Zwierzęta

"Moo-Loo" - pierwsza toaleta dla krów. To efekt szkoleń niemieckich naukowców

Zwierzęta

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Rmf24.pl
Moo-Loo

Krowi mocz negatywnie wpływa na środowisko. Zaradzić temu może nowy projekt niemieckich naukowców, którzy postanowili nauczyć zwierzęta oddawania moczu w określone miejsca. Jak wyglądał ten eksperyment i jakie są jego efekty? Sprawdź.

"Moo-Loo" - pierwsza krowia toaleta

Krowi mocz nie wpływa pozytywnie na środowisko, ponieważ przedostając się do gruntu, zanieczyszcza wody gruntowe i dochodzi m.in. do zbiorników wodnych. Problem ten może rozwiązać toaleta dla krów, a jej pierwowzór jest już dostępny w Niemczech.

Zwierzęta

Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić
Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić Dzień Dobry TVN
wideo 2/27

"Moo-Loo" to pierwsza krowia toaleta na świecie. Przygotowano ją i testowano w ramach projektu naukowców z Instytutu Badawczego Biologii Zwierząt Gospodarskich w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Na czym polegał ten niecodzienny, lecz jakże innowacyjny projekt?

Udany eksperyment niemieckich naukowców

Niemieccy specjaliści próbowali nauczyć krowy oddawania moczu w specjalnie wyznaczonym obszarze stodoły. Zwierzęta wprowadzano do "toalety", a gdy udało im się załatwić swoją potrzebę, dostawały za to nagrodę w postaci jedzenia. Gdy krowy wracały do "Moo-Loo", znów otrzymywały nagrodę. Po sesjach treningowych aż 11 na 16 zwierząt przystosowało się do nowych obowiązków.

Według pomysłodawców krowiej toalety projekt jest nadzieją na ograniczenie negatywnego oddziaływania moczu zwierząt na środowisko.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Rmf24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Arnold Redhammer / EyeEm / Getty Images

Pozostałe wiadomości