pomoc dla zwierząt

  pomoc dla zwierząt

  "Każdy mały gest może uratować i dać nadzieję na lepsze jutro" .

  Doświadczenia laboratoryjne przeprowadzane na zwierzętach to praktyka, mająca na celu testowanie leków, szczepionek, detergentów czy środków spożywczych. Wybrane gatunki poddawane licznym eksperymentom z czasem przestają być obiektem zainteresowania naukowców i skazywane są na śmierć. Istnieją jednak organizacje, których celem jest znalezienie im nowego domu.

  Przez rosyjską inwazję na Ukrainę cierpią nie tylko ludzie, ale także zwierzęta. Tym dzikim, które jeszcze do niedawna mieszkały w kijowskim zoo, zdecydował się pomóc ogród zoologiczny w Poznaniu. Jakie zwierzęta już do niego trafiły? Które przyjadą niebawem? Czego potrzebują? O tym Bartek Jędrzejak rozmawiał z Małgorzatą Chodyłą, rzeczniczką poznańskiego zoo.

  Obowiązują zmienione procedury.

  Rosja zaatakowała Ukrainę. Setki tysięcy osób cierpi, wielu w pośpiechu opuszcza swoje domy, szukając schronienia, w obawie o życie swoje i najbliższych. Cierpią ludzie, ale cierpią również zwierzęta. Jak im pomóc? Jest akcja...

  Niezwykła inicjatywa w trosce o zwierzęta. Fundacja Towarzystwo Weterynaryjne otacza opieką koty i psy właścicieli, których nie stać na leczenie lub wykarmienie pupila. Kto może skorzystać z jej usług?

  Kiedy jesteśmy świadkami wypadku lub widzimy, że komuś dzieje się krzywda, dzwonimy na numer 112. Gdzie szukać pomocy, jeśli poszkodowany został zwierzak? W takich sytuacjach niezwykle przydatna będzie aplikacja Animal helper. Na jakiej zasadzie będzie działała i kiedy będzie można pobrać ją na telefon? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z Adamem Van Bendlerem, stand uperem i założycielem fundacji "Psia Krew" oraz Pawłem Gebertem, z fundacji "Psia krew".

  Monikę i Marcina Krasoniów połączyła miłość do zwierząt. W Nowym Węgorzynku założyli azyl dla świnek, drugi taki w Polsce. Znajdują w nim schronienie zarówno świnki domowe, jak i hodowlane, które potrzebują pomocy.

  To miejsce powstało z wielkiej miłości i pasji do zwierząt. Wszystkie zwierzęta, które znalazły się w tym miejscu zostały uratowane. Dziennikarz Mateusz Hładki odwiedził w Aleksandrę Gruszczyńską i Arka Sypułę w ich "Zwierzęcej Arkadii" w Pszczynie. Skąd dowiadują się, że zwierzę jest w potrzebie? Ile lat działa ich fundacja? I jak się poznali?

  Olga Frycz, w towarzystwie niechcianych i zapomnianych zwierzaków: Bianki i Kapsla, spotkała się w Łodzi z dziennikarką Dzień Dobry TVN Kingą Burzyńską. Czy uda się nam znaleźć - z Waszą pomocą - dom dla tych sympatycznych psiaków? Czy to prawda, że Ola Frycz chciałaby zostać psychologiem zwierząt?