Klasyczne mieszkanie z szalonymi dodatkami. Jak ceglana ściana sprawdza się w kuchni?

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Odpicowane mieszkanie – klasyka i szalone dodatki
Odpicowane mieszkanie – klasyka i szalone dodatki Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

W Piotrkowie Trybunalskim znajduje się wyjątkowe mieszkanie, które jest eleganckie, przytulne, a zarazem przełamane cegłą na ścianach. Jego właścicielką jest Katarzyna Krawczyk. Specjalnie dla Dzień Dobry TVN pokazała swoje wnętrza w ramach cyklu "Odpicowane mieszkanie".

"Odpicowane mieszkanie" - klasyka i szalone dodatki

Mieszkanie Kasi ma 150 m2. Motywem przewodnim, który przewija się we wnętrzach, jest cegła.

- Chciałam uzyskać efekt bardzo klasycznego wnętrza, jednocześnie, aby nie było nudne, wprowadziłam dodatkowe elementy - powiedziała Katarzyna Krawczyk. - Cegła nie do końca kojarzy mi się z loftem, z industrialnym stylem, ponieważ fajnie wygląda też w stylu country, a kiedy mocno preferowałam taki styl. Ta cegiełka idzie ze mną z każdym moim mieszkaniem - dodała Kasia.

W salonie są tez elementy klasyki, takie jak sztukateria czy piękne meble. - Uznałam, że zachowując taki klasyczny styl w podstawowych elementach, jak podłoga, sztukateria czy drzwi, to później będzie mi łatwiej zmieniać styl - przyznała właścicielka mieszkania.

W domu Kasi jest mnóstwo ciekawych dodatków - Lampka małpka, stolik o oryginalnym kształcie czy kolorowa ściana stworzona z książek. - Taki sposób układana książek ma artystyczny wymiar i cieszy oko - zauważyła.

"Odpicowane mieszkanie" - cegła w kuchni

W kuchni Kasi również jest ceglana ściana. Czy takie rozwiązanie sprawdza się zamiast tradycyjnych płytek? - Dostępne są specjalne impregnaty. Wystarczy położyć jedną warstwę i z cegłą nic się nie dzieje. Super sprawdza się zarówno w kuchni, jak i w łazience - stwierdziła Kasia.

Kuchnia i jadalnia są najbardziej klasyczne w całym mieszkaniu. Dlaczego? - Kiedy wprowadzaliśmy się, jego styl miał być troszeczkę inny, bardziej klasyczny. Fronty meblowe były już zamówione, a dopiero mój loftowy pomysł zrodził się w trakcie urządzania. Mieszka ze mną mąż i dwóch synów w związku z czym, chciałam też nadać takiego męskiego sznytu - powiedziała właścicielka. Jak wyglądają pozostałe wnętrza Katarzyny Krawczyk? Zobacz w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości