Zwierzęta

Transporter dla psa. Wybierz najlepszy i najbardziej bezpieczny

Zwierzęta

Aktualizacja:
Torba dla psa

Torby dla psów są przeznaczone przede wszystkim dla zwierzaków niewielkich rozmiarów. Transporter dla psa ma za zadanie uchronić pupila podczas podróży przez urazami i redukować jego stres. Torba dla psa jest przydatna również podczas wizyt u weterynarza. Z kolei zabranie czworonoga w podróż autem ułatwi klatka transportowa dla psa. Czym się kierować przy wyborze transportera dla psa?

Transporter dla psa to niezbędne wyposażenie każdego mobilnego czworonoga. Ułatwia jego przemieszczanie, a podczas drogi zapewnia jemu i innym pasażerom bezpieczeństwo. Transporter dla psa powinien być dobrany do rodzaju podróży i środka komunikacji. Wybierając transporter dla pupila, należy wziąć pod uwagę materiał, z którego został wykonany i jego wielkość, co przekłada się na komfort podróży zwierzęcia.

Torba transportowa dla psa – wybierz najlepszą

Transporter dla psa musi zapewnić psu komfort i bezpieczeństwo, by podczas ewentualnej stłuczki zwierzę było maksymalnie chronione. Niektóre z transporterów i toreb dla psa umożliwiają dodatkowo zapięcie pasami, co znacznie podnosi bezpieczeństwo podróży czworonoga. Jak dobrać dobry transporter dla psa?

Przede wszystkim musi być dobrany do wielkości pupila. Istotny jest również charakter czworonoga. O ile spokojne pieski można nosić w otwartej i miękkiej torbie, to małe i nerwowe psy lepiej włożyć do zamykanego transportera. Przebywający w nim pies musi mieć odpowiednio dużo przestrzeni, by swobodnie zmieniać pozycję. Nie należy przewozić psa w zbyt małym i ciasnym transporterze. Plecak na psa , klatka transportowa dla psa czy torba niedostosowane rozmiarem do pupila mogą narazić go na niepotrzebny stres. W rezultacie kolejne próby włożenia czworonoga do transportera mogą skończyć się niepowodzeniem.

Jak wybrać rozmiar torby dla psa?

Przed zakupem transportera zmierz psa i sprawdź, jaki rozmiar klatki lub torby dla psa będzie najlepszy. Zmierz odległość od czubka nosa do ogona, długość łap i wysokość psa.

Do otrzymanych wartości dodaj około 10 cm zapasu. Dzięki temu zwierzę będzie mogło zmienić pozycję w trakcie podróży. Sprawdź również, ile dokładnie waży pupil. Wybrany transporter dla psa powinien być dopasowany do ciężaru czworonoga. Zapobiegnie to urwaniu rączki w transporterze lub pęknięciu podłoża.

Rodzaje transporterów

Rynek oferuje szeroki wybór transporterów wykonanych z różnych materiałów. Pamiętaj jednak, by wybrać produkt najbardziej uniwersalny, który sprawdzi się przez cały rok, w każdych warunkach atmosferycznych, a jednocześnie będzie też najbezpieczniejszy dla twojego pupila. Oto niektóre propozycje:

  • transportery w dalekie podróże – do transportu średniej wielkości psów najlepiej sprawdzi się kontener dla psa . To wykonane z tworzyw sztucznych pudło z otworami po bokach i na górze, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza. Dodatkowo drzwiczki są metalową kratką o szerokim rozstawie, dzięki czemu zwierzak nie czuje się zamknięty. Kontenery są stabilne i wygodne. Z łatwością można je przypiąć pasami, dlatego idealnie nadają się do transportu samochodem czy autobusem. W pociągu kontener dla psa ustawiany jest zwykle na podłodze, między siedzeniami. Podróż zwierząt samolotem regulowana jest przez wewnętrzne przepisy linii lotniczych. Transporter dla psa do samolotu musi spełniać zarówno wymogi dotyczące rozmiarów, jak i bezpieczeństwa. Dotyczą one m.in zapewnienia zwierzęciu odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Duże czworonogi podróżują w luku bagażowym, umieszczone w specjalnej klatce dla psa;
  • torba dla psa na rower – zabierając psa na przejażdżkę rowerową, pamiętaj o jego komforcie i bezpieczeństwie. Sklepy zoologiczne oferują szeroki wybór transporterów w zależności od wagi pupila. Małe i średnie czworonogi możesz przewieźć w specjalnie do tego przeznaczonej torbie dla psa na rower . Przypomina ona budkę z zamykanym dachem w formie kopuły. Najczęściej wykonana jest z miękkich, przewiewnych materiałów wzmocnionych stelażem, który przypina się pasami do bagażnika. Daszek z siatki umożliwia pupilowi śledzenie drogi. Jako transporter na rower dla psa do 10 kg możesz wykorzystać również kosz wiklinowy z drzwiczkami. Sprawdzi się do przewożenia spokojnych i drobnych psów. Transporter wiklinowy poza podróżą możesz również wykorzystać jako ogrodowe legowisko dla pupila. Z racji naturalnego materiału, z którego jest wykonany, zapewnia psu przewiewność i komfort w upalne dni;
  • torba dla psa na spacer – kiedy chcesz przetransportować psa na małą odległość i zależy ci na transporterze, który możesz wziąć do ręki, postaw na nosidło dla psa . Wykonane z miękkich materiałów, dodatkowo wzmocnionych pianką, będzie wygodnym rozwiązaniem zarówno dla pupila, jak i dla ciebie. Nosidło w formie podręcznej torby sprawdzi się do przenoszenia piesków miniaturowych. Torebka dla psa projektowana jest tak, byś mogła przewiesić ją przez ramię, a dodatkowe kieszenie umożliwiają schowanie dokumentów i kluczy. Torba dla yorka lub innej rasy psów miniaturowych dostępna jest w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu możesz dopasować ją do swojej codziennej odzieży wierzchniej, by zawsze wyglądać elegancko. Jeśli szukasz jeszcze bardziej wygodnej opcji przenoszenia małego czworonoga, postaw na plecak dla psa . Niewiele ważący piesek, z natury ciekawy świata, chętnie będzie siedział w plecaku, oglądając spokojnie to, co dzieje się przed nim. Plecak doskonale sprawdzi się na piesze wycieczki.

Jak nauczyć psa aportowania? Ekspert: „Udomowienie spowodowało, że pies chce się z nami podzielić tym, co złapał”

Uczenie komend, czyli jak rozmawiać z psem. „Nagrodą dla psa może być również zabawa”

Jak nauczyć psa chodzenia na "luźnej smyczy"? "Po 3-4 tygodniach każdy spacer będzie przyjemnością"

Zobacz wideo: W podróży z psem pamiętaj o...

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości