Zwierzęta

Jak wybrać bezpieczną zabawkę dla psa? Behawiorysta podpowiada, na co zwrócić uwagę

Zwierzęta

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Niebezpieczne gadżety dla czworonożnego pupila
Niebezpieczne gadżety dla czworonożnego pupilaDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Na rynku można znaleźć całą masę gadżetów i zabawek dla psów. Choć kuszą kształtami i kolorami, to nie wszystkie są bezpieczne dla czworonogów. Czym się kierować przy wyborze? Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Radek Ekwiński, behawiorysta.

Czy dziecięce zabawki są dobre dla zwierząt?

Wybór zabawek dla psów jest ogromny. Spora grupa właścicieli czworonogów szuka ich na stoisku z gadżetami dla niemowląt czy starszych dzieci. Tymczasem część takich zabawek ma plastikowe elementy, które mogą być groźne dla naszego pupila.

- Waleń, który jest psią zabawką, jest po pierwsze cały wyhaftowany, a po drugie, kiedy dojdzie już do rozprucia [...], jest wypełniony bawełnianymi kłaczkami. Zabawki dla naszych dzieci często wypełnione są gąbkami, które po połknięciu przez psa są skrajnie niebezpieczne - podkreślił w Dzień Dobry TVN Radek Ekwiński, behawiorysta.

Wiele osób do zabawy z czworonogiem wykorzystuje piłeczki tenisowe. - Każdy pies starszy niż 6-7 miesięcy jest w stanie nie tylko ją przegryźć, ale ją rozerwać. Kleje używane do piłek tenisowych muszą być bezpieczne dla nawierzchni tenisowej i rakiety. Nie są bezpieczne dla żołądka naszego psa - ostrzegł specjalista.

Czym się kierować przy wyborze zabawki dla psa?

Równie popularną zabawką co piłeczka tenisowa są szarpaki. - One są doskonałe, bo pomagają nam budować bezpośrednią fizyczną relację z naszym psem. Kontrolować jego agresywność. Nauczyć go podstawowej psiej zasady, tj. raz ty wygrasz, raz ja - tłumaczył nasz gość.

Dużą popularnością wśród właścicieli psów cieszą również piłki na sznurkach. Czy warto ich używać? Dla których psów będą najlepsze? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości