Aranżacje wnętrz

Jak urządzić sypialnię? "Wyobraźmy sobie, że jesteśmy w kokonie, w którym czujemy się otuleni, bezpieczni"

Aranżacje wnętrz

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Odpicowane mieszkanie – sypialnie jak ze snu

W sypialni warto zadbać nie tylko o dobry i wygodny materac, ale także o stylowe dodatki - narzuty, poduszki, ozdobne kinkiety czy kwiaty. To wszystko ociepli przestrzeń. W kolejnym odcinku cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska pokazała niestandardowe pomieszczenia, a Ewa Mierzejewska podpowiedziała w programie Dzień Doby TVN, co jest aktualnie modne.

Stylowe dodatki do sypialni

W kolejnym odcinku cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska pokazała cztery sypialnie. Pierwsza należy do Agnieszki Figzał. Znalazła się w niej nowoczesna meblościanka, a drzwi do jednej z szaf tak naprawdę są przejściem do toalety. Pokój zdobią, zakupione na targu staroci, kinkiety i żyrandol. Właścicielka sypialni kolekcjonuje również wazony.

Kolejna sypialnia należy do Alicji Łukasiewicz oraz jej partnera, Karola. Ma aż 36 m kw. W pomieszczeniu znajdują się: ogromne łóżko z szerokim wezgłowiem, toaletka i inne vintage meble. - Mieliśmy nie lada problem, ponieważ zawsze chciałam mieć toaletkę i tej toaletki szukałam bardzo, bardzo długo, aż w końcu trafiłam na mebel, który mnie usatysfakcjonował - powiedziała właścicielka ogromnej sypialni.

Trzecia sypialnia jest w zupełnie innym klimacie. Należy do Beaty Grabarczyk, która dzięki pracy męża zrealizowała w niej wiele swoich pomysłów. - To jest dosyć duży pokój. Trzeba było trochę go wzbogacić kolorami, strukturami, żeby był przytulny - powiedziała właścicielka. W sypialni wiszą też różne obrazy oraz afisz z napisem "Warszawa", który przypomina dawne miejsce zamieszkania. Plakaty to także element czwartej sypialni. Tu właścicielka Anna Pietraszek-Sawicka dopasowała galerię nad łóżkiem do orzechowej lnianej poduszki. - Często o tym mówię, że to są pary kolorystyczne. Żeby zakotwiczyć we wnętrzu kolor, to robimy pary - podkreśliła.

Sypialnie jak ze snu

Ewa Mierzejewska, ekspertka od urządzania wnętrz opowiedziała o tym, jak teraz warto aranżować sypialnię. Trendów jest wiele, ale wiodący to natura, miękkość i wyciszenie. - Drewno, poza tym len, wełna. Jeśli chodzi o len, to nawet lniana pościel, narzuta czy poduszka - podkreśliła specjalistka.

Modne są kolory ziemi oraz widać powrót beżu. - W latach 90-tych był modny beż. Robiliśmy wszystkie wnętrza beżowe, ale wtedy to były takie żółtawe odcienie, taki kremik, a teraz przypomina mi to kolor takiego bałtyckiego piasku - podkreśliła ekspertka.

Modne są także okrągłe, obłe kształty. Warto również mieć w swojej sypialni wszystko, co nas otula i daje ciepło. - Teraz mam taki trend, żeby dom przypominał ciepły kokon. Wyobraźmy sobie, że jesteśmy w kokonie, w którym czujemy się otuleni, bezpieczni - dodała Ewa Mierzejewska.

Zobacz wideo: Sypialnia jak ze snu

Sypialnia jak ze snu
Sypialnia jak ze snu

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości