Jeszcze do niedawna twoja suczka była rozkoszną, małą kulką, a nagle okazuje się, że niedługo sama będzie mamą! Co robić? Spokojne, ciąża psa to nie koniec świata. Czas oczekiwania na psie potomstwo to wspaniały okres zarówno dla suczki, jak i jej właścicieli. Zanim jednak maluchy przyjdą na świat, należy zapewnić przyszłej mamie jak najlepszą opiekę. Sprawdź, ile trwa ciąża u psa i jak zadbać o zdrowie ciężarnej suczki.
Wątróbka dla kota to uzupełnienie diety o cenne witaminy i minerały, jednak nie powinna stanowić jej podstawowego składnika. Kawałek wątróbki podany pupilowi z pewnością mu nie zaszkodzi, ale zjadany codziennie może doprowadzić nawet do zatrucia i poważnych problemów z układem pokarmowym.
W sobotę, w amerykańskim stanie Missouri znaleziono porzuconego na mrozie szczeniaka, który w zaledwie kilka dni zyskał ogromną popularność w mediach społecznościowych. Psiak zawdzięcza swoją sławę znajdującemu się na jego głowie… ogonkowi! W studiu Dzień Dobry TVN o dziwnych przypadkach w świecie zwierząt opowiedziała weterynarz Agnieszka Leżańska.
Ślady zwierząt można spotkać w lesie, na bagnach, a także w przydomowym ogrodzie. Najlepiej widoczne są ślady zwierząt na śniegu, ale najszybciej znikają. Dość wyraźne ślady zwierząt można również spotkać po obfitych opadach deszczu. Czasami jednak i latem, szczególnie na piaszczystych terenach, można rozpoznać ślady zwierzęcych wędrówek. Odczytywanie śladów zwierząt może okazać się fascynującą przygodą.
Szkolenie szczeniąt rozpoczyna się właściwie w momencie, w którym przychodzą one do nowego domu. Nie oznacza to jednak, aby od razu rozpoczynać naukę komend. Tresowanie szczeniaka zaczyna się od prostych i praktycznych elementów.
W założeniu była to zwykła świąteczna zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt. Okazało się, że los zwierząt tak bardzo poruszył znajomych i przyjaciół pana Mateusza, że po tygodniu od jej ogłoszenia internauci przekazali już ponad tonę jedzenia dla zwierząt. Zbiórka nadal trwa! Każdy może pomóc.
Czapki dla psa powinny być funkcjonalne i wygodne. Nie każdy zwierzak da się przekonać do takiego gadżetu. Czapki dla psów muszą spełniać najważniejsze zadania, a więc chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Zmiany warunków klimatycznych i towarzyszące im niedobory pożywienia mają bezpośredni wpływ na migrację ptaków. Jednak powody przemieszczania się niektórych gatunków do dziś pozostają nieznane. Sprawdźmy, które ptaki przylatują na zimę do Polski.
Na zorganizowanej we Freiburgu Światowej Wystawie Kotów tytuł najpiękniejszej dorosłej kotki zdobyła El Niño rasy Maine Coon. W walce o tytuł pokonała aż 1500 innych kotów. Dziś w studiu Dzień Dobry TVN gości najpiękniejsza kotka świata oraz jej właścicielka Kamila Skrzydlak-Kulesza, która opowie o udziale w wystawach i jak się do nich przygotować.
Marcin Kostrzyński opowiedział nam o sarnach, które przeżywają właśnie wyjątkowy okres w roku - to czas zrzucania poroża i druga szansa na zajście w ciążę.
Jak nauczyć kota korzystania z kuwety? To jeden z najczęstszych problemów właścicieli czworonogów. Instynkt zwykle skłania koty domowe do wybrania kuwety na swoją toaletę. Nie zawsze jednak tak się dzieje.
Świnki morskie, szczurki, króliczki, które kończą swoją karierę w laboratoriach mają szansę trafić do kochających domów. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Pauliną Białogońską z Lab Rescue. Jak działa ta organizacja i jak można adoptować zwierzęta?
Zapewnienie kotu stałego dostępu do świeżej wody to obowiązek każdego właściciela zwierzęcia. Kapryśne koty mogą nie chcieć pić wody ze swojej miski albo niechętnie pić wodę, która stoi już jakiś czas. Dobrym rozwiązaniem tego problemu jest fontanna dla kota.
Szczury laboratoryjne bądź hodowlane są wolne od chorobotwórczych pasożytów. Dzikie szczury mogą przenosić groźne dla człowieka choroby, dlatego gatunek, który żyje w naturalnym środowisku wolno, nie nadaje się do hodowania w warunkach domowych.
Sonya jest 15-letnią niedźwiedzicą zamieszkującą Orphaned Wildlife Center w Otisville, w stanie Nowy Jork. Zwierzak bardzo lubi bawić się ze swoim starym przyjacielem i byłym już opiekunem Johnatanem. Tym razem też ucieszyła się z jego wizyty. W Polsce największa populacja niedźwiedzi zamieszkuje Bieszczady. Najczęściej przedstawiane dane liczbowe mówią o kilkudziesięciu do nawet 200 osobników. Druga populacja pod względem liczby osobników znajduje się w Tatrach. Sprawdzamy, jak żyje największy ssak drapieżny współczesnej Europy.
Żółwie to bardzo charakterystyczne zwierzęta, które żyją na ziemi od około 225 milionów lat. Jeśli chcesz hodować żółwia domowego, musisz pamiętać o zapewnieniu mu warunków maksymalnie zbliżonych do tych, w których żyje naturalnie. Nie zapominaj, że żółwie wodne i lądowe mają zupełnie inne potrzeby, a przez to wymagają odmiennych warunków hodowli. Co jeszcze musisz wiedzieć o hodowaniu żółwia domowego?
Wiosna i lato to pory roku, kiedy możemy usłyszeć śpiew wielu gatunków ptaków. W tym okresie swoje popisy wokalne dają również rudziki, niewielkie ptaki o charakterystycznym rudym upierzeniu na klatce piersiowej. Śpiew rudzika możemy usłyszeć przez cały rok, choć zmienia się on w zależności od intencji ptaka.
Alergia pokarmowa u psa to równie częsta przypadłość, jak choroby skórne wywołane przez czynniki uczulające. W obu przypadkach stosowanie hipoalergicznej diety może okazać się pomocne. Podpowiadamy, w jaki sposób może objawiać się alergia u psów i jak wybrać karmę antyalergiczną.
Miał skończyć w garnku z rosołem. Jednak zamiast tego skończył w mieszkaniu w stolicy. Co ciekawe, czuje się tu bardzo komfortowo. Poznajcie niezwykłą historię Kaczora Biegusa.
Żwirek drewniany to naturalny produkt do kuwety dla zwierząt. Charakteryzuje się wydajnością i większym pochłanianiem nieprzyjemnych zapachów niż ten sztuczny. Drewniany żwirek dla kota jest delikatny, lekki i nie uczula naszego czworonoga.
Właściciele kotów zgodnie potwierdzą, że ich pupile uwielbiają spać. Te czworonogi w ciągu dnia ucinają sobie drzemki, których suma wynosi nawet kilkanaście godzin. Z tego powodu niezwykle istotną kwestią jest odpowiednie legowisko dla kota – na kaloryfer lub na okno. Wybór danego modelu powinniśmy uzależnić od preferencji naszego pupila. Jak wybrać te najlepsze? W studiu Dzień dobry TVN kilka wskazówek zdradziła nam Pani Gadżet - Anna Nowak-Ibisz.
Pies w domu powinien mieć swoje stałe miejsce, w którym będzie miał legowisko. Dzięki temu poczuje się bezpiecznie i komfortowo. Legowisko musi być wygodne i dostosowane do wielkości psa. Jak wybrać te najlepsze? W studiu Dzień dobry TVN kilka wskazówek zdradziła nam Pani Gadżet - Anna Nowak-Ibisz.
Mimo, że same nie mają najłatwiejszego życia - klatka w schronisku to nie jest szczyt ich marzeń, z ochotą pomagają seniorom. Z kamerą Dzień Dobry TVN towarzyszyliśmy psom, które dzielą się swoją miłością z mieszkańcami domu opieki społecznej.
33-letni Piotr, podczas wypadu na najwyższy szczyt Armenii - Aragac został zaatakowany przez niedźwiedzia. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł. O Piotrze, jego pasjach i tragicznej śmierci opowiedziała narzeczona Małgorzata Lurzyńska. Natomiast w studiu Dzień Dobry TVN przyrodnik i filmowiec, Marcin Kostrzyński powiedział, jak się zachować w przypadku spotkania niedźwiedzia i innych dzikich zwierząt.
Jeże to wbrew pozorom nocne drapieżniki. Nie wszystkie można hodować w domu. Jak wyglądają jeże? Czym się żywią? Czy można wziąć do domu znalezionego jeża? Czy jeże są pod ochroną? Jakie gatunki są dobre do hodowli? Czy jeż w domu to dobry pomysł dla każdego?
Labradory biszkoptowe występują obok labradorów maści czarnej i czekoladowej. W Europie labradory pojawiły się dopiero w XIX wieku. Jest to gatunek niezwykle silny, energiczny i inteligentny. Labradory lubią się uczyć, zazwyczaj są opanowane i spokojne, choć czasem przejawiają skłonność do agresji. Przede wszystkim jednak labrador jest wiernym towarzyszem człowieka.
Podróżując po Kubie, studenci medycyny, Natalia Stütz i Filip Woźniak, zobaczyli w jak tragicznej sytuacji są tamtejsze psy. Postanowili coś z tym zrobić, zbierają więc pieniądze i pomagają tamtejszej weterynarz w prowadzeniu schroniska. O swojej działalności opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Domowe pupile nie muszą się zmagać z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Jednak w przypadku ich wolno żyjących pobratymców, domek dla kota na zimę może w niektórych sytuacjach naprawdę uratować życie. Warto o tym pomyśleć, zwłaszcza gdy mamy do dyspozycji ogród lub działkę.
O tym, jakie sposoby na przetrwanie zimy mają zwierzęta, opowiedział nam Marcin Kostrzyński. Które zwierzęta zbierają zapasy, a które magazynują tłuszcz w organizmie? Kto szykuje się do zimowego snu, a kto będzie aktywny całą zimę?
Marzeniem ciężko chorej pani Alicji było znalezienie nowego domu dla jej dziesięcioletniego pieska. Niedawno udało się je spełnić. Jak wygląda obecne życie zwierzaka? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska rozmawiała z Anną Labudą, dyrektorką hospicjum w Pucku. A w studiu gościliśmy Magdalenę Jasińską, która adoptowała kotkę Matyldę i psiego behawiorystę, Radka Ekwińskiego.