową. U chłopca lekarze stwierdzili dysplazję i padaczkę, a z czasem wykryli glejaka mózgu. Diagnoza niesie za sobą konieczność wykonania kosztownej operacji w niemieckiej klinice. Trwa zbiórka pieniędzy na ten cel. Zobacz, jak możesz pomóc.
Katarzyna Rolnik jest osobą niewidomą, a od niemal dwóch lat musi opiekować się mamą, która przeszła udar. Gdyby nie pomoc kilku osób, nie dałaby sobie sama rady. Dlaczego urzędnicy nie zapewnili niepełnosprawnym kobietom całodobowej pomocy? Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.
- Kobiety piją. Coraz więcej - podkreśliła prowadząca Dzień Dobry TVN.