Życzenia na nowe mieszkanie mogą mieć różną formę. Układając je, warto wziąć pod uwagę stopień zażyłości, jaki łączy nas z osobą urządzającą parapetówkę. Śmieszne wierszyki na nowe mieszkanie sprawdzą się w przypadku bliskich przyjaciół, dla znajomych z pracy lub szefa lepiej mieć w zanadrzu bardziej oficjalne formy. Oto kilka sprawdzonych pomysłów życzeń na nowe mieszkanie, dopasowanych do różnych okoliczności.
Piękne wnętrza
Życzenia na nowy dom lub mieszkanie. Jak je przygotować?
Nowe mieszkanie lub dom to ważny krok w życiu i niemała rewolucja. Kiedy opadnie kurz po przeprowadzce i wszystkie sprzęty znajdą się na swoim miejscu, przychodzi czas na parapetówkę. Większość z nas ważne momenty chce celebrować w otoczeniu najbliższych. Tradycja mówi również, że urządzenie parapetówki sprowadza szczęście do mieszkania.
Jeśli zostaliśmy zaproszeni na parapetówkę, warto przygotować dla gospodarzy niewielki upominek – najlepiej związany z wyposażeniem wnętrza. Do prezentu warto dołączyć szczere i wesołe życzenia na nowe mieszkanie. Parapetówka nie jest zwykle bardzo oficjalną okazją, warto jednak dobrać życzenia stosownie do naszego stopnia zażyłości z gospodarzem. Śmieszne życzenia na parapetówkę doskonale sprawdzą się, jeśli dobrze znamy osobę, która ją urządza. Jeśli zostaliśmy zaproszeni na przyjęcie do dalszej rodziny lub szefa, warto być jednak bardziej ostrożnym.
Życzenia mogą nawiązywać do upominku, który przygotowaliśmy. Przykładowo, jeśli decydujemy się na podarowanie kwiatów doniczkowych, możemy życzyć gospodarzom, aby ich dom stał się zieloną oazą, do której smog nie będzie miał dostępu. Podobne analogie możemy stworzyć, jeśli dajemy pościel, ręczniki lub ekskluzywne gadżety, zapewniające w domu miły nastrój.
Życzenia z okazji nowego mieszkania możemy napisać na bileciku dołączonym do prezentu, ale warto jednak zainwestować w piękną kartkę, na której mamy więcej miejsca na wyrażenie swoich emocji. Świetnym pomysłem jest również samodzielne wykonanie kartki, na której umieścimy śmieszne wierszyki na parapetówkę . Jeśli chwilowo zabraknie nam twórczej weny, możemy skorzystać z gotowych przykładów:
- Kochani! Tak długo czekaliście na tę chwilę. Gratulacje! Macie dom swoich marzeń! Życzę Wam tylko dobrych zdarzeń, niech nie zabraknie miłości, zrozumienia, pokoju i stabilności.
- Stare przysłowie mówi: Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Życzymy, aby to miejsce, w którym zakotwiczyliście, stało się dla Was tym najlepszym i najpiękniejszym miejscem do życia.
Pomysłem na bardziej oficjalne okoliczności może być cytat:
- "O domku wdzięczny widok twój mnie krzepi, dobrze gdzie indziej, u ciebie najlepiej" - Ignacy Krasicki
Jak składać życzenia, a czego lepiej unikać?
Życzenia z okazji kupna domu lub mieszkania warto składać osobiście. Wysłanie wiadomości jest często stosowaną metodą, jednak zawsze lepszy efekt osiągniemy, gdy spotkamy się z gospodarzem twarzą w twarz. Obok samych życzeń ważna jest również nasza otwarta postawa, uśmiech i pozytywna energia. Wtedy gospodarz ma pewność, że nasze życzenia są szczere. W życzeniach widać, czy faktycznie znamy osobę, do której są one adresowane i czy poświęciliśmy choć chwilę na ich przemyślenie. Warto więc dobrać życzenia pasujące do okazji i osoby gospodarza, aby w ten sposób pokazać swoje zaangażowanie.
Czego lepiej unikać, składając życzenia na nowy dom? Pamiętajmy, że nawet śmieszne teksty na parapetówkę muszą mieć pozytywny charakter. Unikajmy więc przypominania właścicielom o konieczności spłaty kredytu, niewielkim metrażu mieszkania lub kosztach utrzymania. Kiepsko sprawdzi się również żart o nowym wieżowcu powstającym tuż za oknem. Dzień parapetówki powinien być dla właścicieli wyjątkowy, pozwólmy im cieszyć się niezmąconym szczęściem. W życzeniach warto więc skupić się na pozytywach, których na pewno nie brakuje.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Pokój dla gracza - jak urządzić przestrzeń dla fana gier komputerowych?
- Jak podtrzymać w domu klimat zimowej magii?
- Dwupoziomowy apartament w Szczecinie. "Jest tu sporo oddechu"