Zwierzęta

Zoja znalazła nowy dom. "Chłonie wszystko to, co jest nowe wokół niej"

Zwierzęta

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
E. Marcinowska, S. Kowalska
Opcja adopcja – Zoja
Opcja adopcja – ZojaDzień Dobry TVN
wideo 2/32

Zoja to szczeniak, który trafił pod opiekę Fundacji pod Psim Aniołem. Piesek miał dużo szczęścia i zaledwie po kilku tygodniach spędzonych w azylu znalazł nowy dom. Kim są jego nowi właściciele? Jak zwierzak odnalazł się w nowym miejscu?

Zoja znalazła nowy dom

Zoja, dawniej Sati, to szczeniak, który trafił pod opiekę Fundacji pod Psim Aniołem. Suczka miała jednak sporo szczęścia i po kilku tygodniach znalazła nowy dom. - Wszystkie zwierzęta, które znajdują się pod opieką fundacji, czekają na nowe, kochające domy. Jeżeli chodzi o proces (adopcji - przyp. red.), to jest taka krótka rozmowa, zapoznanie się z tym psiakiem i jeżeli powstanie miłość, umawiamy się na wizytę [...] w domu, w którym zwierzak miałby mieszkać i później jest podpisanie umowy. Ten proces nie jest trudny i serdecznie wszystkich zachęcamy do adopcji zwierząt - powiedział Mariusz Tauber z Fundacji pod Psim Aniołem.

Zoję przygarnęli Beata i Jarosław Ostrowscy. - Jesteśmy po okresie żałoby. Odbyliśmy żałobę po naszej poprzedniej suczce. Odeszła bardzo szybko - wyjaśniła Beata. - Byliśmy gotowi zmierzyć się z problemami nieco starszego psa [...]. Zapytaliśmy, który z nich ma najmniejsze szanse na adopcję. Okazało się, że czarny pies ma najmniejsze szansę na adopcję. W związku z tym to zdecydowało, że ona trafiła do nas - dodał Jarosław Ostrowski.

Jak Zoja odnalazła się w nowym miejscu?

Po dwóch tygodniach spędzonych w nowej rodzinie Zojkę odwiedził behawiorysta Radek Ekwiński, jednak zanim się tam wybrał, obejrzał krótki filmik nagrany przez Beatę i Jarosława. - Wszystko, co mam tutaj do zrobienia, to iść i się z nimi pobawić - stwierdził specjalista.

- Oczywiście zawsze jest coś do doszlifowania, ale my też nie oczekujemy, że to będzie idealny pies. Chcemy, żeby czuła się kochana i rozwijała jak pies - mówił Jarosław. - Uwielbiam to, jak jesteśmy na spacerze i ona po prostu siada i przygląda się światu. Po prostu chłonie wszystko to, co jest nowe wokół niej - dodała Beata.

Behawiorysta podczas wizyty u Beaty i Jarosława zaprezentował im kilka zabawek, które pobudzą rozwój szczeniaka. Co to za zabawki? Jak zareagowała na nie suczka? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: E. Marcinowska, S. Kowalska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości