Radek Ekwiński

  Radek Ekwiński

  Jak zareaguje pies na pojawienie się w domu nowego członka rodziny? Jak możemy przygotować naszego czworonoga na taką sytuację? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Olgą Frycz, która zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie swojego dziecka w towarzystwie bulteriera, czym zadziwiła internautów, Pauliną Holtz i Radkiem Ekwińskim, instruktorem szkolenia psów.

  Radni miasta Akron w amerykańskim stanie Ohio postanowili, że właściciele psów, które nadmiernym szczekaniem zakłócają spokój w okolicy, zapłacą grzywnę, a nawet mogą pójść do więzienia. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy instruktora szkolenia psów Radka Ekwińskiego, aby zapytać, dlaczego pies uporczywie szczeka i czy łatwo go uciszyć. Radkowi towarzyszył w studiu Lucjan, który - mimo niepozornego wyglądu - potrafi swoim szczekaniem obudzić nieboszczyka. Czy nasz mały gość pochwalił się widzom swoimi możliwościami "wokalnymi"? ;)

  Są osoby, które na czas urlopu decydują się oddać swojego pupila do hotelu dla psów. Mają w czym wybierać, bo takich miejsc jest coraz więcej. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy behawiorystę Radka Ekwińskiego, aby zapytać, na jakie usługi proponowane przez hotele i kompetencje ich właścicieli zwracać uwagę oraz po czym poznać, że pies nie jest gotowy na rozłąkę z panem.

  Wiele dzieci marzy o psie. Czy są rasy, które są bardziej predysponowane do przebywania z naszymi pociechami? Jak wprowadzić psa do rodziny, w której jest dziecko? Jak przygotować psa na pojawienie się w rodzinie malucha? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN behawiorystę Radka Ekwińskiego.

  Pan Kamil jako niespełna 20-letni chłopak uległ wypadkowi, w wyniku którego złamał kręgosłup i cierpi na porażenie czterech kończyn. Mężczyzna korzysta z pomocy psa asystenta. Prestige towarzyszy Kamilowi Osakowi przez 24 h. Pies potrafi rozpoznać, kiedy jest w pracy i ma pomagać Panu Kamilowi, a kiedy jest normalnym domownikiem, z którym bawią się dzieci. W jaki sposób? Dlaczego w czasie pracy Prestige'a nie wolno go zaczepiać?

  Wiele dzieci bardzo chce mieć zwierzaka. Jak je przygotować do opieki nad puchatym przyjacielem? Czego dziecko może nauczyć się od zwierzaka? O tym w Dzień Dobry TVN mówili: weterynarz Dorota Sumińska i instruktor szkolenia psów Radek Ekwiński.

  Zanim wybierzemy psa, warto wiedzieć, czym charakteryzuje się dana rasa. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy instruktora szkolenia psów Radka Ekwińskiego, aby powiedział, z jakimi problemami zdrowotnymi mogą zmagać się: buldożki francuskie, mopsy, yorki, beagle, Jack Russell terriery i labradory. Które z nich chorują z powodu samotności? A jakie problemy wychowawcze mogą sprawiać te rasy?

  Jak mówi instruktor szkolenia psów Radek Ekwiński, nasi czworonożni przyjaciele "ustawieni są przez naturę tak, że raczej chcą współpracować", a nie dominować. Dlaczego zatem niektóre z nich próbują kręcić właścicielem, a nie tylko swoim ogonem? ;) Po czym poznać, że pies zaczyna dominować? O tym rozmawialiśmy z Radkiem Ekwińskim w Dzień Dobry TVN.

  Jak i czym bawić się z psem w domu? Z jakich gadżetów twój pupil będzie najbardziej zadowolony? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy instruktora szkolenia psów Radka Ekwińskiego i hodowcę psów Aleksandrę Łupińską. Przyszli razem ze swoimi czworonogami.

  9-letnia dziewczynka została pogryziona przez psa. Dziecko ma poważne obrażenia i obecnie przebywa w szpitalu. Jak goją się rany kąsane? Czy dziecko ma szansę na całkowite wyleczenie? Co grozi właścicielowi agresywnego psa? Jak reagować, gdy jesteśmy świadkami takiej sytuacji? Jak się bronić? Zapytaliśmy o to naszych gości. Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiedli: dr Janusz Greese Łyko, chirurg plastyczny, Marcin Szyndler z Komendy Główej Policji i Radek Ekwiński, instruktor szkolenia psów.

  My, Polacy kochamy psy, ale nie oznacza to, że potrafimy się nimi prawidłowo zająć. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy instruktora szkolenia psów Radka Ekwińskiego, aby wyjaśnił nam, jak spacerować z naszym czworonożnym, szczekającym przyjacielem, aby ten był szczęśliwy. Dowiedzieliśmy się również, jak wygląda spacer pary bez przyszłości, przedszkola na wycieczce, reprezentacji polski w piłce nożnej, oddziału terrorystycznego i w końcu - Indianina na ścieżce :)

  Odpalając sylwestrowe fajerwerki, zapominamy niestety o tym, że huku wystrzeliwanych petard boją się zwierzęta. Niektóre z nich nawet przypłacają to zawałem serca. Jak zatem pomóc zwierzakom przetrwać Sylwestra? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN instruktora szkolenia psów Radka Ekwińskiego.

  Niewiele jest miejsc, do których można pojechać na wypoczynek z psem. W takiej sytuacji najlepiej oddać czworonożnego przyjaciela na przechowanie. Gdzie? Dlaczego hotel dla psów jest dobrym rozwiązaniem? Czym się kierować przy wyborze hotelu? Jak przygotować psa do rozłąki? O tym gość Dzień Dobry TVN behawiorysta zwierząt Radek Ekwiński.

  Otyłość to największy wróg człowieka i choroba cywilizacyjna. Niestety coraz częściej borykają się z nią nasze zwierzęta. Czy otyłość u psów jest związana z ich rasą? Jak przyzwyczaić zwierzaka do prawidłowego jedzenia? Jak pełna miska wpływa na motywację czworonoga? Czy są leki, które ograniczają apetyt zwierząt? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: lekarz weterynarii Norbert Czubaj i behawiorysta zwierząt Radek Ekwiński.