Zwierzęta

Co to jest aplikacja Animal helper? "Będzie można zgłosić każdą sytuację, w której ucierpiało zwierzę"

Zwierzęta

Kiedy jesteśmy świadkami wypadku lub widzimy, że komuś dzieje się krzywda, dzwonimy na numer 112. Gdzie szukać pomocy, jeśli poszkodowany został zwierzak? W takich sytuacjach niezwykle przydatna będzie aplikacja Animal helper. Na jakiej zasadzie będzie działała i kiedy będzie można pobrać ją na telefon? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z Adamem Van Bendlerem, stand uperem i założycielem fundacji "Psia Krew" oraz Pawłem Gebertem, z fundacji "Psia krew".

Animal helper - aplikacja, która pomaga zwierzętom

Jak się zachować, gdy np. w wypadku ucierpiało zwierzę? Gdzie poszukać pomocy? W tym pomoże aplikacja Animal helper. - Obecnie zgłoszenia o niehumanitarnym traktowaniu zwierząt czy sytuacjach, gdy potrzebują one pomocy, trafiają do wielu różnych służb. Aby uporządkować system, postanowiliśmy stworzyć numer 112 dla zwierząt. W ten sposób zgłoszenia będą wpadały do jednego miejsca, a operatorzy będą kierować je do prozwierzęcych jednostek, które podejmą działania - mówił w Dzień Dobry TVN Paweł Gebert, z fundacji "Psia krew".

Za pośrednictwem aplikacji będzie można zgłosić każdą sytuację, w której ucierpiało zwierzę, np. zostało potrącone, jest bite lub źle traktowane. Poprzez aplikację można przesyłać zdjęcia oraz filmiki. - Zgłoszenia będą docelowo wpadały do ogólnopolskiej centrali i to na dyspozytorze będzie spoczywała odpowiedzialność, jaką służbę zaalarmować - dodał Adam Van Bendler, stand uper i założyciel fundacji "Psia Krew".

Kiedy aplikacja będzie gotowa?

Animal helper będzie całkowicie darmowa. Pieniądze na jej powstanie udało się zebrać dzięki zbiórce. - Zamknęliśmy pierwszy etap i uzbieraliśmy ponad 100 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zbudowanie centrali i przeszkolenie ludzi - mówił Adam Van Bendler.

Celem aplikacji jest nie tylko niesienie pomocy zwierzakom, ale przede wszystkim edukacja. Każdy, kto ściągnie aplikację, znajdzie w niej praktyczne porady dotyczące opieki nad zwierzęciem. - Dzięki niej dowiemy się, co zrobić, gdy np. na pies jest chory lub widzimy potrącone przez samochód zwierzę - mówił Adam Van Bendler.

W aplikacji będzie można znaleźć także adresy miejsc, w których zwierzaki są mile widziane. - Będą to m.in. restauracje czy plaże dla zwierząt - mówił Paweł Gebert.

Kiedy aplikacja będzie gotowa? - Powinna pojawić się jesienią. W pierwszej kolejności będzie testowana w województwie pomorskim i być może mazowieckim - dodał Paweł Gebert.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Coraz więcej psów z płaskimi pyskami z pseudohodowli. "Człowiek je bardzo zdeformował i wynaturzył"

Mruczenie kota – co oznacza i skąd się bierze?

Dzień z Dagmarą Kaźmierską. Królowa Życia wyjaśnia, jakie ma plany na życie. "Muszę poorać jeszcze trochę, potem wyprowadzę się na stałe"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości